ZinoDr.

  (4)

ZinoDr. to marka produktów kosmetycznych należąca do polskiej firmy Diather, która specjalizuje się w szybkich testach diagnostycznych i wyrobach medycznych wspomagających terapie. Szeroki asortyment Diather uwzględnia potrzeby zarówno pacjentów, jak i profesjonalistów. Marce przyświecają innowacyjność, wiedza oraz fachowość.

Sortuj według

  ZinoDr. – produkty kosmetyczne dla dzieci

  W ofercie marki znajdują się specjalne kosmetyki do codziennej pielęgnacji delikatnej skóry najmłodszych członków rodziny. Można stosować je od 1. dnia życia. Ich receptury opracowano w celu łagodzenia dolegliwości związanych z odparzeniami pieluszkowymi, drobnymi ranami skóry i innymi podrażnieniami. Zawierają składniki łagodzące objawy suchości, pieczenia i świądu. Wspomagają procesy regeneracyjne skóry, co przyspiesza proces gojenia. Ponieważ tworzą na powierzchni skóry delikatną warstwę okluzyjną, chronią ją przed szkodliwymi czynnikami z zewnątrz, na przykład przed moczem. Przeciwdziałają łuszczeniu się, zaczerwienieniu, wypryskom i szorstkości skóry. Takie właściwości ma między innymi ZinoDr. krem barierowo-ochronny dla dzieci i dorosłych.

  Kosmetyki ZinoDr. w opiece nad osobami starszymi

  Ze względu na właściwości kojące, regenerujące oraz ochronne kosmetyki ZinoDr. znajdują zastosowanie także w opiece nad seniorami i osobami obłożnie chorymi. Można używać ich w przypadku odleżyn oraz nietrzymania moczu. Wspierają działanie standardowych opatrunków, ograniczając dyskomfort związany z maceracją i owrzodzeniami skóry. Mają wpływ na przyspieszone gojenie się odleżyn i chronią skórę przed ponownymi uszkodzeniami. Gwarantują łatwą aplikację i równomierne rozprowadzanie się na skórze. Nie zawierają składników potencjalnie drażniących skórę, także tę wrażliwą.

  Składniki aktywne w kosmetykach ZinoDr.

  Kosmetyki do ciała ZinoDr. są testowane dermatologicznie, aby zapewniać pełne bezpieczeństwo stosowania. Mają hipoalergiczne formuły: bez parabenów, sztucznych substancji zapachowych i barwników. Zawierają natomiast korzystne dla zdrowia skóry składniki pielęgnujące, między innymi:

  • Tlenek cynku – działa antybakteryjnie, ściągająco i osuszająco, przywraca prawidłowe pH skóry, łagodzi stany zapalne oraz przyspiesza procesy gojenia się skóry,
  • Alantoina – ma właściwości nawilżające i łagodzi podrażnienia, przeciwdziała nadmiernemu rogowaceniu naskórka, zmiękczając go i wygładzając,
  • Lanolina – to nautralny emolient tworzący na powierzchni skóry film ochronny, dzięki któremu przeciwdziała przesuszeniom i chroni przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi,
  • Olejek lawendowy – charakteryzuje się działaniem antyseptycznym i przeciwzapalnym, dzięki czemu przeciwdziała powstawaniu niedoskonałości skóry.