Zuma Noka, krople, 10 ml

Krople do suchych i zmęczonych oczu z nawilżającym hialuronianem sodu.

Dostępny
15,99

Alternatywa od Dr. Maxa

Krople do oczu intensywnie nawilżające, do regularnego stosowania.

O produkcie: Zuma Noka, krople, 10 ml

100006418

Opis

Zuma Noka to nawilżające krople do oczu stosowana na dolegliwości związane z suchością, podrażnieniami i zmęczeniem oczu czy też jako krople stosowane przy soczewkach kontaktowych.

Właściwości

Zuma Noka to krople z hialuronianem sodu otrzymywanym na drodze syntezy biotechnologicznej. Substancja ta charakteryzuje się właściwościami fizykalnymi, które sprawiają, że dobrze przylega do rogówki. Dzięki temu pomaga poprawić stabilność filmu łzowego i komfort widzenia. Odpowiada również za właściwe nawilżanie oczu.

Preparat może być stosowany przy zespole suchego oka oraz podrażnieniach, zaczerwienieniu i zmęczeniu oczu wynikającym z długiej pracy przy komputerze lub czynników zewnętrznych (wiatr, dym, słońce, słona woda, klimatyzacja, suche powietrze, kurz lub ogrzewanie).

Preparat Zuma Noka należy stosować wyłącznie zewnętrznie. Osoby noszące soczewki kontaktowe powinny skonsultować chęć używania produktu z lekarzem. W przypadku stosowania innych preparatów okulistycznych należy odczekać 10-15 min po podaniu kropli, zanim zaaplikujesz kolejny produkt.

Jak stosować krople Zuma Noka?

Przed użyciem produktu Zuma Noka należy umyć ręce. Kolejnym krokiem jest zdjęcie nakrętki i zakroplenie produktu do każdego oka. Następnie wystarczy zamrugać w celu rozprowadzenia wyrobu pod powieką. Po użyciu preparatu nie należy płukać oczu i stosować innych płynów. Podczas korzystania z produktu nie można dotykać powierzchni oka końcówką zakraplacza.

Jak często stosować krople Zuma Noka?

Preparat należy stosować po 1 kropli do każdego oka 2-3 razy dziennie. Osoby, które nie zdejmują soczewek kontaktowych na noc, powinny używać produktu przed snem i po przebudzeniu.

Jakie skutki uboczne może mieć stosowanie kropel Zuma Noka?

U niektórych osób, w rzadkich przypadkach, może wystąpić tymczasowe nieostre widzenie spowodowane lepkością kropli.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania kropel Zuma Noka?

Preparatu nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek z jego składników. Przeciwwskazaniem do używania produktu są też bakteryjne, grzybicze lub wirusowe zapalenia oka oraz zranienia w tym obrębie po zabiegach chirurgicznych.


Skład

Hialuronian sodu 0,2%, gliceryna, fosforan dwusodu, chlorek sodu, cetrymid, dwuwodorofosforan sodu, wersenian czterosodu, wodorotlenek sodu, woda oczyszczona.

Jak stosować

Krople do oczu ZUMA NOKA ulga dla oczu 0,2 należy stosować tylko zewnętrznie, miejscowo do worka spojówkowego.
Przed zakropleniem preparatu należy dokładnie umyć ręce. Zdjąć nakrętkę i zakroplić preparat do oka. Jeżeli kropla nie trafiła do oka, należy wkroplić następną. Delikatnie mrugać okiem. Zamknąć butelkę.
Po zakropleniu kropli, nie zakraplać/ płukać powierzchni oka wodą ani żadnym innym płynem.
Zakraplać 1 krople do oka 2-3 razy dziennie.
Jeżeli pacjent nie zdejmuje soczewek kontaktowych na noc, należy stosować krople ZUMA NOKA ulga dla oczu 0,2 przed snem i po przebudzeniu.

Ostrzeżenia

Preparat przeznaczony tylko do użytku zewnętrznego.
Nie stosować w przypadku uczulenia na składniki preparatu.
Zdjąć soczewki kontaktowe przed użyciem.
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.
Nie stosować po upływie terminu ważności.
Nie stosować dłużej niż 30 dni od otwarcia opakowania.

Możliwe skutki uboczne

W rzadkich przypadkach, po zastosowaniu kropli może wystąpić niewielkie, tymczasowe nieostre widzenie spowodowane lepkością kropli. W celu poprawy widzenia, zalecane jest odczekanie kilku sekund przed podjęciem dalszej aktywności.

Dystrybutor

S-LAB Sp. z o.o., ul. Kiełczowska 2, 55-095 Mirków

Producent

S-LAB Sp. z o.o., ul. Kiełczowska 2, 55-095 Mirków

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.