4Flex suplement diety, 30 saszetek z proszkiem

Suplement diety z łatwo przyswajalnym hydrolizatem kolagenu w proszku.

Dostępny
63,27

Klienci kupili również

Wyrób medyczny, kompres chłodzący na kontuzje, opuchliznę oraz ból.
Suplement diety kapsułkach doustnych z witaminą D3 w dawce 2000 j.

Alternatywa od Dr. Maxa

O produkcie: 4Flex suplement diety, 30 saszetek z proszkiem

100000009

Opis

4Flex suplement diety to łatwo przyswajalny hydrolizat kolagenu (Fortigel®) naturalnego pochodzenia w formie saszetek z proszkiem.

Właściwości

4 Flex to suplement diety, który zawiera łatwo przyswajalny Fortigel® – hydrolizat kolagenu naturalnego pochodzenia. Dzięki niemu preparat wzmacnia stawy oraz chrzęści w całym ciele, łagodząc dolegliwości bólowe stawów. Każda saszetka suplementu diety dostarcza organizmowi 10 g kolagenu. W składzie preparatu znajduje się również witamina C zwiększająca produkcję kolagenu.

4Flex – wpływ na zdrowie

Znajdujący się w suplemencie diety 4Flex kolagen to białko, które stanowi podstawowy budulec macierzy chrząstki (95%). Oprócz tego białko to pomaga utrzymać zdrowe kości, wspiera również wzrost i utrzymanie masy mięśniowej. Dodana do suplementu witamina C dodatkowo pomaga w prawidłowej produkcji kolagenu w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania chrząstki.

Kto może stosować 4Flex?

Preparat 4Flex stanowi suplement dla osób dorosłych. Stosowanie go mogą rozważyć osoby, które doświadczają dyskomfortu związanego z osłabieniem stawów, kości oraz mięśni. Dotyczy to na przykład sportowców, którzy intensywnie eksploatują swoje ciało. 4Flex mogą zażywać także osoby z nadwagą, których stawy są nadmiernie obciążone, oraz osoby w podeszłym wieku, u których produkcja kolagenu w ciele maleje. W żadnym z wymienionych przykładów nie należy traktować preparatu go jako zamiennika zbilansowanej diety.

4Flex – jaki ma skład?

1 saszetka suplementu diety 4Flex zawiera 10 g hydrolizatu kolagenu Fortigel® – to zalecana dzienna porcja dla osoby dorosłej. Oprócz kolagenu w suplemencie znajduje się również witamina C – 1 saszetka zawiera 20 mg, co stanowi 25% dziennego zapotrzebowania organizmu na tę witaminę.

Czy 4Flex powoduje jakieś skutki uboczne?

Producent suplementu 4Flex nie podaje informacji o występowaniu skutków ubocznych po zażyciu preparatu. Zaznacza jednak, że nie powinno się przekraczać zalecanej porcji spożycia 4Flex w ciągu dnia. Kobiety w ciąży i matki karmiące piersią stosowanie suplementu powinny skonsultować z lekarzem.

H3: 4Flex na co pomaga? Czy jest dobry na stawy?

Kolagen zawarty w suplemencie diety 4Flex wzmacnia stawy, kości, mięśnie i tkanki chrzęstne w ciele. Dzięki temu odpowiednio długo stosowany preparat pomaga na dolegliwości stawowe, związane na przykład z intensywnym wysiłkiem fizycznym, otyłością lub podeszłym wiekiem. 

Jak długo można stosować 4Flex?

Aby suplement diety przyniósł pożądane skutki, należy stosować go przez dłuższy czas. Producent zaleca zażywanie 4Flex każdego dnia przez minimum 3 miesiące – dopiero wówczas można zauważyć efekty suplementacji. Saszetkę można rozpuszczać na przykład w szklance wody, mleka albo jogurtu. Najlepsze efekty odnotujesz, prowadząc jednocześnie zdrowy tryb życia i stosując zrównoważoną dietę.


Tabela

Wartość odżywcza 100 g 1 saszetka
Wartość energetyczna 1530 kJ / 360 kcal 153 kJ / 36 kcal
Białko 90 g 9 g
Węglowodany 0 g 0 g

Tłuszcz, w tym:

- kwasy tłuszczowe nasycone

0 g

0 g

0 g

0 g

Sól 0 g 0 g
Witamina C 199,6 mg (249,5%)* 20 mg (25%)*

 * referencyjna wartość spożycia

1 saszetka zawiera:
hydrolizat kolagenu - 10 g*
witamina C - 20mg (25% ZDS)
* brak zalecanego dziennego spożycia
ZDS - Zalecane Dzienne Spożycie


Skład

Składniki: hydrolizat kolagenu* Fortigel®, kwas L-askorbinowy (witamina C).

* kolagen pochodzenia wołowego (B) lub wieprzowego (P) - patrz ostatni znak numeru partii


Jak stosować

Zawartość saszetki rozmieszać w 1 szklance niegazowanej wody, mleka lub jogurtu. Mieszać intensywnie do rozpuszczenia proszku. Spożyć bezpośrednio po przygotowaniu. Tworząca się zawiesina jest naturalną cechą produktu. Zaleca się regularne stosowanie przez dłuższy czas (minimum 3 miesiące).

Dzienne spożycie

1 saszetka dziennie.

Przeznaczenie

Suplementacja diety w składniki zawarte w preparacie.

Ostrzeżenia

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. Preparat przeznaczony wyłącznie dla osób dorosłych. Kobiety w ciąży i matki karmiące piersią przed zastosowaniem powinny skonsultować się z lekarzem.

Waga

300,6 g (30 saszetek x 10,02g)

Dystrybutor

VP VALEANT POLSKA sp. z o.o. sp. j.
ul. Przemysłowa 2
35-959 Rzeszów

Producent

Valeant

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.