Acidolac Caps, suplement diety, 20 kapsułek

Suplement diety z bakteriami kw. mlekowego, uzupełniającymi mikrobiotę.

Dostępny
28,49

O produkcie: Acidolac Caps, suplement diety, 20 kapsułek

100014695

Opis

Acidolac® caps jest suplementem diety zawierającym liofilizowane kultury bakterii kwasu mlekowego Bifidobacterium animalis ssp. lactis BIFOLACTM 12. Preparat można stosować w trakcie i po antybiotykoterapii w celu uzupełnienia mikrobioty jelitowej (flory bakteryjnej jelit). Doniesienia naukowe wskazują na zasadność uzupełniania mikrobioty jelitowej w okresie do 2 miesięcy po zakończeniu kuracji antybiotykiem. Można stosować także w podróży ze zmianą strefy klimatycznej, kiedy w przewodzie pokarmowym dochodzi do zmian w składzie mikroflory.


Właściwości

Formuła suplementu diety Acidolac Caps bazuje na liofilizowanych bakteriach kwasy mlekowego Bifidobacterium animalis ssp. lactis BIFOLAC 12. Ten szczep mikroorganizmów został szczególnie dobrze przebadany pod kątem korzystnego oddziaływania na organizm człowieka*. Bakterie kwasu mlekowego stanowią ważny składnik prawidłowo funkcjonującej mikroflory przewodu pokarmowego. Ograniczają namnażanie się patogennych szczepów drobnoustrojów. Spożywanie probiotyku w określonych ilościach pozwala wspomóc zachowanie właściwego składu mikroflory bakteryjnej jelit.

Suplement diety Acidolac Caps jest probiotykiem. Oznacza to, że zawiera bakterie korzystne dla układu pokarmowego występujące naturalnie w zdrowym przewodzie pokarmowym. Dzięki temu może zapobiegać zaburzeniom pracy układu pokarmowego (np. biegunkom i zaparciom), wzmacniać odporność organizmu, redukować ryzyko rozwoju infekcji grzybiczej czy zwiększać wchłanialność witamin i minerałów z pożywienia. Wspomaga też działanie organizmu przy antybiotykoterapii, usprawniając procesy trawienne. Niekiedy przyczynia się również do obniżania poziomu złego cholesterolu.

Wiele osób zastanawia się „probiotyk a prebiotyk — jaka jest między nimi różnica?” Otóż prebiotyk to substancja, która nie jest wchłaniania na wczesnych etapach trawienia i ulega fermentacji dopiero w jelicie grubym. Dzięki temu wspomaga ochronę organizmu i zabezpiecza przed rozwojem dolegliwości takich jak stany zapalne czy biegunki.

Jak dawkować Acidolac Caps?

Spożywaj 1-2 kapsułki suplementu diety Acidolac Caps na dobę. Zawartość kapsułki możesz przed spożyciem połączyć z wodą, jogurtem lub mlekiem.

Kiedy brać Acidolac Caps?

Możesz stosować suplement diety, jeśli Twoim celem jest uzupełnienie mikroflory bakteryjnej podczas przyjmowania antybiotyków lub 2 miesiące po zakończeniu kuracji. Preparat zaleca się spożywać również w czasie podróży do innych stref klimatycznych, gdy przewiduje się możliwość zmiany składu mikroflory jelitowej.

Jak długo można stosować Acidolac Caps?

Suplement diety możesz stosować tak długo, jak potrzebujesz.

Czy stosowanie Acidolac Caps w ciąży i podczas karmienia piersią jest bezpieczne?

Nie ma informacji na temat bezpieczeństwa spożywania suplementu diety przez kobiety w ciąży i karmiące piersią.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Acidolac Caps?

Suplement diety nie jest odpowiedni dla osób wykazujących nadwrażliwość na jakikolwiek składnik preparatu. Nie mieszaj zawartości kapsułki z gorącymi lub mrożonymi młynami czy pokarmami.

*https://www.mp.pl/pacjent/leki/lek/97814,Acidolac-caps-kapsul


Tabela

Składnik 1 kapsułka 2 kapsułki
Bakterie kwasu mlekowego Bifidobacterium animalis ssp. lactis BIFOLAC 12 2 x 109 CFU 4 x 109 CFU*
*CFU - Colony Forming Unit - jednostka tworząca kolonię

Skład

Składniki: substancje wypełniające: skrobia, skrobia preżelowana; hydroksypropylometyloceluloza, substancja wypełniająca fruktooligosachady, liofilizat bakterii kwasu mlekowego zawierający Bifidobacterium animalis ssp. lactis BIFOLAC 12, substancja żelująca guma gellan, substancja glazurująca stearynian magnezu, barwnik dwutlenek tytanu.

Jak stosować

Doustnie, popijając wodą. Zawartość kapsułki można spożyć bezpośrednio lub po uprzednim wymieszaniu z wodą, jogurtem lub mlekiem. Nie należy rozprowadzać preparatu w gorących lub mrożonych płynach lub pokarmach.

Dzienne spożycie

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia: 1- kapsułki.

Przeznaczenie

Produkt polecany do uzupełniania flory jelitowej.

Ostrzeżenia

Nie stosować u osób uczulonych na którykolwiek ze składników produktu. Produkt nie jest przeznaczony dla kobiet w ciąży i karmiących piersią. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Spożycie w nadmiernych ilościach może mieć efekt przeczyszczający. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Zrównoważona i zróżnicowana dieta oraz zdrowy styl życia są podstawą zapewnienia prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Waga

Masa netto: 8,5 g

Producent

Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A
83-200 Starogard Gdański
ul. Pelplińska 19

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.