Afronis Plus, płyn, 100 g

  • Płyn z substancją antybakteryjną do pielęgnacji skóry trądzikowej.
Dostępny
14,94

O produkcie: Afronis Plus, płyn, 100 g

100036979

Opis

Płyn do pielęgnacji skóry trądzikowej z substancją antybakteryjną.


Właściwości

Trądzik pospolity to choroba skóry występująca powszechnie u młodzieży i osób dorosłych. Objawia się nadmierną produkcją sebum i zablokowaniem ujść gruczołów łojowych. Jest spowodowana namnażaniem się bakterii wywołujących stany zapalne prowadzące do tworzenia się nieestetycznych wyprysków. Zmiany trądzikowe najczęściej pojawiają się na twarzy i mają charakter przewlekły. Niekiedy mogą rozwijać się również na szyi, tułowiu i plecach. Aby zapobiec rozwojowi choroby i zmniejszyć rozwój patogennych bakterii na skórze, konieczna jest odpowiednia pielęgnacja skóry trądzikowej.

Formuła produktu Płyn Afronis Plus zawiera starannie dobrane składniki, które zapewniają właściwe oczyszczanie cery z niedokonanościami. W preparacie znajduje się niacynamid, antyseptyczny PHMB (poliheksanid), tymol i lewomentol.

  • Niacynamid 10% pomaga normalizować wydzielanie sebum, przyczyniając się do zmatowienia skóry i domknięcia rozszerzonych porów. Dodatkowo ogranicza transepidermalną utratę wody, wspierając zachowanie odpowiedniej elastyczności i optymalnego poziomu nawilżenia. Rozjaśnia również przebarwienia po zmianach trądzikowych, ujednolicając koloryt cery.
  • PHMB redukuje rozwój bakterii towarzyszących zmianom trądzikowym. Ponadto przyspiesza fizjologiczne procesy regeneracyjne zachodzące w skórze.
  • Tymol wspomaga działanie przeciwbakteryjne
  • Lewomentol pomaga uzyskać i utrzymać uczucie orzeźwienia i czystej skóry.

Afronis Plus to najczęściej polecany przez farmaceutów preparat z kategorii produktów przeciwtrądzikowych.

Jak działa Afronis Plus?

Składniki zawarte w preparacie Afronis Plus wykazują działanie łagodzące po 5 minutach od aplikacji, przynosząc ulgę podrażnionej skórze*.

Jak stosować Afronis Plus?

Nałóż niewielką ilość produktu Afronis Plus na wacik kosmetyczny i przemyj twarz w miejscach wymagających pielęgnacji. Nie zmywaj. Powtarzaj aplikację preparatem Afronis Plus 2-3 razy dziennie.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Afronis Plus?

Zrezygnuj ze stosowania preparatu Afronis Plus, jeśli występuje u Ciebie nadwrażliwość na którykolwiek składnik produktu.

*https://afronis.pl/afronis-plus/


Skład INCI

Aqua, Alcohol, Niacynamide (witamina B3), Pentylene Glucol, Menthol (mentol), Polyaminopropyl Biguanide, Tymol (tymol).


Jak stosować

Zwilżyć wacik i delikatnie przemywać 2-3 razy dziennie miejsca wymagające pielęgnacji.
Nie stosować w bezpośrednich okolicach oczu.
Produkt nie wymaga zmywania.


Przeznaczenie

Pielęgnacja skóry trądzikowej.


Ostrzeżenia

Do użytku zewnętrznego.
Produkt nie powinien być używany przez osoby, u których występuje nadwrażliwość na którykolwiek ze składników produktu.


Pojemność

100 g netto


Producent

VERCO S.A.
Ul. Skwer Kardynała Stefana Wyszyńskiego 5 lok. 6U
01-015 Warszawa


Typ produktu

Kosmetyk

Opis produktu

[{"children":[{"tag":"body","children":[{"tag":"p","children":[{"html":"P\u0142yn do piel\u0119gnacji sk\u00f3ry tr\u0105dzikowej z substancj\u0105 antybakteryjn\u0105.","tag":"none"}]}]}]}]

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.