Akneroxid 5, Benzoylis peroxidum 50 mg/g żel, 50 g

Dostępny

23,19
Darmowa dostawa od 200,00 zł

O produkcie

100000128

Akneroxid 5 ma postać żelu, jest lekiem przeciwtrądzikowym do stosowania miejscowego na skórę. Zawiera substancję czynną benzoilu nadtlenek.

Dawkowanie

Lek jest przeznaczony do stosowania miejscowego na skórę. O ile lekarz nie zaleci inaczej, lek Akneroxid 5 zwykle stosuje się 1 lub 2 razy na dobę. W przypadku wątpliwości związanych ze stosowaniem leku, należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Pacjenci ze szczególnie wrażliwą skórą, początkowo powinni stosować lek Akneroxid 5 raz na dobę, przed ułożeniem się do snu. Po dokładnym oczyszczeniu skóry lek Akneroxid 5 nakłada się cienką warstwą na chorobowo zmienioną skórę. Leku nie należy nakładać na zdrową skórę. Po użyciu leku należy dokładnie umyć ręce. Średni okres leczenia wynosi od 4 do 10 tygodni.

Dystrybutor

Almirall Hermal GmbH
Choltzstr. 3
D-214 Reinbek

Skutki uboczne

Po rozpoczęciu stosowania leku Akneroxid 5, w pierwszych dniach leczenia może wystąpić uczucie napięcia i niewielkie zaczerwienienie skóry, które zwykle ustępuje podczas leczenia.
Umiarkowane złuszczanie się naskórka utrzymuje się przez cały okres terapii. Gdyby nadmierne zaczerwienienie albo uczucie pieczenia utrzymywało się przez okres ponad 5 dni, należy przerwać stosowanie leku i skonsultować się z lekarzem.
Stosowanie leku Akneroxid może sporadycznie powodować nasilenie suchości skóry. W rzadkich przypadkach może wystąpić alergia kontaktowa.

Działanie

Hamuje rozwój bakterii beztlenowych Propionibacterium acnes, będących jedną z przyczyn powstawania trądziku pospolitego.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Leku Akneroxid 5 nie należy stosować w ostatnim miesiącu ciąży. Lekarz zdecyduje, czy lek można stosować w pozostałym okresie ciąży i w czasie karmienia piersią, po rozważeniu stosunku ryzyka do korzyści leczenia.
Okres ważności po otwarciu tuby - 6 miesięcy.
Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Producent

Almirall Hermal GmbH

Przeciwwskazania

Leku nie należy stosować:
- w przypadku nadwrażliwości na substancję czynną nadtlenek benzoilu lub jakąkolwiek substancję pomocniczą leku,
- na uszkodzoną skórę,
- do oczu,
- na błony śluzowe,
- w okolicach ust, nosa lub oczu,
- na skórę suchą i łojotokową,
- u osób z atopowym zapaleniem skóry.

Skład

(1 g) 50 mg benzoilu nadtlenku, makrogol eter laurylowy, karbomer 940, wodorotlenek sodu, kwas edetynowy, woda oczyszczona.

Przyjmowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach, stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Wskazania

Trądzik pospolity.