Akutol, spray do usuwania plastrów, 35 ml

Marka: AKUTOL

Wyrób medyczny, spray do usuwania plastrów kryjących, transdermalnych.

Dostępny
17,45

O produkcie: Akutol, spray do usuwania plastrów, 35 ml

100020806

Opis

Zapobiega bólowi podczas usuwania plastra. Pomaga w szybkim i łatwym usunięciu plastra. Do opieki domowej i profesjonalnej.

Właściwości

Akutol spray do usuwania plastrów to preparat delikatny dla skóry. Nie powoduje podrażnienia ran. Jest przeznaczony m.in. dla dzieci, które boją się zmiany opatrunku i związanego z tym bólu. Może być stosowany do usuwania plastrów na bazie kleju akrylowego, a także elektrod do EKG. Służy także do odklejania opatrunków kryjących.

Akutol spray do usuwania plastrów umieszczono w butelce zapobiegającej przypadkowemu rozlaniu. Produkt odparowuje samoistnie z powierzchni skóry. Nie wpływa negatywnie na proces gojenia ran i nie jest przez nie wchłaniany. Może być stosowany w przypadku skóry bardzo suchej, popękanej, naruszonej i wrażliwej. Produkt Akutol spray do usuwania plastrów jest odpowiedni dla dzieci, dorosłych i osób chorych na cukrzycę.

Kiedy stosować Akutol spray do usuwania plastrów?

Preparat jest polecany osobom szczególnie narażonym na skaleczenia. Może być stosowany u dzieci i dorosłych. Jest odpowiedni dla osób stosujących plastry transdermalne – przeciwbólowe, hormonalne czy nikotynowe. Pozwala na użycie w przypadku specjalistycznych opatrunków. Preparatu nie należy stosować w przypadku alergii na którykolwiek z jego składników.

Jak działa Akutol spray do usuwania plastrów?

Akutol to produkt, którym wystarczy spryskać plaster i poczekać 10-15 minut. Środek ten pozwala na odklejenie opatrunku bez uszkadzania rany. Dzięki niemu nie trzeba ponownie przemywać skóry przed nałożeniem kolejnego plastra.

Czy stosowanie Akutol spray do usuwania plastrów w ciąży jest bezpieczne?

Producent zaleca konsultację z lekarzem w razie chęci stosowania preparatu przez kobiety w ciąży i okresie karmienia piersią.


Skład

Hexamethyldisiloxane, Butane, Propane, Isobutane, Cyclopentasiloxane.

Jak stosować

Skóra w obrębie plastra powinna być czysta i sucha przed użyciem sprayu. Plaster należy spryskać sprayem z odległości 10-15 cm od skóry, w celu jego nawilżenia. Odczekać 10-15 sekund i zerwać plaster szybkim ruchem. W przypadku plastrów nieprzepuszczalnych należy spryskać róg plastra i po kilku sekundach podnieść krawędź plastra. Następnie ponownie spryskać i zdejmować plaster partiami do całkowitego usunięcia.

Przeznaczenie

Masa/objętość netto: 35 ml

Ostrzeżenia

Stosowanie w przypadku kobiet ciężarnych i karmiących piersią należy skonsultować z lekarzem.

Nie stosować w przypadku reakcji alergicznej na któryś ze składników preparatu. W przypadku ran przewlekłych z powodów higienicznych preparat powinien stosować tylko jeden pacjent.

Dystrybutor

SALUS INTERNATIONAL SP. Z O.O.

Producent

SALUS INTERNATIONAL SP.Z O.O
Pułaskiego 9
Katowice

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.

Kategorie produktu