Akutol, spray do usuwania plastrów, 35 ml

Marka: AKUTOL
Dostępny
17,97

O produkcie

100020806

Zapobiega bólowi podczas usuwania plastra. Pomaga w szybkim i łatwym usunięciu plastra. Do opieki domowej i profesjonalnej.

Właściwości

Do łatwego usuwania plastrów kryjących i transdermalnych, opatrunków przylepnych i innych wyrobów medycznych przyklejanych do powierzchni ciała (plastry nikotynowe, plastry kinesiotapingowe na bazie kleju akrylowego, elektrody EKG). Jest bezpieczny i przyjazny dla skóry. Odparowuje w całości. Nie wpływa na proces gojenia rany i nie jest wchłaniany przez ranę. Działa delikatnie także na wrażliwą i bardzo suchą i popękaną lub naruszoną skórę. Leczone miejsce pozostaje czyste i przygotowane do przyklejenia nowego plastra.

Skład

Hexamethyldisiloxane, Butane, Propane, Isobutane, Cyclopentasiloxane.

Jak stosować

Skóra w obrębie plastra powinna być czysta i sucha przed użyciem sprayu. Plaster należy spryskać sprayem z odległości 10-15 cm od skóry, w celu jego nawilżenia. Odczekać 10-15 sekund i zerwać plaster szybkim ruchem. W przypadku plastrów nieprzepuszczalnych należy spryskać róg plastra i po kilku sekundach podnieść krawędź plastra. Następnie ponownie spryskać i zdejmować plaster partiami do całkowitego usunięcia.

Przeznaczenie

Masa/objętość netto: 35 ml

Ostrzeżenia

Stosowanie w przypadku kobiet ciężarnych i karmiących piersią należy skonsultować z lekarzem.

Nie stosować w przypadku reakcji alergicznej na któryś ze składników preparatu. W przypadku ran przewlekłych z powodów higienicznych preparat powinien stosować tylko jeden pacjent.

Producent

SALUS INTERNATIONAL SP.Z O.O
Pułaskiego 9
Katowice

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.

Kategorie produktu