Akutol

  (3)

Akutol to marka preparatów w sprayu do szybkiego oczyszczania i opatrywania uszkodzeń skóry. Należy do firmy Salus International Sp. z o.o. Preparaty Akutol są dostępne przede wszystkim w Polsce. Produkty tej marki to wyroby medyczne, które można kupić w aptece.

Sortuj według

  Opatrunki w sprayu marki Akutol

  Akutol tworzy produkty do pierwszej pomocy, które stanowią alternatywę dla plastrów i innych materiałów opatrunkowych. Produkty te są przeznaczone dla osób aktywnych fizycznie, pracujących w ogrodzie, wybierających się w podróż czy często gotujących. Są stosowane w celu oczyszczenia ran i wspomagania regeneracji naskórka, a także ochrony tkanek przed czynnikami zewnętrznymi. Pomagają zahamować krwawienie bez użycia tradycyjnego plastra.

  Spraye Akutol można zastosować do zabezpieczenia powierzchownych ran, jak otarcia skóry. Preparaty tej marki nie są przeznaczone do opatrywania poważniejszych, otwartych i mocno krwawiących uszkodzeń. Zawierają naturalne składniki aktywne, jak wyciąg z nagietka, kwas hialuronowy czy ekstrakt z aloesu leczniczego. Produkty marki Akutol są preparatami bardzo wydajnymi. Ich formuły wykazują odporność na zmywanie wodą. Szybko zasychają, pomagając zablokować przedostawanie się zanieczyszczeń do ran. Opatrunki w sprayu nie krępują swobody ruchów i nie stanowią przeszkody dla naturalnego oddychania skóry. Produkty do opatrywania ran Akutol są dostępne w przystępnych cenach. Marka Akutol została nagrodzona tytułem „Odkrycie Roku” przyznawanym w ramach konkursu „Laur Konsumenta”.

  Preparaty na rany i poparzenia Akutol

  Marka Akutol oferuje spraye do opatrywania ran, a także preparaty na oparzenia występujące w warunkach domowych. Zawierają one składniki, które pomagają złagodzić ból, przyspieszyć gojenie i uniknąć stanów zapalnych. Wspierają nawilżenie tkanek. Spraye na skaleczenia są stosowane w celu stworzenia warstwy ochronnej, zabezpieczającej poparzone miejsce przed czynnikami zewnętrznymi.

  Marka ma w swojej ofercie również preparaty ułatwiające zmianę opatrunku zabezpieczonego plastrem. Produkty te służą do spryskiwania tkaniny, na której znajduje się klej. Po kilkunastu sekundach możliwe jest łatwiejsze oderwanie plastra. Wyroby medyczne Akutol dostępne w Dr. Max do usuwania kleju są wskazane w przypadku specjalistycznych opatrunków oraz plastrów transdermalnych.