Alantan

  (15)

Produkty marki Alantan łagodzą zaczerwienienie, świąd i podrażnienia. Działają kojąco i nawilżająco, a zarazem poprawiają elastyczność skóry. Kosmetyki Alantan tworzone są na bazie alantoiny, pochodnej mocznika i związków pomocniczych. Można stosować je na oparzenia i stany zapalne skóry.

Sortuj według

Alantan – pomoc dla podrażnionej skóry

Preparaty Alantan mają za zadanie kompleksowo pielęgnować skórę suchą i wrażliwą. Sprawdzają się w leczeniu stanów zapalnych naskórka, oparzeń słonecznych, owrzodzeń oraz objawów atopowego zapalenia skóry. Można wykorzystać je też w profilaktyce odparzeń pieluszkowych u niemowląt. Wybrane preparaty nadają się do stosowania już od pierwszych dni życia dziecka.

Oferta produktów Alantan

Marka zajmuje się produkcją standardowych kremów i maści z alantoiną oraz preparatów z linii Alantan Plus wzbogaconych dekspantenolem. Wspomniana substancja regeneruje i odżywia naskórek. Sprawdza się w pielęgnacji skóry wrażliwej i skłonnej do podrażnień. Ponadto dzięki dekspantenolowi produkty z serii Alantan Plus mają lekką i przyjemną konsystencję. Przed potliwością i odparzeniami chroni kolejny wyrób z oferty producenta – Alantan zasypka. Może być stosowana na bardzo wrażliwej skórze. Szybko łagodzi skórę i zapobiega podrażnieniom. Warto zastosować też zasypkę Alantan na oparzenia, by przyspieszyć gojenie się ran. Preparaty Alantan mają korzystną cenę, co czyni z nich produkty łatwo dostępne dla każdego. Niezależnie od tego, czy szuka się preparatów dla całej rodziny, czy kompletuje niemowlęcą wyprawkę, warto zapoznać się z ofertą marki. Sprawdź, jakie kosmetyki Alantan możesz dostać w aptece!

Alantan krem czy maść – sprawdź, co wybrać

Alantan krem to preparat przeznaczony do stosowania miejscowego na skórę. Wspiera gojenie się ran, pielęgnuje i chroni skórę. Jego receptura bazuje na alantoinie i jest dostępny w różnych wariantach: głęboko nawilżającym, złuszczającym, ochronnym oraz przeznaczonym do pielęgnacji szczególnie wrażliwej skóry. Opracowany przez Alantan krem można stosować na podrażniony i przesuszony naskórek, na rany, otarcia i oparzenia słoneczne, a także na oparzenia po radioterapii i fototerapii. Kosmetyk sprawdza się w pielęgnacji rogowaciejącej skóry dłoni i stóp oraz wspomagająco w leczeniu atopowego zapalenia skóry, zapalenia błony śluzowej i owrzodzeń skóry. Alantan krem można stosować też na odparzenia u niemowląt.

Kosmetyk w wariancie Alantan Dermoline to półtłusty krem ochronny z witaminami E i A. Preparat skutecznie natłuszcza  i nawilża skórę oraz chroni ją przed działaniem niekorzystnych czynników zewnętrznych. Alantan maść, znana też jako Alantan niebieski, działa przeciwzapalnie i ściągająco. Pobudza tworzenie naskórka i przyspiesza gojenie się ran. Maść można stosować na skórę i na błony śluzowe. Wskazaniem do jej aplikowania są płytkie owrzodzenia, stany zapalne oraz ubytki skóry i błon śluzowych. Można zastosować też maść Alantan na oparzenia. Preparaty marki warto zatem dobierać do indywidualnych potrzeb i pamiętać o sprawdzeniu zaleceń przedstawionych w ulotce.