Alantan - maść stosowana przy leczeniu róznych zmian skórnych, 30 g

Marka: ALANTAN
Dostępny
10,09

Klienci kupili również

Keratolityczny żel do skóry głowy, nawilża i likwiduje objawy świądu.

O produkcie: Alantan - maść stosowana przy leczeniu róznych zmian skórnych, 30 g

100000142

Opis

Lek w postaci maści polecany do leczenia i pielęgnacji skóry.

Działanie

Zawarta w maści alantoina działa przeciwzapalnie i ściągająco. Przyspiesza ziarninowanie i pobudza tworzenie naskórka. Powoduje szybkie oczyszczanie ran i ułatwia oddzielanie się tkanek martwych. W postaci maści alantoina może być stosowana nie tylko na skórę, ale i na błony śluzowe. W stanach zapalnych błon śluzowych zapewnia ich prawidłowe nawilżenie, a także oddzielanie zalegających strupów. Dzięki skojarzonemu działaniu alantoiny i składników podłoża lek poza łagodzeniem stanów zapalnych skóry usuwa objawy nadmiernego rogowacenia i złuszczania.

Wskazania

Wskazaniem do stosowania maści są płytkie owrzodzenia, ubytki skóry i błon śluzowych.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub którykolwiek składnik podłoża.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Ostrzeżenie specjalne:
W przypadku wystąpienia jakichkolwiek objawów nadwrażliwości na skórze w miejscu stosowania preparatu (zaczerwienienie, uczucie swędzenia) należy przerwać stosowanie preparatu i zastosować leczenie objawowe.
Ze względu na zawartość glikolu propylenowego, produkt leczniczy może powodować podrażnienie skóry.
Ze względu na zawartość lanoliny, produkt leczniczy może powodować miejscową reakcję skórną (np. kontaktowe zapalenie skóry).
Ze względu na zawartość etylu parahydroksybenzoesanu, produkt leczniczy może powodować reakcje alergiczne (możliwe reakcje typu późnego).

Dawkowanie

Lek należy delikatnie nakładać na zmienione chorobowo miejsca 2 do 3 razy na dobę, o ile lekarz nie zaleci inaczej. NIewielką ilosć maści można nałożyć na jałowy kompres i przyłożyć na oczyszczoną ranę. Opatrunek należy zmieniać raz do dwóch razy na dobę.

Skutki uboczne

Mogą wystąpić reakcje nadwrażliwości, podrażnienie skóry

Skład

100 g maści zawieraSubstancję czynną: Alantoina 2,0 g. Substancje pomocnicze: wazelina biała, lanolina bezwodna, olej parafinowy, hydroksybenzoesan etylu (Aseptina A), woda oczyszczona.

Producent

Zakłady Farmaceutyczne "UNIA"

Typ produktu

Lek bez recepty

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.