Alectoin, krople do oczu, 10 ml

Dostępny
22,90

O produkcie

100008090

Alectoin Krople do oczu z ektoiną - profilaktyka i leczenie alergicznego zapalenia spojówek.

Skład

Ectoin, hydroksyetyloceluloza, chlorek sodu, woda, bufor cytrynianowy.ALECTOIN krople do oczu z ektoiną nie zawiera środków konserwujących.

Jak stosować

Pomiędzy zastosowaniem dawki ALECTOIN krople do oczu z ektoiną i innego wyrobu medycznego lub leku do oczu należy zachować przynajmniej 15-minutowy odstęp czasu. ALECTOIN należy zawsze stosować zgodnie z instrukcją użytkowania. W razie wątpliwości należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. 0 ile lekarz nie zaleci inaczej, zakraplać 1-2 krople do każdego oka kilka razy dziennie. Dzieci w wieku do 10 lat nie powinny zakrapiać kropli samodzielnie.1. Zdjąć osłonkę zabezpieczającą końcówkę zakraplacza, uważając aby nie dotknąć końcówki zakraplacza.2. Palec wskazujący i środkowy położyć na okrągłą płytce na czubku buteleczki, kciuk przykładając do jej spodu.3. Przed pierwszym użyciem należy odwrócić butelkę zakraplaczem w dół i naciskać kciukiem na spód butelki (ok. 2-3 razy) do momentu spłynięcia pierwszych kropli. Nie odcinać końcówki zakraplacza.4. 0dchylić głowę, palcem wskazującym odciągając dolną powiekę w dół i patrząc w górę zakroplić preparat do oka trzymaiac butelkę zakraplaczem w dół i naciskając okrągłą płytkę na butelce. Unikać bezpośredniego kontaktu końcówki zakraplacza z palcami, oczami lub soczewkami kontaktowymi. Dzięki opatentowanemu mechanizmowi z pompką, z buteleczki wypłynie tylko jedna kropla.5. Zamknąć powoli oko tak, aby preparat równomiernie rozprowadził się na soczewce oka.6. W ten sposób, zakroplić preparat do drugiego oka.7. Po każdym zastosowaniu należy osuszyć końcówkę zakraplacza i zamknąć ją osłonką zabezpieczającą.

Przeznaczenie

ALECTOIN krople do oczu z ektoiną to izotoniczny roztwór przeznaczony do stosowania w profilaktyce i wspomaganiu leczenia objawów alergicznego zapalenia spojówek.

Możliwe skutki uboczne

Nie stwierdzono żadnych interakcji ALECTOIN krople do oczu z ektoiną z innymi kroplami lub stosowanymi miejscowo maściami do oczu. ALECTOIN krople do oczu z ektoiną dzięki odpowiednio skomponowanemu składowi i optymalnej wartości pH jest dobrze tolerowanym preparatem - nie są znane występujące regularnie lub utrzymujące się działania niepożądane. W pojedynczych przypadkach krople mogą powodować krótkotrwałe podrażnienie oka, przekrwienie gałki ocznej albo zapalenie spojówki. W razie zaobserwowania wystąpienia skutków ubocznych podczas stosowania ALECTOIN krople do oczu z ektoiną należy zgłosić je lekarzowi, farmaceucie albo dystrybutorowi preparatu.

Producent

BITOP AG

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.