Alectoin, krople do oczu z ektoiną, 10 ml

Krople chroniące przed wystąpieniem alergicznego zapalenia spojówek.

Dostępny
29,49

O produkcie: Alectoin, krople do oczu z ektoiną, 10 ml

100008090

Opis

Alectoin Krople do oczu z ektoiną - profilaktyka i leczenie alergicznego zapalenia spojówek.

Właściwości

Alectoin to wyrób medyczny przeznaczony dla osób, które cierpią na zapalenie spojówek o podłożu alergicznym. Jego składnikiem aktywnym jest ektoina. Jest to chemicznych związek organiczny – kwas 1,4,5,6-tetrahydro-2-metylo-4-pirymidynokarboksylowy. Produkują go niektóre szczepy bakterii – m.in. Ectothiorhodospira halochloris, Brevibacterium linens, Halomonas elongata, Marinococcus halophilus, Pseudomonas stutzeri. To mikroorganizmy zamieszkujące miejsca trudno dostępne dla człowieka i zasiedlające najczęściej gejzery, słone wody, a niekiedy pustynie. Formuła kropli Alectoin jest oparta na ektoinie. To naturalny składnik pomagający m.in. chronić oczy przed oddziaływaniem szkodliwych czynników.

  • Wspomaga łagodzenie podrażnień i zwalczanie stanów zapalnych oczu.
  • Wspiera ochronę gałek ocznych przed drażniącymi czynnikami, a w tym przed alergenami.
  • Pomaga stabilizować błony komórkowe oczu.
  • Wspomaga zarówno leczenie, jak i profilaktykę alergicznego zapalenia spojówek.

Krople te mogą być stosowane przez osoby noszące soczewki. Możesz ich używać, także jeśli dokucza Ci nadwrażliwość gałek ocznych. Ten wyrób medyczny nie zawiera środków konserwujących, a jego producent wskazuje, że po 30 sekundach od jego zastosowania następuje złagodzenie objawów swędzenie, łzawienia i podrażnienia oczu*.

Jak działa Alectoin?

Krople Alectoin zawierają ektoinę, która wspomaga przyspieszenie regeneracji podrażnionych i nadwrażliwych spojówek. Tworzy na oczach warstwę ochronną, która jest barierą dla alergenów.

Jak stosować Alectoin

Stosuj Alectoin kilka razy dziennie, zakrapiając każde oko 1 lub 2 kroplami.

Z czym nie łączyć Alectoin?

Nie używaj kropli Alectoin, jeżeli stosujesz inny preparat do miejscowego leczenia okulistycznego.

Czy Alectoin ma skutki uboczne?

Producent kropli wskazuje, że w pojedynczych przypadkach mogą one powodować krótkotrwałe podrażnienie oka, przekrwienie gałki ocznej. Jeżeli zaobserwujesz u siebie takie skutki uboczne, zgłoś się do lekarza lub farmaceuty.

*https://solinea.pl/wp-content/uploads/2022/10/Alectoin.pdf


Skład

Ectoin, hydroksyetyloceluloza, chlorek sodu, woda, bufor cytrynianowy.ALECTOIN krople do oczu z ektoiną nie zawiera środków konserwujących.

Jak stosować

Pomiędzy zastosowaniem dawki ALECTOIN krople do oczu z ektoiną i innego wyrobu medycznego lub leku do oczu należy zachować przynajmniej 15-minutowy odstęp czasu. ALECTOIN należy zawsze stosować zgodnie z instrukcją użytkowania. W razie wątpliwości należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. 0 ile lekarz nie zaleci inaczej, zakraplać 1-2 krople do każdego oka kilka razy dziennie. Dzieci w wieku do 10 lat nie powinny zakrapiać kropli samodzielnie.1. Zdjąć osłonkę zabezpieczającą końcówkę zakraplacza, uważając aby nie dotknąć końcówki zakraplacza.2. Palec wskazujący i środkowy położyć na okrągłą płytce na czubku buteleczki, kciuk przykładając do jej spodu.3. Przed pierwszym użyciem należy odwrócić butelkę zakraplaczem w dół i naciskać kciukiem na spód butelki (ok. 2-3 razy) do momentu spłynięcia pierwszych kropli. Nie odcinać końcówki zakraplacza.4. 0dchylić głowę, palcem wskazującym odciągając dolną powiekę w dół i patrząc w górę zakroplić preparat do oka trzymaiac butelkę zakraplaczem w dół i naciskając okrągłą płytkę na butelce. Unikać bezpośredniego kontaktu końcówki zakraplacza z palcami, oczami lub soczewkami kontaktowymi. Dzięki opatentowanemu mechanizmowi z pompką, z buteleczki wypłynie tylko jedna kropla.5. Zamknąć powoli oko tak, aby preparat równomiernie rozprowadził się na soczewce oka.6. W ten sposób, zakroplić preparat do drugiego oka.7. Po każdym zastosowaniu należy osuszyć końcówkę zakraplacza i zamknąć ją osłonką zabezpieczającą.

Przeznaczenie

ALECTOIN krople do oczu z ektoiną to izotoniczny roztwór przeznaczony do stosowania w profilaktyce i wspomaganiu leczenia objawów alergicznego zapalenia spojówek.

Możliwe skutki uboczne

Nie stwierdzono żadnych interakcji ALECTOIN krople do oczu z ektoiną z innymi kroplami lub stosowanymi miejscowo maściami do oczu. ALECTOIN krople do oczu z ektoiną dzięki odpowiednio skomponowanemu składowi i optymalnej wartości pH jest dobrze tolerowanym preparatem - nie są znane występujące regularnie lub utrzymujące się działania niepożądane. W pojedynczych przypadkach krople mogą powodować krótkotrwałe podrażnienie oka, przekrwienie gałki ocznej albo zapalenie spojówki. W razie zaobserwowania wystąpienia skutków ubocznych podczas stosowania ALECTOIN krople do oczu z ektoiną należy zgłosić je lekarzowi, farmaceucie albo dystrybutorowi preparatu.

Dystrybutor

SOLINEA SP. Z O.O.

Producent

BITOP AG

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.