Alerbon, wspomaga organizm w alergii, 60 kapsułek

Marka: BONIMED
  • Suplement diety z olejem z czarnuszki, który łagodzi objawy alergii.
Dostępny
35,87

O produkcie: Alerbon, wspomaga organizm w alergii, 60 kapsułek

100000158

Opis

Alerbon polecany jako uzupełnienie diety osobom z alergią m.in. na pyłki traw, drzew i roztocza kurzu.

Właściwości

Alerbon to suplement diety przeznaczony dla osób cierpiących na alergię. Może być stosowany zarówno przez dorosłych, jak i dzieci. Podobnie jak niektóre tabletki na alergie, zawiera naturalny olej roślinny. Jest on pozyskiwany z czarnuszki siewnej i wspomaga ograniczenie objawów alergii – pokarmowej, na roztocza, pyłki kwiatów, trawy.

  • Wspiera hamowanie wyrzutu histaminy – hormonu tkankowego, który jest odpowiedzialny za wystąpienie reakcji alergicznej. W ten sposób ten naturalny składnik aktywny wspomagapojawieniu się symptomów uczulenia.
  • Pomaga ograniczyć intensywności reakcji układu odpornościowego na skutek kontaktu z alergenami.

Preparat ten ma szersze zastosowanie niż tradycyjne leki na alergie. Mogą go stosować również ci, którzy mieli kontakt z pasożytami jelitowymi. Wynika to z faktu, że olej z czarnuszki wspomaga hamowanie rozwoju drożdżaków w organizmie oraz pomaga zwiększyć ochronę przed pasożytami.

Jak dawkować Alerbon?

Producent zaleca, aby dorośli i dzieci o masie ciała powyżej 30 kg połykali początkowo 2 kapsułki – 2 lub 3 razy dziennie. Po kilku dniach należy spożywać 1 kapsułkę 2 lub 3 razy w ciągu dnia. Zgodnie z zaleceniami producenta dzieciom ważącym mniej niż 30 kg można podawać 50 mg tego preparatu Alerbon na 1 kg masy ciała. 

Czy stosowanie kapsułek Alerbon w ciąży i podczas karmienia piersią jest bezpieczne?

Kobiety w ciąży i karmiące piersią powinny skonsultować stosowanie Alerbon z lekarzem lub farmaceutą.

Jakie skutki uboczne może mieć stosowanie kapsułek Alerbon?

Czujność podczas stosowania tego suplementu diety powinny zachować osoby chorujące na cukrzycę. Znajdujący się w nim składnik aktywny może obniżyć poziom cukru w surowicy krwi. W takim przypadku może być konieczna zmiana dawek leków po konsultacji z lekarzem.

Jak działa Alerbon?

Suplement ten uzupełnia dietę w składnik aktywny, który wspomaga hamowanie wyrzutu histaminy po kontakcie z alergenem. Jest to olej z czarnuszki siewnej, który dzięki temu pomaga ograniczyć ryzyko wystąpienia objawów alergii.


Tabela

Składnik 6 kapsułek
Olej z czarnuszki siewnej 3 g

Skład

Składniki: Olej z czarnuszki siewnej
składniki otoczki: żelatyna, glicerol.


Jak stosować

Stosowanie suplementu diety Alerbon należy rozpocząć na około 1 tydzień przed spodziewanym wystąpieniem objawów alergii.


Dzienne spożycie

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia: początkowo spożywać 2-3 x dziennie po 2 kapsułki. W przypadku poprawy stanu zdrowia można stosować 1-2 x dziennie po 1 kapsułce.


Ostrzeżenia

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu. Nie zaleca się stosowania preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią. Preparat może obniżyć poziom glukozy w surowicy krwi. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji. Suplement diety nie może być stosowany jak substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Dla utrzymania prawidłowego stanu zdrowia należy stosować zróżnicowaną dietę i prowadzić zdrowy tryb życia. Przechowywać w temperaturze pokojowej.
Produkt powinien być przechowywany w sposób niedostępny dla małych dzieci.


Producent

Lablatorium Medycyny naturalnej Bonimed

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.