Alfa

  (4)

Alfa to marka należąca do firmy ATOS. Specjalizuje się ona w produkcji preparatów do wybielania zębów i higieny jamy ustnej. Niektóre produkty z oferty marki Alfa mogą być stosowane po ekstrakcjach uzębienia i chirurgicznych zabiegach stomatologicznych.

Sortuj według

  Preparaty do higieny jamy ustnej Alfa po zabiegach

  W ofercie marki Alfa znaleźć można produkty stosowane w pierwszych kilku dniach po zabiegach stomatologicznych. To preparaty odpowiednie do używania w okresie, kiedy nie jest wskazane aplikowanie standardowych kosmetyków. Produkty te nie powodują wypłukiwania skrzepu i innych komplikacji w miejscu zabiegu. Zawierają składniki, które pomagają usuwać zanieczyszczenia, eliminować nieświeży oddech i nawilżać tkanki miękkie w jamie ustnej.

  Produkty Alfa dostępne w Dr. Max mogą być stosowane przy stanach zapalnych błony śluzowej jamy ustnej, aftach, powypadkowej śródzabiegowej ingerencji w tkanki dziąsła i podniebienia, leczenia chirurgicznego chorób przyzębia, stomatopatiach protetycznych, podrażnieniach podprotezowych i innych problemów z uzębieniem. Kosmetyki te są odpowiednie także do celów profilaktycznych. Marka ma w swojej ofercie również preparaty do higieny jamy ustnej dla diabetyków. Nie zawierają one cukru – płukanki tego typu są słodzone ksylitolem.

  W swoich kosmetykach marka Alfa stosuje naturalne surowce roślinne. Wśród nich warto wyróżnić ekstrakt szałwii, siemię lniane, wyciąg z arniki, rumianku, kory dębu i rozmarynu, a także inne dodatki – ksylitol i alantoinę. Preparaty do higieny i pielęgnacji jamy ustnej nie zawierają alkoholu, a wyroby dla diabetyków są również wolne od cukru. W skład preparatów Alfa wchodzi też chlorheksydyna, wspierająca walkę z infekcjami grzybiczymi i bakteryjnymi.

  Szczoteczki soniczne Alfa

  Alfa produkuje też akcesoria do higieny jamy ustnej. To przede wszystkim szczoteczki elektryczne i soniczne. Pozwalają one na usuwanie zanieczyszczeń z przestrzeni międzyzębowych. Urządzenia marki Alfa wyposażono w inteligentne technologie i kilka trybów działania. Wśród nich warto wyróżnić programy do wybielania i codziennej higieny jamy ustnej, a także te wspierające ukrwienie dziąseł. Użytkownik może też samodzielnie zmieniać liczbę ruchów na minutę, dostosowując ją do własnych potrzeb. Ceny wyrobów marki Alfa zależą od ich rodzaju i zawartości opakowania.