Alfa Implant, stomatologiczny płyn do płukania jamy ustnej z dodatkiem siemienia i alantoiny, 200 ml

Marka: ALFA
  • Płyn do płukania jamy ustnej, zawiera siemię lniane oraz alantoinę.
Dostępny
28,34

O produkcie: Alfa Implant, stomatologiczny płyn do płukania jamy ustnej z dodatkiem siemienia i alantoiny, 200 ml

100000161

Opis

Ekstrakt z siemienia lnianego i alantoina w widoczny sposób skracają okres gojenia i radykalnie redukują ból. Formuła Implant Care zdecydowanie podnosi komfort leczenia dla pacjenta.
Stosowanie płynu Alfa Implant Care doskonale uzupełnia specjalistyczna pasta do zębów dla osób posiadających implanty Alfa Implant Toothpaste.

Właściwości

Alfa Implant to płyn stomatologiczny przeznaczony do stosowania po zabiegach implantacji i ekstrakcji zęba. Został stworzony również z myślą pacjentach stomatologicznych, którzy przeszli chirurgiczne leczenie chorób przyzębia lub cierpią na podprotezowe stany zapalne, infekcje dziąseł. Tak jak inne podobne płyny do płukania jamy ustnej, ma formułę opartą przede wszystkim na naturalnych wyciągach roślinnych. Są one łagodne, a jednocześnie wspomagają zmniejszenie dolegliwości po zabiegach dentystycznych i związanych ze stanami zapalnymi.

  • Szałwia wspomaga gojenie się ran, bolesnych owrzodzeń, wysypek. Wspiera także walkę z bakteriami i stanami zapalnymi. Wspomaga łagodzenie typowych dolegliwości występujących po ekstrakcji zęba czy w przebiegu infekcji dziąseł, błon śluzowych.
  • Siemię lniane tworzy wewnątrz jamy ustnej ochronną powłokę. Tym samym wspomaga ono zwiększenie wilgotności śluzówki i kojenie bolesnych podrażnień. Dzięki temu można poczuć ulgę po przeprowadzonym zabiegu dentystycznym czy w czasie leczenia chorób jamy ustnej.
  • Alantoina wspiera gojenie się ran pozabiegowych, regenerację błon śluzowych i łagodzenie stanów zapalnych.
  • Ksylitol wspomaga produkcję śliny, remineralizację, szkliwa i profilaktykę przeciwpróchniczą. Jednocześnie pomaga hamować rozwój drobnoustrojów w jamie ustnej, co jest szczególnie ważne podczas gojenia się ran pozabiegowych.
  • Panthenol (prowitamina B5) wspomaga łagodzenie stanów zapalnych i podrażnień.
  • Ekstrakt z rumianku wspiera proces leczenia stanów zapalnych dziąseł i pomaga ograniczyć związane z nimi nieprzyjemne dolegliwości.

Alfa Implant jest przeznaczony do stosowania zawsze wtedy, gdy szczególnie ważna jest prawidłowa higiena jamy ustnej, np. po inwazyjnych zabiegach chirurgicznych czy przypadku choroby dziąseł. Preparat ma delikatny, naturalny miętowy smak.

Kiedy stosować płyn Alfa Implant?

Ten stomatologiczny płyn do płukania jamy ustnej stosuje się przez cały okres gojenia się ran po zabiegach chirurgicznych i w czasie leczenia stanów zapalnych. Produkt ten może być używany także na co dzień.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania płyn Alfa Implant?

Przeciwwskazaniem do stosowania tego płynu jest nadwrażliwość na jakikolwiek znajdujący się w nim składnik.

Jak działa płyn Alfa Implant?

Jest to preparat bogaty w substancje aktywne, które pomagają łagodzić stany zapalne dziąseł, podrażnienia błony śluzowej jamy ustnej. Wspomagają one szybsze gojenie się ran pozabiegowych i walkę z drobnoustrojami.


Skład INCI

Aqua, glycerin, herb extracts: linum usitatissimum, sallvia officinalis, chamomilla recituta, arnica montana quercus, rosmarinus officinalis; propylene glycol, D-panthenol, peg-40 hydrogenated castor oil, aroma, xylitol, allantoin, diglukonian chlorheksydyny, sodium saccharine.

Jak stosować

Zgodnie z instrukcją na opakowaniu.

Przeznaczenie

Alfa Implant Care zalecany do stosowania od pierwszego zabiegu implantologicznego przez cały okres gojenia, jak i później do higieny codziennej.
Ekstrakcje zębów, leczenie chirurgiczne chorób przyzębia oraz każda, nawet przypadkowa ingerencja w tkankę dziąsła, protezowe stany zapalne, infekcje jamy ustnej, codzienna profilaktyka.

Pojemność

200 ml

Seria

Implant

Dystrybutor

BHZ ATOS MM
Instalatorów 7B
Warszawa

Producent

Atos

Typ produktu

Kosmetyk

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.