Symbiosys Alflorex, 30 kapsułek

Suplement diety, unikalny szczep bakterii Bifidobacterium infantis.

Dostępny
59,49

O produkcie: Symbiosys Alflorex, 30 kapsułek

100009903

Opis

Alflorex jest suplementem diety, zawierającym unikalny szczep Bifidobacterium infantis 35624.

Właściwości

To jedyny produkt w Europie, który zawiera szczep 35624. Szczep 35624 został wyizolowany z jelita ludzkiego. W trakcie wielu lat badań prowadzonych przez naukowców z Alimentary Health Ltd. oraz z APC Microbiome Institute na University College Cork (jednej z wiodących na świecie instytucji zajmujących się jelitami) szczep został szczegółowo opisany i przebadany pod kątem klinicznym

Symbiosys Alflorex wyróżnia się starannie skomponowanym składem wspomagającym utrzymanie równowagi mikrobioty jelitowej. Preparat jest dobrze tolerowany przez organizm*. Jak podaje producent preparatu, ciągu ostatniej dekady szczep Bifidobacterium infantis 35624® przyjęło tysiące pacjentów ze Stanów Zjednoczonych, Europy, Kanady. Podczas wytwarzania suplementu stosuje się wysokie standardy produkcji. Na początku przyjmowania Symbiosys Alflorex mogą pojawić się zmiany w funkcjonowaniu jelit przekładające się na rytm wypróżnień. Okres adaptacyjny ma charakter przejściowy i nie stanowi przeciwwskazania do zaprzestania suplementacji.

Mikrobiotę jelitową tworzą bakterie tlenowe i beztlenowe. Na skład mikroorganizmów znajdujących się ekosystemie układu pokarmowego wpływają m.in. styl życia, dieta, stan zdrowia, wiek, stres, przyjmowanie leków, zanieczyszczenia środowiska.  Flora bakteryjna ma kluczowe znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania organizmu:

 • Rozkłada niestrawione resztki pokarmowe,
 • Bierze udział w syntezie witaminy K oraz witamin z grupy B,
 • Chroni przed patogenami i szkodliwymi bakteriami,
 • Wspiera pracę układu odpornościowego.

Zaburzenia równowagi flory bakteryjnej objawiają się m.in.:

 • Bólem brzucha,
 • Zgagą,
 • Wzdęciami,
 • Zaparciami,
 • Biegunką,
 • Częstym oddawaniem gazów,
 • Większą podatnością na infekcje grzybicze, wirusowe oraz bakteryjne,
 • Przewlekłym zmęczeniem,
 • Przyrostem wagi.

W przypadku wystąpienia powyższych symptomów trzeba skonsultować się z lekarzem. Szczegółowa diagnostyka obejmuje m.in. badania mikrobioty jelitowej polegające na analizie próbki kału. W dostarczonym materiale ocenia się m.in. ilość szczepów bakterii, a także obecność grzybów, patogenów i innych wirusów. Na tej podstawie stwierdza się, czy podłożem uciążliwych dolegliwości jest dysbioza.

Aby zadbać o mikrobiotę jelit, należy przede wszystkim starannie komponować dietę. W codziennym menu nie powinno zabraknąć produktów bogatych w błonnik, a także kiszonek, maślanek, jogurtów. Zaleca się ponadto unikać przetworzonej i tłustej żywności. Warto ograniczyć stres – w tym celu można postawić na techniki refleksyjne i ćwiczenia oddechowe. Dobrze zastanowić się także nad suplementacją probiotyku Symbiosys Alflorex.

Jak stosować Alflorex?

Symbiosys Alflorex przyjmuje się codziennie przez minimum 4 tygodnie. Kapsułkę należy połknąć, popijając wodą. Produkt trzeba zużyć do 30 dni od otwarcia. Suplement przechowuje się w suchym oraz chłodnym miejscu, zabezpieczając przed dziećmi. Nie wolno przekraczać zalecanej dawki.

Kiedy brać Alflorex?

Symbiosys Alflorex suplementuje się o dowolnej porze dnia. Warto jednak wyznaczyć stałą godzinę, żeby nie zapomnieć o podaży probiotyku.

Co to jest Alflorex?

Symbiosys Alflorex jest suplementem diety, którego składniki wspierają zachowanie równowagi mikrobiobu. Jako jedyny preparat dostępny w Europie posiada bakterie pochodzące z ludzkiego przewodu pokarmowego. Szczep Bifidobacterium infantis 35624 został przebadany klinicznie. Nie zawiera glutenu i laktozy, dlatego sprawdza się w przypadku wegan.

Źródło:

* Lyseng-Williamson KA., Bifidobacterium infantis 35624 as a probiotic dietary supplement: a profile of its use; Drugs Ther Perspect August 2017, Volume 33, Issue 8, pp 368–374.


Skład

Skrobia kukurydziana; hydroksypropylometyloceluloza; bakterie Bifidobacterium infantis, szczep 35624; substancja przeciwzbrylająca: sole magnezowe kwasów tłuszczowych; sacharoza; trehaloza; barwnik: dwutlenek tytanu; stabilizator: cytrynian sodu.

Jak stosować

Należy przyjąć 1 kapsułkę dziennie, popijając szklanką wody. Zaleca się stosowanie preparatu przez 4 tygodnie, aby przywrócić równowagę w przewodzie pokarmowym

Ostrzeżenia

Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników suplementu diety.

Nie przechowywać w lodówce.

Należy pamiętać, że w trakcie pierwszych 4 tygodni stosowania mogą występować łagodne, przejściowe zmiany rytmu wypróżniania. Jest to normalny, przejściowy objaw stosowania preparatu Alflorex. Zaleca się kontynuowanie stosowania preparatu.

Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji. Dla utrzymania prawidłowego stanu zdrowia należy stosować zróżnicowaną dietę i prowadzić zdrowy tryb życia. Suplement diety nie może być stosowany jak substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Przechowywać w temperaturze pokojowej. Chronić od światła i wilgoci. Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Producent

Biocodex

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.