Alugastrin 3 FORTE, 30 tabletek

Wyrób medyczny w tabletkach z alginianem sodu oraz węglanem wapnia.

Dostępny
33,19

Klienci kupili również

O produkcie: Alugastrin 3 FORTE, 30 tabletek

100014177

Opis

Alugastrin 3 FORTE - wyrób medyczny wykazujący unikalne, potrójne działanie w leczeniu nawracającej zgagi: ochronne na żołądek i przełyk, hamujące refluks, redukujące nadkwaśność.

Właściwości

Alugastrin 3 FORTE to wyrób medyczny w formie doustnych tabletek. Receptura preparatu bazuje na opatentowanym kompleksie Mucosave z liśćmi Opuncji Figowej i liśćmi Oliwki Europejskiej oraz alginianie sodu i węglanie wapnia.

 • Mucosave to unikalne połączenie naturalnych składników, które zawierają cenne substancje odżywcze. Kompleks zawiera liście Opuncji Figowej będące źródłem polisacharydów o właściwościach mukoadhezyjnych. W jego składzie znajdują się również liście oliwki europejskiej dostarczające biofenole wspierające łagodzenie błony śluzowej żołądka i przełyku.
 • Alginian sodu razem z węglanami przyczynia się do utworzenia ochronnej warstwy żelu, który utrzymuje się na powierzchni treści żołądkowej i zapobiega jej cofaniu się. W ten sposób pomaga hamować refluks, czyli zarzucanie treści żołądkowej w kierunku przełyku.
 • Węglan wapnia wspomaga redukowanie kwasowości soku żołądkowego.

Jak dawkować Alugastrin 3 FORTE?

Spożywaj 1 tabletkę wyrobu medycznego 1 raz dziennie wieczorem przed położeniem się spać. Jeśli potrzebujesz, sięgnij po 2. tabletkę w ciągu dnia tuż po posiłku.

Kiedy brać Alugastrin 3 FORTE?

Możesz stosować wyrób medyczny, jeśli cierpisz na takie dolegliwości jak refluks żołądkowo-przełykowy czy nadkwasota. Po produkt zaleca się sięgać również przy zgadze, bólach żołądka, kaszlu oraz zapaleniu krtani i gardła czy problemach z trawieniem. 

Jak długo można stosować Alugastrin 3 FORTE?

Wyrób medyczny Alugastrin 3 FORTE możesz stosować maksymalnie przez 30 dni.

Czy stosowanie Alugastrin 3 FORTE w ciąży i podczas karmienia piersią jest bezpieczne?

Nie ma informacji co do bezpieczeństwa stosowania wyrobu medycznego Alugastrin 3 FORTE przez kobiety w ciąży.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Alugastrin 3 FORTE?

Zrezygnuj ze stosowania preparatu, jeśli wykazujesz nadwrażliwość na jakikolwiek ze składników preparatu. Z uwagi na zawartość sodu, zachowaj szczególną ostrożność podczas spożywania produktu, jeśli cierpisz na nadciśnienie lub niewydolność serca czy nerek.


Skład

Mucosave® (ekstrakt z liści Opuncji Figowej i liści Oliwki Europejskiej), alginian sodu, węglan wapnia, hydroksypropylometyloceluloza, celuloza mikrokrystaliczna, stearynian magnezu, krzemionka.

Jak stosować

Należy połknąć jedną tabletkę popijając ją wodą. Zaleca się przyjmowanie jednej tabletki wieczorem przed snem. Druga tabletka może być przyjęta w ciągu dnia, po posiłku, w przypadku takiej potrzeby lub konieczności. Maksymalne zalecane leczenie to 30 dni.

Przeznaczenie

Leczenie objawów refluksu żołądkowo-przełykowego, w złagodzeniu objawów takich jak: zgaga, bóle żołądka, refluksowe zapalenie przełyku, zarzucanie kwaśnej treści żołądka, problemy z trawieniem, kaszel oraz zapalenie krtani i gardła.

Ostrzeżenia

 • Produkt przeznaczony do stosowania doustnego.
 • Nie stosować w przypadku nadwrażliwości lub alergii na którykolwiek ze składników.
 • Obecność sodu w składzie wymaga ostrożności podczas stosowania u pacjentów z nadciśnieniem, niewydolnością serca lub nerek.
 • Biorąc pod uwagę brak odpowiednich badań i danych dotyczących stosowania u kobiet w ciąży i u dzieci w wieku poniżej 12 lat, należy zasięgnąć porady lekarza przed użyciem.
 • Nie używać po upływie terminu ważności.
 • Nie używać produktu jeśli opakowanie jest uszkodzone lub naruszone.
 • Nie należy przekraczać zalecanego dawkowania.
 • Należy korzystać z produktu zgodnie z instrukcją użytkowania.
 • Biorąc pod uwagę brak odpowiednich badań i danych podczas przyjmowania wielu produktów, należy skonsultować się z lekarzem, czy możliwa jest interakcja.
 • Przechowywać produkt w miejscu niedostępnym dla dzieci.

 • Dystrybutor

  URGO SP.Z O.O.

  Producent

  Laboratoria Polfa Łódź Sp. z o. o.
  Al. Jerozolimskie 142B,
  02-305 Warszawa

  Typ produktu

  Wyrób medyczny

  Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.