Anaftin Baby, żel na ząbkowanie, 10 ml

Marka: ANAFTIN

Żel przynoszący najmłodszych ulgę i łagodzący ból w czasie ząbkowania.

Dostępny
21,39

Alternatywa od Dr. Maxa

Żel łagodzący objawy ząbkowania u dzieci z wyciągiem z lukrecji i rumianku.

O produkcie: Anaftin Baby, żel na ząbkowanie, 10 ml

100006541

Opis

Nazwa Anaftin Baby 
Nazwa międzynarodowa -
Dawka
Postać Żel 
Wielkość opakowania 10 ml
Działanie/właściwości
 • uśmierzenie bólu przy ząbkowaniu

Anaftin Baby, żel na ząbkowanie, 10 ml to wyrób medyczny, który wykazuje właściwości łagodzące i kojące.


Właściwości

 • Anaftin Baby Żel na ząbkowanie nie zawiera środków miejscowo znieczulających, leków, alkoholu ani cukru.
 • Anaftin Baby Żel na ząbkowanie nie wywołuje uczucia pieczenia po nałożeniu oraz ma przyjemny bananowy smak.

Anaftin Baby żel na ząbkowanie to wyrób medyczny, który przywraca komfort dzieciom i ułatwia bezbolesne przetrwanie tego czasu. Gwarantuje efektywne łagodzenie odczuwanego dyskomfortu. Anaftin Baby zawiera naturalne substancje, które przyczyniają się do wyraźnego zredukowania dolegliwości bólowych i zaczerwienienia zmienionych miejsc. Co więcej, wyciąg z aloesu zwyczajnego działa kojąco na podrażnione dziąsła.

Anaftin Baby żel na ząbkowanie wyposażony jest w specjalnie przygotowany aplikator z silikonową szczoteczką, który umożliwia higieniczną i dokładną aplikację produktu na dziąsła. Żel tworzy na ich powierzchni niewidoczną, bioadhezyjną warstwę chroniącą, a miękkie silikonowe wypustki delikatnie masują.


Skład

Poliwinylopirolidon PVP, maltodekstryna, glikol propylenowy PEG-40 olej rycynowy uwodorniony, aloes zwyczajny, guma ksantanowa, aromat sorbinian potasu, benzoesan sodu, EDTA, ksylitol, chlorek cetylpirydyny, kwas glicyryzynowy, szafran uprawny, woda.


Jak stosować

Na aplikator należy nałożyć ilość żelu wystarczającą do pokrycia zmienionej okolicy, a następnie delikatnie masować dziąsła.

Anaftin Baby najlepiej stosować po posiłku i przed snem, aby umożliwić wytworzenie się warstwy ochronnej i uzyskać jak najdłuższą ulgę w bólu małego pacjenta. Stosować tak często, jak to konieczne. Usuwać każdą pozostałą po użyciu ilość żelu, która mogłaby utrudnić ponowną jego aplikację. Zakręcać po każdym użyciu.


Przeznaczenie

Zaleca się stosowanie Anaftin Baby u dzieci w okresie ząbkowania w celu złagodzenia towarzyszących temu procesowi dolegliwości.


Ostrzeżenia

 • Każda tubka produktu Anaftin® Baby Żel na ząbkowanie powinna być stosowana tylko przez jednego pacjenta, aby uniknąć zanieczyszczenia aplikatora i żelu. Stosowanie produktu Anaftin Baby Żel na ząbkowanie jest przeciwwskazane u pacjentów z nadwrażliwością na którykolwiek ze składników. W przypadku ciąży przed zastosowaniem produktu należy poradzić się lekarza.
 • Produkt może nakładać jedynie osoba dorosła.
 • Ten produkt nie jest zabawką! NIGDY nie zostawiaj go w rękach dziecka. Ryzyko zadławienia!
 • Przed każdym użyciem należy sprawdzić, czy aplikator nie jest zużyty lub przedziurawiony, a w czasie aplikacji żelu należy zwrócić uwagę, czy żadna z części aplikatora nie uległa przez przypadek odłączeniu. W przypadku zużycia lub odłączenia należy zaprzestać stosowania aplikatora.
 • Nie należy próbować przyłączać odłączonej części.
 • Należy zaprzestać stosowania aplikatora po zużyciu całej tubki żelu.
 • Nie należy używać produktu po upłynięciu daty ważności lub w przypadku, gdy tubka jest uszkodzona lub nieszczelna. Przechowywać w temperaturze pokojowej, z dala od źródła ciepła.
 • Nie zamrażać.

Waga

10 ml netto


Dystrybutor

Berlin-Chemie AG

Producent

Sinclair Pharma Srl

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.