Anaftin, spray na afty, 15 ml

Marka: ANAFTIN

Spray szybko łagodzi ból wywołany przez małe zmiany w jamie ustnej.

Dostępny
29,49

O produkcie: Anaftin, spray na afty, 15 ml

100007553

Opis

Anaftin Spray łagodzi dolegliwości bólowe wywołane przez niewielkie zmiany w jamie ustnej.

Właściwości

Anaftin spray to preparat zawierający składniki pomagające uśmierzyć ból związany z pojawiającymi się zmianami w jamie ustnej. Wspomagają one łagodzenie dolegliwości, które występują w przypadku aft i stanów zapalnych, a także podrażnień od aparatów ortodontycznych i protez. Znajdujące się w Anaftin spray składniki odpowiadają m.in. za stworzenie bariery ochronnej w jamie ustnej.

  • Poliwinylopirolidon (PVP) tworzy na owrzodzeniach i innych zmianach warstwę ochronną – w ten sposób wspiera walkę z dolegliwościami bólowymi. Wspomaga zmniejszenie wrażliwości podrażnionej błony śluzowej na ból. Znajduje się on w Anaftin spray, aby pomagać również zapobiegać nadkażeniom aft.
  • Kwas hialuronowy znalazł się w Anaftin Spray, ponieważ wspiera nawilżenie błony śluzowej jamy ustnej. Ten składnik wspomaga również proces gojenia się ran oraz odbudowę tkanek.
  • Aloes zwyczajny (Aloe barbadensis) pomaga łagodzić bolesne podrażnienia związane z aftami i nadżerkami. Ten naturalny składniki znajdujący się w formule Anaftin spray wspomaga także nawilżenie błony śluzowej w jamie ustnej.

Jak działa Anaftin?

Anaftin spray powstał ze składników, które pomagają łagodzić ból związany z podrażnieniem błony śluzowej jamy ustnej. Zarówno kwas hialuronowy, jak i poliwinylopirolidon (PVP) oraz aloes zwyczajny wspomagają uśmierzenie dolegliwości związanych m.in. z nadżerkami oraz aftami. Składniki aktywne znajdujące się w Anaftin spray wspierają także regenerację uszkodzonej śluzówki.

Kiedy stosować Anaftin?

Anaftin spray można stosować, kiedy w jamie ustnej pojawią się afty i owrzodzenia. Wykorzystuje się go także, by łagodzić dolegliwości związane z mechanicznym podrażnieniem jamy ustnej.

Jak często stosować Anaftin?

Anaftin spray stosuje się od 3 do 4 razy dziennie, jednak w razie potrzeby można sięgać po niego częściej. Podczas nakładania preparatu na podrażnioną śluzówkę, aftę lub nadżerkę należy trzykrotnie nacisnąć przycisk aplikatora.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Anaftin?

Ze stosowania Anaftin spray muszą zrezygnować osoby nadwrażliwe na którykolwiek jego składnik.


Skład

Woda, glikol propylenowy, poliwinylopirolidon (PVP), maltodekstryna, aloes zwyczajny (Aloe barbadensis), sorbinian potasu, benzoesan sodu, PEG-40 olej rycynowy uwodorniony, wersenian disodu (EDTA), chlorek benzalkonium, hialuronian sodu, aromat, sacharynian sodu, dwupotasowa sól kwasu glicyryzynowego.

Jak stosować

Przed pierwszym użyciem zdejmij nakrętkę i nałóż dozownik. Skieruj dozownik na zmianę w jamie ustnej i naciśnij 3 razy lub tyle’ ile jest konieczne, aby pokryć zmianę. Dla uzyskania najlepszego rezultatu nie należy jeść i pić przez co najmniej godzinę po zastosowaniu. Dozownik pozwala na pokrycie produktem zmiany w jamie ustnej w sposób, zapewniający jak najlepszy rezultat.

Stosuj 3-4 razy dziennie lub częściej w razie potrzeby.

Przeznaczenie

Anaftin Spray łagodzi dolegliwości bólowe wywołane przez niewielkie zmiany w jamie ustnej, takie jak aftowe zapalenie jamy ustnej, owrzodzenia aftowe, jak również zmiany wywołane przez aparaty ortodontyczne i źle dopasowane protezy. Jest również wskazany do stosowania w przypadku rozległych owrzodzeń aftowych.

Ostrzeżenia

Stosowanie produktu Anaftin® Spray jest przeciwwskazane u pacjentów z nadwrażliwością na którykolwiek ze składników. W przypadku częstych nawrotów owrzodzeń jamy ustnej wskazana jest konsultacja lekarska.

Dystrybutor

BERLIN-CHEMIE/MENARINI SP. Z O. O.

Producent

Sinclair Pharma

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.