APAP Thermal plaster rozgrzewający, 1 plaster

Marka: APAP

Plaster rozgrzewający, który łagodzi bóle pleców, mięśni i stawów.

Dostępny
11,49

Klienci kupili również

Alternatywa od Dr. Maxa

Plaster rozgrzewający o długotrwałym działaniu do 8 h, łagodzi bóle.

O produkcie: APAP Thermal plaster rozgrzewający, 1 plaster

100000282

Opis

Apap Thermal to plaster rozgrzewający, który łagodzi ból pleców, mięśni i stawów

Właściwości

Apap Thermal to wyrób medyczny przeznaczony do stosowania w przypadku bólu mięśni, stawów i pleców. To plastry rozgrzewające nasączone składnikami (żelazem, węglem aktywnym wodą), które wspomagają podwyższenie temperatury mięśni. Pomagają one zwiększać przepływ krwi w miejscu bólu i „wypłukiwać” z organizmu mediatory bólowe drażniące receptory nerwowe. Wspomagają rozluźnienie mięśni i zmniejszenie lub ustąpienie bolesnych dolegliwości. Tak jak niektóre maści na stawy i tabletki przeciwbólowe, plastry rozgrzewające mogą być uzupełnieniem kuracji dla osób, które zmagają się z przewlekłym bólem. Pomagają one łagodzić uciążliwe dolegliwości do 8 h.

Jak stosować plaster rozgrzewający Apap Thermal?

Saszetkę z plastrem należy otworzyć, rozdzierając ją. Przed jego użyciem trzeba usunąć z jego spodniej części folię zabezpieczającą. Następnie przykleja się go w bolącym miejscu na wcześniej oczyszczoną i osuszoną skórę.

Nigdy nie usuwaj folii z plastra, jeżeli nie zamierzasz go od razu użyć. Jest on nasączony składnikami, które aktywują się bezpośrednio po kontakcie z powietrzem.

Kiedy stosować plaster rozgrzewający Apap Thermal?

Produkt ten można stosować w przypadku wystąpienia bólu mięśni, pleców, stawów.

Jak długo można stosować plaster rozgrzewający Apap Thermal?

Ten plaster może być przyklejony do skóry nie dłużej niż przez 8 h w ciągu doby. Jednocześnie nie powinno się go stosować dłużej niż przez kolejnych 7 dni. Jeżeli ból pleców, stawów, mięśni nie ustąpi w tym czasie, należy skonsultować się z lekarzem.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania plastra rozgrzewającego Apap Thermal?

Tego plastra rozgrzewającego nie można stosować podczas snu. Nie należy także przyklejać go na zaczerwienioną, zasinioną, uszkodzoną skórę, w miejscu występowania stanów zapalnych. Nie należy stosować go również podczas używania urządzeń rozgrzewających.

Osoby, które mogą być podatniejsze na poparzenia skóry (cierpiące na reumatoidalne zapalne stawów, uszkodzenia nerwów, paraliż, zaburzenia czucia i kobiety w ciąży) – powinny skonsultować używanie plastra rozgrzewającego z lekarzem. Nie może być on stosowany przez dzieci poniżej 12. roku życia i przez tych, którzy nie mogą go samodzielnie usunąć. Tego produktu nie powinny używać osoby, u których w przeszłości wystąpiła wysypka alergiczna po kosmetykach, lekach stosowanych na skórę czy po przyklejeniu do niej plastra rozgrzewającego.

Jakie skutki uboczne może mieć stosowanie plastra rozgrzewającego Apap Thermal?

Po zastosowaniu plastra może dojść do poparzenia skóry. Mogą pojawić się na niej zaczerwienione plamy, pęcherze. Jest to najczęściej spowodowane stosowaniem go niezgodnie z instrukcją producenta. W przypadku wystąpienia skutków ubocznych należy przerwać używanie plastra i skonsultować się z lekarzem.


Jak stosować

Plaster Apap Thermal po przyklejeniu na skórę rozgrzewa się stopniowo, by osiągnąć maksymalną temperaturę po 30 min. Produkt może stanowić uzupełnienie kuracji dla osób, które zmagają się z przewlekłym bólem pleców, mięśni i stawów oraz regularnie stosują środki przeciwbólowe.
Otworzyć saszetkę, przerywając ją wzdłuż linii nacięcia (nie przecinać). Usunąć folię zabezpieczającą z tylnej części plastra rozgrzewającego i przykleić na suchą i czystą skórę w bolącym miejscu. Plaster rozgrzewający nagrzewa się stopniowo, osiągając maksymalną temperaturę po około 30 minutach. Plaster rozgrzewający aktywuje się przez kontakt z powietrzem - dopóki nie jesteś przygotowany na zastosowanie plastra, nie otwieraj saszetki.

Dystrybutor

USP Zdrowie Sp. z o.o.
Poleczki 35
02-822 Warszawa

Producent

Kobayashi Healthcare Europe Ltd.

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.