Apap

  (21)

Marka Apap należy do firmy USP Zdrowie. Obejmuje szeroką gamę preparatów łagodzących ból różnego pochodzenia i działających przeciwgorączkowo. Wśród dostępnych produktów marki Apap można znaleźć tabletki, saszetki, syropy oraz plastry chłodzące i rozgrzewające.

Sortuj według

Apap - na ból i nie tylko

Apap to jedne z najpopularniejszych i najczęściej stosowanych środków przeciwbólowych dostępnych bez recepty. Swoją popularność zawdzięczają zawartości skutecznej substancji czynnej, którą stanowi paracetamol. Dzięki składnikowi produkty marki Apap skutecznie zwalczają ból oraz gorączkę i stany podgorączkowe. Nie działają przy tym niszcząco na błonę śluzową żołądka, a wchłaniają się do organizmu poprzez układ pokarmowy. Ponadto środki z paracetamolem nie zaburzają procesów krzepliwości krwi.

Jeżeli poszukujesz preparatu o działaniu uśmierzającym ból, który może być stosowany przy dolegliwościach bólowych o zróżnicowanym pochodzeniu, możesz sięgnąć po Apap. Przeziębienie, gorączka czy inne dolegliwości staną się wówczas mniej uporczywe. Produkty marki, jak zapewnia producent, sprawdzają się w przypadku bólu głowy, mięśni czy też zębów, a także nerwobóli. Mogą być pomocne również w przeziębieniu oraz grypie. Apap działa także na dolegliwości związane z menstruacją. Jeżeli wskazanie lekarskie nie mówi inaczej, środek sprawdzi się też w walce z bólem po zabiegach operacyjnych.

Przy silniejszym bólu można zastosować Apap Extra tabletki. Lek zawiera dodatkowy składnik - kofeinę. Substancja wzmacnia działanie przeciwbólowe paracetamolu i pobudza ośrodkowy układ nerwowy. Kofeina wzbogacająca Apap tabletki przyspiesza działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, dzięki czemu można w krótszym czasie poczuć ulgę w przypadku wystąpienia dolegliwości bólowych.

Przespana noc dzięki lekom Apap

Do marki Apap należy również seria Apap Noc tabletki. Skierowana jest zwłaszcza do tych osób, które zmagają się z dolegliwościami utrudniającymi spokojne zasypianie. Wspomniane środki przeciwbólowe okazują się pomocne w przypadku bólu głowy, bóli menstruacyjnych czy też bólu mięśni i zębów. Apap polecany do stosowania na noc przyczynia się do zwiększonej senności, dlatego w razie potrzeby stosuj go wyłącznie przed snem. Jak w przypadku każdego produktu marki APAP, paracetamol stanowi tutaj główną składową. Obok wspomnianej substancji środek zawiera również difenhydraminę. Składnik, oprócz działania hamującego wyciek z nosa, obrzęki i kichanie, działa uspokajająco i nasennie.

Wszystkie leki należące do marki Apap mają przystępną cenę. To preparaty dla każdego, niezależnie od zasobności portfela. Środki są dostępne bez recepty, nie ponosząc przy tym zbyt dużych wydatków.

Apap dla dzieci

Apap dla dzieci Forte syrop jest środkiem przeznaczonym dla najmłodszych pacjentów. Wykazuje działanie przeciwbólowe oraz przeciwgorączkowe, dlatego jeżeli Twoje dziecko uskarża się na wspomniane dolegliwości, sięgnij po ten wyrób marki Apap. Środek występuje w postaci zawiesiny. Lek w płynnej formie łatwiej podać maluchom. Można zastosować Apap dla dzieci w przypadku umiarkowanego bólu zęba, mięśni czy głowy. Nadaje się on również do leczenia przeziębienia i gorączki. Pamiętaj, by zapoznać się dokładnie z ulotką dołączoną do produktu bądź zapytać lekarza o wskazania dotyczące przyjmowania leku tak, by Twoja pociecha nie przekroczyła maksymalnej dobowej dawki paracetamolu. Zaletą Apapu dla dzieci jest jego skoncentrowanie - jednorazowo dziecko otrzymuje minimalną objętość leku.

Apap na przeziębienie

Najpopularniejszym przeznaczeniem Apapu jest leczenie przeziębienia i grypy. Dlaczego warto go zastosować przy wspomnianych dolegliwościach? APAP na gorączkę występującą podczas grypy oraz przy lżejszych przeziębieniach może być stosowany dzięki działaniu zbijającemu temperaturę organizmu. Ponadto środek pomaga redukować dolegliwości bólowe, które towarzyszą często infekcji wirusowej. Mowa tutaj o bólach mięśni czy bólu głowy. Przeziębieniom i grypie przez występujące w nich stany podgorączkowe często towarzyszy też uczucie zimna - Apap stosowany na przeziębienie działa także rozgrzewająco na organizm.

Jeżeli zauważysz u siebie pierwsze objawy infekcji wirusowej, sięgnij po APAP w saszetkach z proszkiem do rozpuszczenia w ciepłej wodzie. Środek pomoże Ci zwalczyć objawy związane z chorobą, a dodatkowo przyjemnie rozgrzeje ciało. Niezależnie od tego, w jakiej formie preferujesz przyjmować Apap, w aptece znajdziesz odpowiedni środek łagodzący symptomy przeziębienia.

Apap w ciąży i okresie karmienia piersią - czy można stosować?

Apap jest jednym z niewielu leków przeciwbólowych, które mogą być zażywane przez ciężarne. Nie stwierdzono, by przyjmowanie preparatu w zalecanych dawkach wpływało niekorzystnie na płód. Choć paracetamol przenika do krwiobiegu dziecka, nie powinien zagrażać maluchowi. Apap w ciąży można stosować w I, II i III trymestrze. Lek w znikomym stopniu wpływa na dziecko. Istnieje nikłe ryzyko wystąpienia jakichkolwiek powikłań. Co więcej, Apap można bezpiecznie przyjmować w czasie karmienia piersią.

Apap - dawkowanie leku

Zalecane dawkowanie Apapu w przypadku dorosłych to 1-2 tabletki 3-4 razy na dobę. Między kolejnymi dawkami należy zachować 4 godziny przerwy. Maksymalnie w ciągu doby można przyjąć 8 tabletek. Bezpieczną dawką Apapu dla dzieci i młodzieży powyżej 12 roku życia będzie 1 tabletka 3-4 razy na dzień. Podobnie jak w przypadku dorosłych, między dawkami trzeba zachować 4-godzinną przerwę. Jeśli dolegliwości bólowe utrzymują się dłużej niż 5 dni, a gorączka dłużej niż 3, należy skonsultować się z lekarzem w celu uzgodnienia dalszego leczenia.