Apirectal, czopki doodbytnicze, 10 sztuk

Czopki z propolisem i kwasem hialuronowym, na leczenie hemoroidów.

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

24,99

O produkcie: Apirectal, czopki doodbytnicze, 10 sztuk

100014911

Opis

Apirectal czopki doodbytnicze 10 sztuk to wyrób medyczny w postaci czopków z kwasem hialuronowym i propolisem.


Właściwości

Apirectal to wyrób medyczny w postaci czopków doodbytniczych. Jego skład bazuje na kwasie hialuronowym i propolisie w postaci etanolowego wyciągu propolisu (ethanolic extract od propolis). Po aplikacji produkt Apirectal rozpuszcza się, tworząc żel o właściwościach nawilżających i ochronnych. Kwas hialuronowy w postaci soli sodowej (sodium hydronate) wiąże się z wilgotną wydzieliną śluzówki odbytu i tworzy delikatną powłokę ochronną. Wykazuje właściwości nawilżające i wspiera odżywienie nabłonka. W ten sposób przyczynia się do przywrócenia jego stanu fizjologicznego i naturalnych funkcji barierowych. Ponadto kwas hialuronowy tworzy odpowiednie warunki do inicjowania naturalnych mechanizmów regeneracyjnych.

Jak często stosować czopki Apirectal?

Stosuj 1-2 czopki dziennie. Preparat aplikuj po wypróżnieniu, najlepiej przed położeniem się spać. W razie potrzeby stosuj również przed południem. Częstotliwość używania dostosuj do stopnia nasilenia problemu. 

Kiedy stosować czopki Apirectal?

Wyrób medyczny Apirectal opracowano z myślą o przywracaniu i utrzymaniu fizjologicznego stanu błon śluzowych odbytu u osób cierpiących na hemoroidy zewnętrzne i wewnętrzne. Produkt zaleca się stosować również po zabiegach chirurgicznych w okolicy odbytu.

Jak długo można stosować czopki Apirectal?

Stosuj przez 5-10 dni do chwili złagodzenia dyskomfortu w okolicy odbytu.

Czy stosowanie czopków Apirectal w ciąży i podczas karmienia piersią jest bezpieczne?

Kobiety w ciąży i karmiące piersią stosowanie preparatu powinny skonsultować z lekarzem.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania czopków Apirectal?

Czopków nie stosuj z innymi produktami doodbytniczymi. Zrezygnuj z aplikacji, jeśli wykazujesz nadwrażliwość na jakikolwiek składnik preparatu. Produkt nie nadaje się do użycia po upływie terminu ważności lub gdy opakowanie jest uszkodzone. W razie nasilenia się objawów lub pojawienia się nowych dolegliwości należy przerwać stosowanie i skonsultować się z lekarzem.


Skład

Składniki: sól sodowa kwasu hialuronowego, etanolowy ekstraktu propolisu, glikole polioksyetylenowe.


Jak stosować

W zależności od stopnia nasilenia zmian, stosować jeden lub dwa czopki dziennie. Czopek należy założyć do odbytu po wypróżnieniu, najlepiej na noc. Czopki stosować przez 5-10 dni, do momentu złagodzenia niekorzystnych dolegliwości w okolicy odbytu. W przypadku stosowania dwóch czopków dziennie, jeden czopek założyć przed południem, drugi na noc.


Przeznaczenie

Dla pacjentów ze stwierdzonymi zewnętrznymi i wewnętrznymi hemoroidami. Także do stosowania po zabiegach chirurgicznych w obrębie odbytu.


Ostrzeżenia

U kobiet w ciąży i matek karmiących przed zastosowaniem należy skonsultować się z lekarzem.

Nie stosować u osób uczulonych na którykolwiek ze składników produktu. Jeśli po zastosowaniu produktu wystąpiło nasilenie zmian lub pojawił się wyprysk, obrzęk bądź inne, nie występujące wcześniej dolegliwości w okolicy odbytu, należy przerwać stosowanie i zwrócić się do lekarza. Nie stosować produktu z innymi preparatami podawanymi doodbytniczo. Nie stosować w przypadku uszkodzenia którejkolwiek części opakowania. Nie stosować po upływie terminu ważności.

Przechowywanie

Produkt przechowywać w temperaturze poniżej 25°C, w oryginalnym opakowaniu. Chronić od światła. Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. 


Możliwe skutki uboczne

Jeśli po zastosowaniu produktu wystąpiło nasilenie zmian lub pojawił się wyprysk, obrzęk bądź inne, nie występujące wcześniej dolegliwości w okolicy odbytu, należy przerwać stosowanie i zwrócić się do lekarza.

Waga

Opakowanie zawiera 10 czopków.


Dystrybutor

FARMINA SP. Z O.O.

Producent

Farmina sp. z o.o.
ul. Lipska 44
30-721 Kraków

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.