ApoD3 400 j.m. dla dzieci i niemowląt, krople, 10 ml

Dostępny
14,89

O produkcie

100009255

Suplement diety zalecany do suplementacji witaminy D.

Właściwości

ApoD3 krople to suplement diety zawierający witaminę D, który został opracowany specjalnie z myślą o dzieciach. Preparat może być stosowany po konsultacji z lekarzem nawet w przypadku noworodków oraz niemowląt. Butelka dysponuje specjalną pompką do precyzyjnego odmierzania suplementu. Zawiera 10 ml płynu, który umożliwia do 100 aplikacji kropel odpowiadających 400 j.m. witaminy D3. ApoD3 krople nie mogą być traktowane jako zamiennik zbilansowanej diety i zdrowego trybu życia.

Suplementacja u dzieci zawartej w kroplach ApoD3 witaminy D ma szeroki, pozytywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Przekłada się między innymi na:

  • prawidłowe funkcjonowanie mięśni,
  • wsparcie układu odpornościowego,
  • właściwe wchłanianie wapnia oraz fosforu,
  • budowę zdrowych kości i zębów,
  • utrzymywanie optymalnego stężenia wapnia we krwi,
  • prawidłowy proces podziału komórek w organizmie.

Kiedy stosować krople ApoD3 400?

Zgodnie z zaleceniami lekarskimi możesz stosować ApoD3 krople już od dnia narodzin swojego dziecka, niezależnie od pory roku. Starszym dzieciom (powyżej 1. roku życia) zaleca się podawanie witaminy D3 w miesiącach od października do kwietnia lub przez cały rok, jeśli synteza skórna witaminy D w miesiącach letnich jest ograniczona. Suplementację witaminy D3 warto rozważyć szczególnie w przypadku chęci wsparcia prawidłowego rozwoju oraz funkcjonowania młodego organizmu, gdy skóra dziecka ma ograniczony dostęp do światła słonecznego.

Jak podawać krople ApoD3 400?

ApoD3 krople to preparat w butelce zaopatrzonej w specjalną pompkę dozującą. Dzięki niej możliwe jest precyzyjne odmierzanie dawki. Jedno naciśnięcie pompki odpowiada 400 j.m. witaminy D3. Przed pierwszym dozowaniem naciśnij pompkę kilka razy, aż pojawi się pierwsza kropla. Przy kolejnym użyciu wystarczy jedno, zdecydowane naciśnięcie pompki. Dawkowanie suplementu ApoD3 krople należy dostosowywać do dobowej ilości witaminy D przyjętej przez dziecko wraz z pokarmem.

Od kiedy można podawać krople ApoD3 400?

ApoD3 krople można podawać już noworodkom i niemowlętom. Zalecana przez producenta dawka witaminy D3 wynosi 400-600 j.m. (1 naciśnięcie pompki). Dzieci w wieku od 1 do 10 lat mogą przyjmować od 600 do 1000 j.m. witaminy (1-2 naciśnięcia pompki). W przypadku dzieci i młodzieży w wieku od 11. do 18. roku życia można stosować od 800 do 2000 j.m. Dzieci otyłe powinny przyjmować większe dawki suplementu ApoD3 krople, które należy skonsultować z lekarzem.

Tabela

Składnik Dzienna porcja RWS*
Witamina D (cholekalcyferol) 10 mcg (400 j.m.) 200 %

RWS* - Referencyjna Wartość Spożycia

Skład

Składniki: olej słonecznikowy, witamina D, przeciwutleniacz: octan DL-alfa tokoferylu.

Jak stosować

Doustnie.

Dzienne spożycie

Zalecana porcja produktu do przyjęcia w ciągu dnia:

  • Noworodki i niemowlęta: 1 naciśnięcie (do oporu) pompki dozującej dziennie lub według zaleceń lekarskich, podawane bezpośrednio do jamy ustnej. Dowiedz się więcej o suplementacji witaminy D u noworodków.
  • Dzieci: 1 -2 naciśnięcia (do oporu) pompki dozującej dziennie lub według zaleceń lekarskich, podawane bezpośrednio do jamy ustnej.

Przeznaczenie

Uzupełnienie diety w składniki zawarte w produkcie.

Ostrzeżenia

Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji. Dla utrzymania prawidłowego stanu zdrowia należy stosować zróżnicowaną dietę i prowadzić zdrowy tryb życia. Suplement diety nie może być stosowany jak substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Przechowywać w temperaturze pokojowej. Chronić od światła i wilgoci. Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Waga

10 ml netto

Producent

Apotex Polska Sp. z o.o
Ostrobramska 95, 04-118 Warszawa,
Polska

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.