Apo D3 krople, suplement diety, 10 ml

Suplement diety w postaci kropel, zalecany do suplementacji witaminy D.

Dostępny
21,28

O produkcie: Apo D3 krople, suplement diety, 10 ml

100009255

Opis

Apo D3 krople, suplement diety, 10 ml to preparat zalecany do suplementacji witaminy D.


Właściwości

ApoD3 krople to suplement diety zawierający witaminę D, który został opracowany specjalnie z myślą o dzieciach. Preparat może być stosowany po konsultacji z lekarzem nawet w przypadku noworodków oraz niemowląt. Butelka dysponuje specjalną pompką do precyzyjnego odmierzania suplementu. Zawiera 10 ml płynu, który umożliwia do 100 aplikacji kropel odpowiadających 400 j.m. witaminy D3. ApoD3 krople nie mogą być traktowane jako zamiennik zbilansowanej diety i zdrowego trybu życia.

Suplementacja u dzieci zawartej w kroplach ApoD3 witaminy D ma szeroki, pozytywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Przekłada się między innymi na:

  • prawidłowe funkcjonowanie mięśni,
  • wsparcie układu odpornościowego,
  • właściwe wchłanianie wapnia oraz fosforu,
  • budowę zdrowych kości i zębów,
  • utrzymywanie optymalnego stężenia wapnia we krwi,
  • prawidłowy proces podziału komórek w organizmie.

Kiedy stosować krople ApoD3 400?

Zgodnie z zaleceniami lekarskimi możesz stosować ApoD3 krople już od dnia narodzin swojego dziecka, niezależnie od pory roku. Starszym dzieciom (powyżej 1. roku życia) zaleca się podawanie witaminy D3 w miesiącach od października do kwietnia lub przez cały rok, jeśli synteza skórna witaminy D w miesiącach letnich jest ograniczona. Suplementację witaminy D3 warto rozważyć szczególnie w przypadku chęci wsparcia prawidłowego rozwoju oraz funkcjonowania młodego organizmu, gdy skóra dziecka ma ograniczony dostęp do światła słonecznego.

Jak podawać krople ApoD3 400?

ApoD3 krople to preparat w butelce zaopatrzonej w specjalną pompkę dozującą. Dzięki niej możliwe jest precyzyjne odmierzanie dawki. Jedno naciśnięcie pompki odpowiada 400 j.m. witaminy D3. Przed pierwszym dozowaniem naciśnij pompkę kilka razy, aż pojawi się pierwsza kropla. Przy kolejnym użyciu wystarczy jedno, zdecydowane naciśnięcie pompki. Dawkowanie suplementu ApoD3 krople należy dostosowywać do dobowej ilości witaminy D przyjętej przez dziecko wraz z pokarmem.

Od kiedy można podawać krople ApoD3 400?

ApoD3 krople można podawać już noworodkom i niemowlętom. Zalecana przez producenta dawka witaminy D3 wynosi 400-600 j.m. (1 naciśnięcie pompki). Dzieci w wieku od 1 do 10 lat mogą przyjmować od 600 do 1000 j.m. witaminy (1-2 naciśnięcia pompki). W przypadku dzieci i młodzieży w wieku od 11. do 18. roku życia można stosować od 800 do 2000 j.m. Dzieci otyłe powinny przyjmować większe dawki suplementu ApoD3 krople, które należy skonsultować z lekarzem.


Tabela

Składnik Dzienna porcja RWS*
Witamina D (cholekalcyferol) 10 mcg (400 j.m.) 200 %

RWS* - Referencyjna Wartość Spożycia


Skład

Składniki: olej MCT, witamina D.


Jak stosować

Butelka jest zaopatrzona w pompkę dozującą, która pozwala na odmierzenie właściwej porcji do spożycia. Jedno naciśnięcie pompki dostarcza 400 j.m. witaminy D3. Przed pierwszym zastosowaniem należy kilkakrotnie nacisnąć pompkę aż do pojawienia się pierwszej kropli. Pompka będzie gotowa do dalszego używania. Podczas kolejnego stosowania należy zdecydowanym ruchem nacisnąć pompkę tylko 1 raz.


Dzienne spożycie

Zalecana porcja produktu do spożycia w ciągu dnia:

  • Noworodki i niemowlęta: 1 naciśnięcie (do oporu) pompki dozującej dziennie lub według zaleceń lekarskich, podawane bezpośrednio do jamy ustnej. Dowiedz się więcej o suplementacji witaminy D u noworodków.
  • Dzieci: 1 -2 naciśnięcia (do oporu) pompki dozującej dziennie lub według zaleceń lekarskich, podawane bezpośrednio do jamy ustnej.

Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia.

Butelka ApoD3 krople zawiera 10 ml płynu, co odpowiada 100 aplikacjom po 400 j.m. witaminy D3


Przeznaczenie

ApoD3 krople przeznaczony jest dla:

  • noworodków i niemowląt od 1. dnia życia
  • dzieci od 1. roku życia.

Ostrzeżenia

Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia są ważne dla utrzymania prawidłowego stanu zdrowia.

 Przechowywanie: przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci, w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w temperaturze 15-25°C. Przechowywać z dala od źródeł ciepła. Chronić przed światłem.

Po pierwszym użyciu produkt należy zużyć do końca terminu ważności podanego na opakowaniu.

Przed zastosowaniem wskazane jest wykonanie badania 25-(OH)D we krwi oraz konsultacja wyniku badania z lekarzem lub farmaceutą.


Waga

10 ml netto


Dystrybutor

Aurovitas Pharma Polska Sp. z o.o.
ul. Sokratesa 13D lok. 27
01-909 Warszawa


Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.