Arganove

  (25)

Arganove to polska marka należąca do firmy Maroko Produkt Sp. z o.o. od 10 lat specjalizująca się w produkcji kosmetyko inspirowanych bogactwem naturalnym Maroka. Surowce stosowane przez tego producenta są pozyskiwane przez rodzinne kooperatywy w tym kraju.

Sortuj według

Kosmetyki Arganove do pielęgnacji twarzy i ciała

  • Arganove oferuje kosmetyki do pielęgnacji twarzy, ciała, włosów, a także czyste oleje o wielu zastosowaniach. W skład jej asortymentu wchodzą też preparaty dla mężczyzn i do domu – przede wszystkim naturalne zapachy. Arganove słynie z linii produktów Savon Noir, obejmującej czarne mydło z dodatkiem olejów roślinnych,
  • Flagowym produktem tej marki jest Arganove BIO nierafinowany olej arganowy pochodzący z Maroka. To preparat tłoczony na zimno, bogaty w nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3, omega-6 i omega-9.  Produkt może być używany do pielęgnacji skóry, włosów i paznokci. To preparat naturalny, który należy przechować w lodówce. Olej arganowy Arganove w Dr. Max został umieszczony w szklanej butelce zakończonej pipetą. Marka oferuje też olej arganowy, konopny, macadamia, awokado, czarnuszki jojoba, opuncji i hydrolaty z liści aloesu, kwiatu róży damasceńskiej, owocu kokosa, skórki cytryny i kwiatu pomarańczy,
  • Arganove oferuje też linię kosmetyków dla mężczyzn. To preparaty do pielęgnacji włosów i zarostu, a także kąpieli. Wyroby te zawierają naturalne wyciągi z ziół. Marka ma w swoim asortymencie również marokańskie rękawice Kessa zgodne z rytuałem hamman. Ceny produktów Arganove różnią się w zależności od ich przeznaczenia. Marka oferuje także zestawy swoich wyrobów.

Naturalne kosmetyki prosto z Maroka

Arganove oferuje wyłącznie kosmetyki naturalne o niepowtarzalnych zapachach. W skład preparatów tej marki wchodzą oleje tłoczone na zimno, minerały i hydrolaty. Marka umieszcza swoje kosmetyki w minimalistycznych, ekologicznych opakowaniach. Jej wyroby cechują się krótkimi i prostymi składami. Nie zawierają sztucznych barwników, konserwantów i dodatków zapachowych. Naturalne kosmetyki Arganove nie są testowane na zwierzętach. Arganove jest wyłącznym importerem oleju arganowego i oleju z nasion czarnuszki siewnej marki EFAS, a także oleju z nasion opuncji figowej Saharcatus. W 2021 roku marka uzyskała nagrodę „Kosmetyczna Marka Roku”.