Argotiab, krem, 50 ml

Wyrób medyczny o działaniu przeciwbakteryjnym, przeciwgrzybiczym.

Dostępny
27,33

Klienci kupili również

O produkcie: Argotiab, krem, 50 ml

100008825

Opis

Argotiab krem to wyrób medyczny o działaniu przeciwbakteryjnym, przeciwgrzybiczym, przeciwdrobnoustrojowym.


Właściwości

Argotiab krem to wyrób medyczny zawierający składniki wspomagające gojenie się ran. Jest przeznaczony do stosowania również w przypadku odleżyn i oparzeń (I i II stopnia), wysypki pieluszkowej i maceracji skóry spowodowanej podrażnieniem przez nietrzymanie moczu u osób w podeszłym wieku. Możesz aplikować go na otarcia i zmiany skórne oraz w miejscach, gdzie wprowadzono cewnik naczyniowy, a także po radioterapii.

Formuła Argotiab krem jest oparta na kompleksie TIAB. Są to cząsteczki dwutlenku tytanu, na których osadzono aktywne nanocząsteczki jonów srebra Ag+ w połączeniu z chlorkiem benzalkoniowym. Skład kremu uzupełniają m.in. dimetikon i wosk pszczeli bielony.

  • Kompleks TIAB wspomaga hamowanie rozwoju bakterii i grzybów oraz ich zwalczanie. Pomaga łagodzić wszelkie stany patologiczne skóry oraz przyspieszyć proces gojenia się ran. Tworzy na zmianach skórnych, otarciach, owrzodzenia i oparzeniach warstwę ochronną, która jest barierą dla czynników zewnętrznych.
  • Dimetikon wspiera utrzymanie prawidłowego nawilżenia skóry, gdyż pomaga zapobiegać utracie przez nią wody.
  • Wosk pszczeli bielony wspiera odżywienie i natłuszczenie skóry oraz ochronę przed jej wysuszeniem.

Ten wyrób medyczny zajął I miejsce w kategorii „Innowacja roku w leczeniu oparzeń” na XVI Sympozjum Oparzenia w Poznaniu. Oprócz tego był zdobywcą 1. nagrody w kategorii „Najlepszy produkt stosowany w medycynie paliatywnej w 2016 roku” na XVIII Krajowej Konferencji Medycyny Paliatywnej i Ogólnopolskim Forum Onkologii*.

Jak działa Argotiab krem?

Argotiab krem zawiera kompleks TIAB, który pomaga regenerować skórę (z ranami i patologicznymi zmianami), a także wspomaga jej ochronę przed maceracją oraz zwalczanie stanów zapalnych. Kompleks ten wspiera również profilaktykę przeciw powstawaniu blizn przerostowych.

Jak stosować Argotiab krem?

Umyj ręce. Następnie nakładaj krem na oczyszczoną i wysuszoną skórę. Aplikuj cienką warstwę produktu w miejscu, w którym znajdują się zmiany skórne – jednak nie wmasowuj go w skórę. Po nałożeniu kremu poczekaj, aż wyschnie. Musi on stworzyć cienką, ochronną błonę. Stosuj go 2 razy dziennie.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Argotiab krem?

Nie używaj go, jeżeli cierpisz na alergię na jakikolwiek składnik kremu.

*https://argotiab.pl/krem/


TabelaSkład

TIAB (związek dwutlenku tytanu kowalencyjnie związanego z jednowartościowymi jonami srebra Ag+), chlorek benzalkoniowy, wosk pszczeli bielony, octan tokoferylu, dimetikon, olej mineralny, glikol propylenowy, PEG 30, dipolihydroksystearynian, palmitynian izopropylu, PPG-15 eter stearylu, izononian izononatylu siarczan magnezu, woda

Jak stosować

Zewnętrznie. na oczyszczoną skórę (np. roztworem soli fizjologicznej) nanieść cienką warstwę i pozostawić do wyschnięcia.
Nie masować. Stosować krem nie częściej niż 2 razy dziennie.

PrzeznaczenieOstrzeżenia

Unikać kontaktu z oczami. W przypadku kontaktu niezwłocznie przemyć oczy wodą. W przypadku obecności nieprawidłowych reakcji skórnych należy przerwać stosowanie. Unikać zbyt długiego stosowania.

Możliwe skutki uboczneWagaDystrybutor

HEXANOVA Sp. z o.o.

Producent

NMTECH ITALIA srl 

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.