Aromactiv, plastry aromatyczne od 1. dnia życia, 5 sztuk

Dostępny
17,19

O produkcie: Aromactiv, plastry aromatyczne od 1. dnia życia, 5 sztuk

100000316

Opis

Aromactiv+ Plastry aromatyczne dla dzieci od 1 dnia życia

Właściwości

Katar i przeziębienie sprawiają, że pociecha staje się płaczliwa i niespokojna. Ma trudności z zaczerpnięciem powietrza. Odczuwa ogromny dyskomfort. Żeby przynieść ulgę, warto sięgnąć po Aromactiv plastry. Poleca się je dzieciom cierpiącym na zapalenie górnych dróg oddechowych. Produkty wyróżniają się wyjątkową kompozycją zapachową ułatwiającą swobodne oddychanie. Plastry pomagają w udrożnieniu nosa, zapewniając długotrwałe ukojenie (ich aromat utrzymuje się do 8 godz.).

Aromactiv plastry posiadają w swoim składzie olejki – sosnowy i  i eukaliptusowy, które od lat wykorzystuje się w aromaterapii. Substancje zapachowe nie tylko odświeżają, ale również działają kojąco i odprężająco. Dodatkowo poprawiają odkrztuszanie i pozwalają na spokojny sen. Wykazują też właściwości antyseptyczne i pomagają w obkurczeniu naczyń krwionośnych. Zmniejszają ponadto uczucie rozdrażnienia spowodowane nieumiejętnością samodzielnego wydmuchania nosa.

Plastry Aromactiv wyróżniają się łatwą aplikacją. Produkty przykleja się na ubrania (u dzieci poniżej 3 roku życia warto wybrać miejsce poza zasięgiem rąk). Ze względu na brak bezpośredniego kontaktu ze skórą Aromactiv plastry rekomenduje się pociechom z problemami skórnymi. Produkty można stosować przez całą dobę. Jedynym przeciwskazaniem do korzystania z Aromactiv plastry jest nadwrażliwość na którykolwiek ze składników produktu.

Żeby osiągnąć szybszy efekt, Aromactiv plastry najlepiej używać w połączeniu z innymi sposobami leczenia. Opiekując się nad chorym dzieckiem, trzeba:

 • Pamiętać o systematycznym pojeniu, by uniknąć odwodnienia,
 • Sięgać po nawilżacze powietrza lub wieszać w pomieszczeniu wilgotne ręczniki – w ten sposób zmniejsza się ryzyko podrażnień śluzówki nosa,
 • Położyć pod główkę maleństwa dodatkową poduszkę, aby ograniczyć uciążliwości związane ze spływającą wydzieliną z nosa,
 • Systematycznie usuwać katar – u młodszych dzieci używa się w tym celu gruszek lub aspiratorów,
 • Oczyszczać nos za pomocą wody morskiej lub roztworów soli fizjologicznej,
 • Regularnie wietrzyć pomieszczenie, aby ograniczyć ilość patogenów w powietrzu,
 • Płukać jamę nosową i zatoki za pomocą nebulizatora.

Czy Aromactiv+ jest na kaszel?

Nieżyt nosa często przebiega wraz z kaszlem. Jest to spowodowane spływaniem wydzieliny z nosa na tylną ścianę gardła. Aromactiv plastry udrażnia nas i przynosi ulgę w lekkim kaszlu.

Na co pomaga Aromactiv+?

Aromactiv plastry odznaczają się wielokierunkowym działaniem:

 • Pomagają udrożnić nos,
 • Koją i odprężają,
 • Ułatwiają zasypianie,
 • Łagodzą katar i lekki kaszel.


Czy plastry Aromactiv+ są bezpieczne?

Aromactiv plastry cechują się bezpieczną formułą, dlatego sprawdzają się już od 1 dnia życia. Nadają się także dla niemowląt z atopią i egzemą. Producent dba o przestrzeganie wysokich norm jakościowych. Na bieżąco monitoruje każdy etap wytwarzania. Systematycznie przeprowadza wewnętrzne audyty. Działa zgodnie z Dobrymi Praktykami Dystrybucyjnymi i dysponuje własnym zapleczem  technologicznym, badawczym oraz rozwojowym. *

* https://www.aflofarm.com.pl/pl/jakosc/farmaceutyczna/


Skład

Dipropylene Glycol, 2-sec-butylcyclohexanone, Isobornyl Acetate, Amyl Salicylate, Borneol


Jak stosować

Odkleić folię ochronną z plastra i przykleić go na suche ubranie na wysokości klatki piersiowej (w bezpiecznej odległości od twarzy); w przypadku dzieci poniżej 3.  roku życia plaster przykleić z dala od zasięgu rączek dziecka, palcami przycisnąć i umocować plaster tak, aby się nie odkleił, po zużyciu, odklejać powoli skrzydełka plastra i zdjąć go z ubrania.

Dzienne spożyciePrzeznaczenieOstrzeżenia

Nie  stosować produktu  Aromactiv  plastry  u  osób  z  nadwrażliwością  na którykolwiek  ze  składników produktu.
W przypadku wystąpienia objawów alergicznych należy zaprzestać stosowania produktu.
Nie stosować bezpośrednio na skórę!
Nie podgrzewać i nie wystawiać na bezpośredni kontakt z ogniem!
Unikać kontaktu z oczami, nosem, jamą ustną, otwartymi ranami oraz skórą.

Możliwe skutki uboczneWagaDystrybutor

AFLOFARM Farmacja Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Pabianicach przy ul. Partyzanckiej 133/151

Producent

AFLOFARM Farmacja Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Pabianicach przy ul. Partyzanckiej 133/151

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.