Aspirin Ultra Fast, Acidum acetylosalicylicum, 500 mg, 12 tabletek musujących

Marka: ASPIRIN

Dostępny

10,27
Darmowa dostawa od 200,00 zł

O produkcie

100000381

Źródłem większości dolegliwości bólowych są stany zapalne. Zawarty w Aspirin Ultra Fast kwas acetylosalicylowy działa przeciw zapalnie - nie tylko uśmierza ból, lecz także działa w ognisku bólu, hamując jego przyczynę, czyli stan zapalny.
Musująca forma przyśpiesza wchłanianie leku, dzięki czemu jego działanie jest efektywniejsze.

Dawkowanie

Dorośli- jednorazowo 1-2 tabletki musujące. Młodzież w wieku powyżej 12 lat- jednorazowo 1 tabletka musująca, wyłącznie na zlecenie lekarza. Tabletki musujące rozpuścić w szklance wody i wypić musujący płyn. Przyjmować po posiłkach.

Dystrybutor

Bayer Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 158, 02-326

Skutki uboczne

Jak każdy lek, Aspirin może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Zaburzenia żołądka i jelit
Bóle żołądka i brzucha, zgaga, nudności, wymioty, niestrawność, zapalenie przewodu pokarmowego,
potencjalnie zagrażające życiu krwawienia z przewodu pokarmowego: jawne (fusowate wymioty,
smoliste stolce) lub utajone (do krwawień dochodzi tym częściej im większa jest dawka); choroba
wrzodowa żołądka lub dwunastnicy, perforacja.
Zaburzenia wątroby i dróg żółciowych:
W rzadkich przypadkach opisano przemijające zaburzenia czynności wątroby (zwiększenie aktywności
aminotransferaz).
Zaburzenia układu nerwowego:
Zawroty głowy i szumy uszne, będące zazwyczaj objawami przedawkowania.
Zaburzenia krwi i układu chłonnego:
Zwiększone ryzyko krwawień, krwotoki (pooperacyjne, z nosa, z dziąseł, z układu moczowo płciowego),
krwiaki, wydłużenie czasu krwawienia, czasu protrombinowego, trombocytopenia.
Skutkiem krwawień może być wystąpienie ostrej lub przewlekłej niedokrwistości z niedoboru żelaza
albo ostrej niedokrwistości pokrwotocznej objawiające się astenią, bladością, hipoperfuzja a także
nieprawidłowymi wynikami badań laboratoryjnych.
Zaburzenia naczyniowe:
Wylew krwi do mózgu (szczególnie u pacjentów z niekontrolowanym nadciśnieniem i (lub)
jednocześnie stosujących inne leki przeciwzakrzepowe) potencjalnie zagrażający życiu.
Zaburzenia nerek i dróg moczowych:
W rzadkich przypadkach po długotrwałym stosowaniu dużych dawek kwasu acetylosalicylowego
zanotowano martwicę brodawek nerkowych i śródmiąższowe zapalenie nerek.

Działanie

Przeciwbólowe.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na jakikolwiek ze składników leku. Przed użyciem zapoznać się z treścią ulotki dołączonej do opakowania lub skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Producent

Bayer

Przeciwwskazania

Nie stosować
- jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na substancję czynną - kwas
acetylosalicylowy, inne salicylany lub którykolwiek z pozostałych składników leku Aspirin,
- jeśli u pacjenta występuje skaza krwotoczna,
- jeśli u pacjenta występuje choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy,
- jeśli u pacjenta występuje ciężka niewydolność serca lub ciężka niewydolność wątroby lub ciężka
niewydolność nerek,
- jeśli u pacjenta występują napady astmy oskrzelowej w wywiadzie, wywołane podaniem
salicylanów lub substancji o podobnym działaniu, szczególnie niesteroidowych leków
przeciwzapalnych,
- jeśli pacjent stosuje jednocześnie lek metotreksat (stosowany m.in. w chorobach
nowotworowych) w dawkach 15 mg na tydzień lub większych,
- jeśli pacjentka jest w ostatnim trymestrze ciąży,

Skład

1 tabletka musująca zawiera jako substancję czynna 500mg kwasu acetylosalicylowego oraz substancje pomocnicze.

Przyjmowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach, stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Stosowanie leku u dzieci

Nie stosować u dzieci poniżej 12 lat w przebiegu infekcji wirusowych, zwłaszcza w przypadku zakażenia
wirusem grypy A i B oraz ospy wietrznej, ze względu na ryzyko wystąpienia zespołu Reye'a -
rzadkiej, ale poważnej choroby, powodującej uszkodzenie wątroby i mózgu.

Wskazania

Bóle o lekkim i średnim nasileniu, bóle głowy różnego pochodzenia, bóle zębów, bóle mięśni, ból i gorączka w przebiegu przeziębienia i grypy.