Avilin, płyn, 110 ml

Marka: AVILIN

Wyrób medyczny w formie płynu ochronnego, łagodzącego podrażnienia.

Dostępny
27,87

O produkcie: Avilin, płyn, 110 ml

100017665

Opis

Avilin płyn tworzy ochronną warstwę na powierzchni skóry i jednocześnie zapewnia odpowiednie środowisko do fizjologicznego funkcjonowania skóry.

Właściwości

Uszkodzenia skóry takie jak owrzodzenia żylne, owrzodzenia towarzyszące zespołowi stopy cukrzycowej, a także odleżyny bardzo trudno się goją. Dlatego w przypadku tego rodzaju ran warto wdrożyć odpowiednią pielęgnację, aby przyspieszyć regenerację komórek skóry. Z myślą o wspomaganiu procesu gojenia powstał preparat Avilin. Ma postać płynu przeznaczonego do miejscowego stosowania na skórę.

Formuła produktu bazuje na eterze poliwinylobutylowym — substancji o dużej lepkości i gęstości, nierozpuszczalnej w wodzie, która wyróżnia się szczególnymi właściwościami fizykochemicznymi:

  • tworzy cienką warstwę ochronną na powierzchni skóry;
  • pomaga w utrzymaniu odpowiedniego środowiska do fizjologicznego działania skóry;
  • przyspiesza regenerację komórek i gojenie się ran;
  • redukuje wpływ toksyn bakteryjnych, grzybowych i innych szkodliwych czynników, izolując uszkodzoną tkankę od środowiska zewnętrznego.

Jak stosować Avilin?

Nakładaj preparat na oczyszczoną i suchą skórę za pomocą wacika 1 raz dziennie. Ilość aplikowanego produktu dopasuj do rozmiaru podrażnienia. Po zastosowaniu umyj ręce.

Kiedy stosować Avilin?

Produkt opracowano z myślą o codziennej pielęgnacji uszkodzeń i podrażnień skóry osób unieruchomionych i nieprzytomnych. Preparat może być stosowany również na oparzenia termiczne i popromienne oraz odmrożenia. Warto używać go też w celu wspomagania naturalnych procesów regeneracji, np. przy trudno gojących się zmianach skórnych cukrzycowych, odleżynach i zmianach okołożylakowych.

Czy stosowanie preparatu Avilin w ciąży i podczas karmienia piersią jest bezpieczne?

Produkt nie jest zalecany kobietom w ciąży i karmiącym piersią.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania preparatu Avilin?

Produkt nie jest odpowiedni dla osób uczulonych na jakikolwiek składnik preparatu. Ponadto nie powinien być stosowany na rany i uszkodzoną skórę z przerwaniem ciągłości tkanek, a także u dzieci poniżej 3. roku życia.


Skład

100% eter poliwinylobutylowy

Jak stosować

Wyrób medyczny Avilin płyn należy nakładać na czystą i suchą skórę w ilości zależnej od rozmiaru podrażnienia. Stosować 1 raz na dobę, pokrywając skórę cienką warstwą, najlepiej przy użyciu gazika. Po użyciu umyć ręce.

Ostrzeżenia

Uczulenie na składniki preparatu. Nie stosować na rany i uszkodzoną skórę z przerwaniem ciągłości tkanek. Nie stosować u dzieci poniżej 3 roku życia.

Waga

Masa/objętość netto: 110 ml

Dystrybutor

NES PHARMA RYSZARD PISKLAK SP. J.

Producent

NES PHARMA
Ostrogskich 5
Tarnów

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.