Azelastin Comod, 0,5 mg/ml, krople do oczu, roztwór, 10 ml

Dostępny
41,99

O produkcie: Azelastin Comod, 0,5 mg/ml, krople do oczu, roztwór, 10 ml

100018439

Opis

Azelastin Comod to lek przeciwalergiczny w postaci kropli do oczu.

Wskazania

Leczenie i profilaktyka objawów alergicznego sezonowego zapalenia spojówek u dorosłych i dzieci w wieku 4 lat i powyżej.
Leczenie objawów całorocznego alergicznego zapalenia spojówek u dorosłych i dzieci w wieku 12 lat i powyżej.


Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Azelastin COMOD®, nie jest wskazany w leczeniu zakażeń oczu.

Podobnie, jak w przypadku innych leków w postaci kropli do oczu, podczas stosowania azelastyny, nie należy używać soczewek kontaktowych.

Wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn

Jest praktycznie nieprawdopodobne aby łagodne, przemijające podrażnienie oczu wywołane zakropleniem preparatu Azelastin COMOD®, mogło pogarszać lub upośledzać widzenie w jakimś większym stopniu. Jednak pacjenci odczuwający jakiekolwiek przemijające zaburzenia widzenia nie powinni prowadzić pojazdów i obsługiwać maszyn, do chwili ustąpienia tych objawów.


Przyjmowanie innych leków

Specyficzne badania dotyczące interakcji nie były prowadzone. Prowadzono badania interakcji z użyciem dużych dawek doustnych. Nie mają one jednak żadnego znaczenia dla Azelastin COMOD, ponieważ po zakropleniu preparatu do oka ogólnoustrojowe stężenie substancji czynnej w jest na poziomie pikogramów.

Ciąża

Ciąża:

Brak wystarczających danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania azelastyny u kobiet w okresie ciąży. W badaniach doświadczalnych na zwierzętach duże dawki doustne tej substancji powodowały działania niepożądane (obumarcie płodu, zahamowanie wzrostu i wady rozwojowe kośćca). Po miejscowym zastosowaniu preparatu, stężenia substancji czynnej w organizmie są minimalne (jest na poziomie pikogramów), należy jednak zachować ostrożność stosując preparat Azelastin COMOD® podczas ciąży.

Laktacja:

Niewielkie ilości azelastyny przenikają do mleka kobiecego i dlatego nie zaleca się stosowania preparatu Azelastin COMOD® u kobiet karmiących piersią.


Dawkowanie

Krople do oczu należy podawać do worka spojówkowego mając głowę lekko odchyloną do tyłu.Podczas podawania należy zawsze unikać kontaktu końcówki zakraplacza z okiem lub skórą.

Sezonowe alergiczne zapalenie spojówek:

  • dorosłym i dzieciom w wieku 4 lat i powyżej zazwyczaj podaje się jedną kroplę leku do każdego oka, dwa razy na dobę (rano i wieczorem). W razie konieczności dawkę tę można zwiększyć do jednej kropli, podawanej cztery razy na dobę.


Całoroczne alergiczne zapalenie spojówek:

  • Dorosłym i dzieciom w wieku 12 lat i powyżej zazwyczaj podaje się jedną kroplę leku do każdego oka dwa razy na dobę (rano i wieczorem). W razie konieczności, dawkę tę można zwiększyć do jednej kropli podawanej 4 razy na dobę.

Terapię preparatem należy ograniczyć do maksymalnie 6 tygodni.

Unikać kontaktu z miękkimi soczewkami kontaktowymi.


Skutki uboczne

Zaburzenia układu immunologicznego:

  • Bardzo rzadko: reakcje alergiczne (takie jak wysypka i świąd)

Zaburzenia układu nerwowego:

  • Niezbyt często: gorzki smak w ustach

Zaburzenia oka:

  • Często: łagodne, przejściowe podrażnienie oka.

Skład

0,05 % roztwór chlorowodorku azelastyny (0,50 mg/ml).

Jedna kropla leku o objętości około 30 µl zawiera 0,015 mg chlorowodorku azelastyny (Azelastini hydrochloridum).

Wykaz substancji pomocniczych: disodu edetynian, hypromeloza, sorbitol sodu, wodorotlenek (do korekty pH), woda do wstrzykiwań.


Producent

URSAPHARM POLAND SP.Z O.O.

DystrybutorTyp produktu

Lek bez recepty

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.