Bactigras, opatrunek parafinowy jałowy, 15 x 20 cm, 10 sztuk

Wyrób medyczny w postaci jałowego opatrunku gazowego nasączonego parafiną.

Dostępny
89,98

O produkcie: Bactigras, opatrunek parafinowy jałowy, 15 x 20 cm, 10 sztuk

100019430

Opis

Opatrunek gazowy nasączony parafiną i chlorocheksydyną.


Właściwości

Wyrób medyczny Bactigras to antyseptyczny opatrunek z gazy z chlorheksydyną przeznaczony do stosowania pomiędzy raną a chłonnym opatrunkiem wtórnym. Dzięki odpowiednio opracowanej strukturze przepuszcza powietrze i pozwala na przedostawanie się wysięku z rany do kompresu. Produkt pokryto warstwą parafiny, aby zmniejszyć dyskomfort i umożliwić jak najmniej bolesną zmianę opatrunku.

Wyrób medyczny nasączono 0,5% octanem chlorheksydyny, który pomaga stworzyć warstwę ochronną o dużej efektywności. Zabezpiecza przed różnymi rodzajami bakterii, redukując ryzyko rozwoju szkodliwej mikroflory bakteryjnej na uszkodzonym obszarze skóry. W ten sposób wspomaga gojenie ran, zapobiegając ich maceracji. Produkt nie zawiera lateksu.

Jak stosować Bactigras?

Oczyść ranę i odpowiednio ją przygotuj. Nałóż rękawiczki jednorazowe. Otwórz opakowanie w miejscu nacięcia. Następnie za pomocą pęsety usuń papier ochronny. Na ranę nałóż pojedynczą warstwę opatrunku. Za pomocą przylepca lub bandażu przymocuj dodatkowy opatrunek chłonny. Produkt Bactigras może pozostać na ranie w czasie zmiany opatrunku absorpcyjnego. Wyrób medyczny z chlorheksydyną zaleca się zmieniać w zależności od stanu pacjenta, jednak nie częściej, niż 1 raz na dobę  i nie rzadziej, niż 2 razy w tygodniu. W razie przywierania opatrunku do rany można zwilżyć go fizjologicznym roztworem soli kuchennej, a następnie delikatnie usunąć z rany.

Kiedy stosować Bactigras?

Bactigras stworzono z myślą o redukowaniu ryzyka zakażenia przy ranach zagrożonych infekcją. Produkt zaleca się stosować do opatrywania niewielkich ran oparzeniowych zajmujących maksymalnie 10% powierzchni skóry, ran szarpanych, otarć i podrażnień, miejsc pobrania przeszczepu i miejsc dawczych oraz uszkodzeń popromiennych.

Czy można ciąć Bactigras?

W opatrunku zastosowano specjalny splot włókien, dzięki czemu Bactigras można ciąć bez obaw o strzępienie.

Czy Bactigras jest na receptę?

Produkt jest dostępny bez recepty.


Skład

Sterylna, luźno utkana gaza z parafiną i 0,5% roztworem octanu chlorheksydyny.

1 sztuka o wymiarach 15 x 20 cm


Jak stosować

  • ranę nalezy oczyścić i przygotować zgodnie ze standardami postępowania
  • otworzyć opakowanie w miejscu nacięcia
  • pęsetą i rękawiczkami jednorazowymi usunąć papier ochronny 
  • ranę pokryć pojedynczą warstwą opatrunku
  • zastosować dodatkowy opatrunek absorbcyjny, mocując go przylepcem lub bandażem.
  • opatrunek Bacrigras może pozostać na ranie w trakcie zmiany opatrunku chłonnego
  • częstotliwość zmiany opatrunku zależy od stanu klinicznego (od raz na dobę do dwóch razy na tydzień)

Przeznaczenie

Wyrób medyczny Bactigras polecany jest do stosowania w celu zmniejszenia ryzyka zakażenia w ranach zagrożonych infekcją, przy niewielkich ranach oparzeniowych, ranach szarpanych, otarciach, miejscach pobrania przeszczepu i miejscach dawczych, uszkodzeniach popromiennych.


Ostrzeżenia

Opatrunek może być stosowany na rany nie większe niż 10% powierzchni ciała. Nie wolno stosować opatrunku u osób wrażliwych na chlorheksydynę.


Możliwe skutki uboczne

Może wystąpić zapalenie skóry, uczulenie kontaktowe lub uczulenie na światło. Rzadko opisywano reakcje anafilaktyczne na chlorheksydynę.

Dystrybutor

SMITH & NEPHEW SP. Z O.O

Producent

SMITH NEPHEW
Aleje Jerozolimskie 124
Warszawa


Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.