Baikadent miętowy, płyn do pielęgnacji jamy ustnej, 300 ml

Miętowy płyn do pielęgnacji ust z wyciągiem z tarczycy bajkalskiej.

Dostępny
21,32

O produkcie: Baikadent miętowy, płyn do pielęgnacji jamy ustnej, 300 ml

100007956

Opis

Baikadent miętowy, płyn do pielęgnacji jamy ustnej, 300 ml to preparat zawierający wyciąg z tarczycy bajkalskiej, który działa przeciwzapalnie, antybakteryjnie i przeciwgrzybiczo.


Właściwości

Baikadent to miętowy płyn stworzony z myślą o osobach, którym zależy na ochronie jamy ustnej, także w miejscach niedostępnych dla szczoteczki. Może być wykorzystywany jako produkt do codziennej pielęgnacji. Sprawdzi się w przypadku osób borykających się z paradontozą, krwawieniami, pleśniawkami i nadwrażliwością szyjek zębowych. Z uwagi na odświeżające właściwości i brak konieczności rozcieńczania, płyn można stosować również w podróży.

Jego formuła bazuje na składnikach, które wspomagają redukcję osadów nazębnych i eliminację nieprzyjemnego zapachu z ust. Zawarty w płynie wyciąg z tarczycy bajkalskiej (Scutellaria Baicalensis Root Extract) wspiera łagodzenie i kojenie. Pomaga też minimalizować ryzyko rozwinięcia się stanów zapalnych, infekcji bakteryjnych czy grzybiczych.

  • Wspomaga ochronę obszarów w jamie ustnej niedostępnych dla szczoteczki.
  • Pomaga redukować osady i nieprzyjemny zapach z ust.
  • Sprawdzi się w sytuacji, gdy w jamie ustnej rozwinie się zapalenie dziąseł i paradontoza.

Produkt został przebadany przez specjalistów z dziedziny stomatologii i dermatologii. Nie zawiera alkoholu i barwników.

Jak często stosować Baikadent?

W ramach codziennej pielęgnacji jamy ustnej płyn zaleca się stosować rano i wieczorem po umyciu zębów. Po wypłukaniu ust rekomenduje się nie jeść i nie pić przez kolejne 30 minut.

Kiedy stosować Baikadent?

Płyn Baikadent, podobnie jak inne preparaty stomatologiczne, jest przeznaczony do codziennej pielęgnacji jamy ustnej. Został stworzony z myślą o osobach borykających się z dolegliwościami, takimi jak krwawienia, paradontoza, pleśniawki czy nadwrażliwości szyjek zębowych. Ponadto sprawdzi się w przypadku odleżyn i otarć po protezach. Może być też stosowany jako produkt do wspomagania redukcji osadów czy nieprzyjemnego zapachu z ust.

Jak działa Baikadent?

Płyn zawiera składniki, które wspomagają łagodzenie i kojenie błony śluzowej jamy ustnej. Ponadto pomagają minimalizować niebezpieczeństwo wystąpienia stanów zapalnych, infekcji grzybiczych czy bakteryjnych.


Skład INCI

Aqua, Sorbitol, Xylitol, Glycerin, Scutellaria Baicalensis Root Extract, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Sodium Benzoate, Aroma, Limonene, Sodium Lauryl Sulfate, Sodium Carbonate, Citric Acid.


Jak stosować

Należy odmierzyć za pomocą dołączonej miarki 10-20 ml płynu i taką porcją płukać jamę ustną 2 razy dziennie (rano i wieczorem) po wcześniejszym umyciu zębów.

Zaleca się nie jeść i nie pić jeszcze przez pół godziny od momentu użycia płynu. Nie połykać. Można stosować częściej np. do odświeżania jamy ustnej.

Produkt nie wymaga rozcieńczania.


Przeznaczenie

Przeznaczony dla dorosłych oraz dzieci powyżej 6. roku życia.


Pojemność

300 ml netto


Producent

Wrocławskie Zakłady Zielarskie "Herbapol" S.A. 
ul. św. Mikołaja 65/68
50-951 Wrocław


Typ produktu

Kosmetyk

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.