Baikadent - żel do stosowania w jamie ustnej, 15 g

Dostępny
15,52

O produkcie

100000530

Baikadent jest to żel do stosowania na dziąsła w chorobach przyzębia.

Działanie

Lecznicze działanie żelu oparte jest na zmniejszaniu wytwarzania w komórkach chorej tkanki substancji wywołujących rozwój stanu zapalnego(działanie przeciwzapalne) oraz na pobudzeniu aktywności komórek regenerujących dziąsła (działanie poprawiające stan dziąseł).

Wskazania

Wskazania do stosowania w leczeniu uzupełniającym paradontopatii powierzchownych i głębokich, profilaktyce chorób przyzębia i przewlekłych stanach zapalnych śluzówki jamy ustnej (również przy urazach spowodowanych przez protezy).

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed rozpoczęciem stosowania leku Baikadent należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą. Zachować szczególną ostrożność u osób ze skłonnością do uczuleń. Jeżeli wystąpi u nich opuchnięcie dziąseł lub inne niepokojące objawy, należy przerwać stosowanie preparatu i zwrócić się do lekarza.

Stosowanie leku u dzieci

Lek nie powinien być stosowany u dzieci i młodzieży poniżej 18 lat.

Przyjmowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Ciąża

Ze względu na nieznane ryzyko stosowania preparatu Baikadent na dziąsła u kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią, nie zaleca się stosowania.

Dawkowanie

Dorośli: Zewnętrznie, 2 do 4 razy dziennie, bezpośrednio po umyciu zębów, ok. 2 cm żelu wcierać w miejsca chorobowo zmienione jamy ustnej i co najmniej 30 min nie jeść i nie pić.

Skutki uboczne

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Nie raportowano działań niepożądanych podczas stosowania leku Baikadent.

Skład

Zespół flawonów izolowanych z korzenia Scutellaria baicalensis(tarczycy baikalskiej) 0,577 g. Pozostałe składniki leku to: karbomer (Carbopol 5984), glicerol, metylu parahydroksybenzoesan, propylu parahydroksybenzoesan, glikol propylenowy, sodu wodorotlenek, sodu węglan bezwodny, woda oczyszczona.

Producent

Wrocławskie Zakłady ZIelarskie "Herbapol" S.A.

Dystrybutor

Axxon Sp. z o.o., ul. Puławska 314, 02-819 Warszawa

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.