Bals sulphur żel, 300 g

Dostępny
29,89

O produkcie

100000543

Żel przeciwreumatyczny.

Działanie

Żel zawiera aktywne biologicznie związki siarki: siarkę dwuwartościowej (S2-), jon wodorosiarczkowy (SH-); siarkę koloidalną oraz liczne jony: wapnia, magnezu, sodu, potasu, chlorki, jodki, bromki i inne pierwiastki śladowe. Solanka siarczkowa w kontakcie ze skórą tworzy tzw. „płaszcz solny” doprowadzając do zmian ładunku elektrycznego skóry, co powoduje lepsze wchłanianie składników leczniczych. Działanie solanki wspomaga dodany do żelu mentol, który także wspomaga przenikanie substancji aplikowanych miejscowo na skórę.
Sole drażnią zakończenia nerwowe znajdujące się w skórze właściwej, dzięki czemu następuje poprawa mikrokrążenia w tkankach sprzyjająca resorpcji ognisk zapalnych.
Jony siarki przenikając do stawów i otaczających tkanek, biorą udział w syntezie kwasu chondroitynosiarkowego - głównego składnika budulcowego chrząstki stawowej.
Lek wyraźnie zmniejsza ból i obrzęk pourazowy oraz przyspiesza poprawę funkcji kończyn po urazie. Aplikowanie leku w okolicę kręgosłupa zmniejsza jego bóle i poprawia jego ruchomość. Leczenie żelem w istotny sposób poprawia funkcję ręki reumatoidalnej, znacząco poprawia także funkcje aparatu ruchu. W odróżnieniu od kąpieli siarczkowych (wyeliminowanie czynnika termicznego i hydrostatycznego) stosowanie żelu nie obciąża układu sercowo-naczyniowego i oddechowego.

Wskazania

Bals Sulphur Żel to naturalny, polski lek na bazie solanki siarczkowej pochodzącej ze źródeł mineralnych znanych od prawie 200 lat uzdrowisk: Busko Zdrój i Solec Zdrój.
Wskazany w:
- choroba zwyrodnieniowa stawów i kręgosłupa,
- zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa (ZZSK),
- bólowe zespoły szyjne, barkowe i lędźwiowo - krzyżowe,
- bóle, obrzęki po stłuczeniach, zwichnięciach i w rehabilitacji po urazach narządu ruchu,
- pomocniczo w reumatoidalnym zapaleniu stawów (rzs),
- żel może być stosowany w zabiegach jonoforezy (katoda) oraz fonoforeza (ultradźwięki) w chorobie zwyrodnieniowej stawów i zapaleniu okołostawowym.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik preparatu.
Nie stosować na uszkodzoną skórę.

Przyjmowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach, które pacjent przyjmuje, przyjmował ostatnio lub zamierza przyjmować w najbliższej przyszłości.

Dawkowanie

Bals sulphur żel, stosować na skórę, 2-3 razy na dobę wcierać w okolicy chorych stawów i mięśni, lekko masując. Zaleca się stosować przez 2-3 tygodnie. Po użyciu preparatu szczelnie zamknąć butelkę.

Skutki uboczne

Jak każdy lek, może powodować działania niepożądane.
Nie stwierdzono działań ubocznych ani zaostrzeń objawów choroby.
U niektórych osób w czasie stosowania leku mogą wystąpić inne działania niepożądane. W przypadku wystąpienia innych objawów niepożądanych niewymienionych w tej ulotce, należy poinformować o nich lekarza.

Skład

w 100g: substancja czynna: 96,5g 2,1% wody chlorkowo-sodowej (solanka) siarczkowej, jodkowej. Substancje pomocnicze: 1,2 g etanolu 70%; 0,1 g metanolu; 0,2g etylu p-hydroksybenzoesanu; metylocelulozy qs.

Producent

Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne "SULPHUR ZDRÓJ Exim"

Dystrybutor

Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne "SULPHUR ZDRÓJ Exim"Rokosza 18
28-100 Busko-Zdrój

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.