Berimal Forte, 30 kapsułek

Suplement diety zawiera bergamotę, która pomaga obniżyć cholesterol.

Dostępny
80,12

O produkcie: Berimal Forte, 30 kapsułek

100009732

Opis

Berimal Forte w kapsułkach to produkt roślinny przeznaczony dla osób, które chcą zadbać o prawidłowy poziom cholesterolu. Zawiera standaryzowaną kompozycję polifenoli z bergamoty.

Właściwości

Berimal Forte w kapsułkach zawiera przebadany naukowo składnik pochodzenia roślinnego - ActiBPF, który przyczynia się do utrzymania prawidłowego poziomu cholesterolu. ActiBPF to skoncentrowany sok z bergamoty standaryzowany na zawartość 5 flawonoidów:

  • neoeriocytryny
  • neohesperydyny
  • naringiny
  • melitydyny
  • bruterydyny

Udowodniono, że składniki wyciągu współdziałają ze sobą dla zapewnienia jak najlepszych efektów stosowania. Dzięki dodatkowej zawartości witaminy C produkt Berimal Forte działa antyoksydacyjnie oraz wspomaga prawidłowe funkcjonowanie naczyń krwionośnych. Obecny w preparacie kwas askorbinowy przyczynia się też do właściwego metabolizmu energetycznego. Witamina C wspiera również odpowiednią produkcję kolagenu istotnego dla kondycji chrząstki stawowej, włosów i skóry. Kapsułki Berimal Forte zaleca się do stosowania jako uzupełnienie codziennej zróżnicowanej diety. Berimal Forte nie zawiera cukru, laktozy, alergenów oraz jest odpowiedni dla wegetarian.

 Na co pomaga Berimal Forte?

Berimal Forte pozwala osiągnąć „efekt bergamoty”, dostarczając codzienną porcję ActiBPF (polifenoli z bergamoty), które wykazują intensywne działanie antyoksydacyjne. Flawonoidy obecne w preparacie zmniejszają ryzyko wystąpienia powikłań u cukrzyków. Przeciwdziałają też postępującemu procesowi miażdżycowemu i zapobiegają powstawaniu żylaków. Co więcej, witamina C zawarta w produkcie wspiera prawidłowe funkcjonowanie naczyń krwionośnych, dba o właściwy metabolizm i odpowiednią produkcję kolagenu.

Czy Berimal Forte jest bezpieczny?

Składniki wzbogacające Berimal Forte są dobrze tolerowane. Substancje te nie wykazują negatywnych efektów po przyjęciu. Nie ma żadnych danych dotyczących możliwych działań niepożądanych wynikających ze stosowania preparatu Berimal Forte. Warto jednak pamiętać, że zażywanie produktu jest niewskazane w ciąży i okresie karmienia piersią. Co więcej, jeżeli przyjmuje się leki hipolipemizujące (czyli stosowane w celu zmniejszenia poziomu triglicerydów i cholesterolu we krwi), należy skonsultować się z lekarzem przed użyciem omawianego preparatu.

Czy Berimal Forte obniża cholesterol?

Berimal Forte to suplement diety uzupełniający codzienny jadłospis w składniki pokarmowe pomocne w obniżaniu poziomu cholesterolu i utrzymywaniu go na prawidłowym poziomie u osób zdrowych. Substancjom tym nie można jednak przypisywać właściwości leczenia chorób. Jeżeli pacjent ma bardzo wysoki poziom lipidów we krwi, sam suplement diety nie obniży mu poziomu cholesterolu, dlatego że nie jest lekiem. Odpowiednia farmakoterapia pozostaje wówczas konieczna.


Tabela

Składnik1 kapsułka2 kapsułki
ActiBPF - sproszkowany sok z owoców bergamoty standaryzowany na 32% polifenoli500 mg1000 mg
Witamina C50 mg (62,5%**)100 mg (125%**)

** - procent realizacji Referencyjnych Wartości Spożycia


Skład

ActiBPF - sproszkowany sok z owoców bergamoty (Citrus bergamia Risso)standaryzowany na zawartość 32% BPF (ang. Bergamot - derived Polyphenolic Fraction);otoczka kapsułki roślinnej: hydroksypropylometyloceluloza; kwas L-askorbinowy; barwniki:dwutlenek tytanu, tlenki i wodorotlenki żelaza

Jak stosować

Kapsułkę należy połknąć i popić wodą. Nie zaleca się wysypywania zawartości kapsułki do pożywienia.

Dzienne spożycie

Zalecana porcja: 1-2 kapsułki dziennie przed posiłkiem.


Ostrzeżenia

Nie należy spożywać w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik preparatu. Produkt przeznaczony dla osób dorosłych. Nie zaleca się stosować w ciąży i w okresie karmienia piersią. W przypadku przyjmowania leków hipolipemizujących, stosowanie produktu należy skonsultować z lekarzem. BPF nie powoduje podwyższenia poziomu aminotransferaz. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik)zróżnicowanej diety. Istotne jest prowadzenie zdrowego stylu życia i stosowanie zróżnicowanej diety dostarczającej organizmowi wystarczającą ilość składników odżywczych.

Waga

30 kapsułek

Producent

USP Zdrowie Sp. z o.o.
ul. Poleczki 35
02-822 Warszawa


Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.