Biaron D, spray 1000 j.m., 10ml

Marka: BIARON

Suplement diety w sprayu, zawiera witaminę D, przeznaczony dla dzieci.

Dostępny
15,75

O produkcie: Biaron D, spray 1000 j.m., 10ml

100020400

Opis

Biaron D spray 1000 j.m. to sprawy z witaminą D.

Właściwości

Biaron D to suplement diety, który służy do uzupełniania codziennej diety w witaminę D. Wygodna forma spray’u sprawia, że można go bez trudu podawać maluchom, które ukończyły 1. rok życia.  Witamina D jest potrzebna dla prawidłowego wzrostu i rozwoju kości u dzieci.

Witamina D (cholekalcyferol) wspomaga:

  • prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego,
  • prawidłowe funkcjonowanie mięśni,
  • utrzymanie zdrowych zębów i kości,
  • utrzymanie prawidłowego poziomu wapnia we krwi,
  • prawidłowe wchłanianie/wykorzystanie wapnia i fosforu.

W suplemencie diety Biaron spray znajdziesz witaminę D pozyskaną z lanoliny oraz olej MCT pochodzenia roślinnego. Porcja preparatu uwolniona po jednokrotnym naciśnięciu pompki dozującej dostarcza 1000 j.m. cholekalcyferolu. Zalecana dzienna dawka to 2000 j.m., czyli dwie „pompki”. Płyn można dodawać do posiłku lub aplikować bezpośrednio do ust.

Kiedy stosować Biaron D spray?

Suplement diety Biaron należy stosować w celu uzupełnienia codziennej diety w witaminę D u dzieci powyżej 1. roku życia i dorosłych. Warto to robić zwłaszcza jesienią i zimą. Jeśli od maja do września w godzinach od 10 do 15 przebywasz na słońcu z odkrytymi, niezabezpieczonymi filtrem przedramionami i podudziami, najprawdopodobniej Twój organizm wytwarza odpowiednią dawkę tej witaminy. Jednak suplementacja witaminy D jest bezpieczna przez cały rok i ma wszechstronny, korzystny wpływ na zdrowie*.

Na niedobór witaminy D są narażone niemowlęta karmione piersią, ponieważ pokarm matki może nie zawierać jej w odpowiedniej ilości**. Ten składnik jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu – kości, mięśni, zębów, a także układu immunologicznego i gospodarki wapniowo-fosforanowej.

* Rusińska et al. Postępy Neonatologii 2018, 24 (1): 1-24.

** https://www.mp.pl/pacjent/leki/lek/94971,Bioaron-Baby-0-m+-krople-wyciskane-z-kapsulki-twist-off

Czy można stosować Biaron D spray w okresie ciąży i karmienia piersią?

Suplement diety z witaminą D w spray’u może być stosowany przez kobiety w ciąży i karmiące piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić przy stosowaniu Biaron D spray?

Nie ma informacji na temat możliwych działań niepożądanych preparatu, jeśli nie przekracza się dawek zalecanych przez producenta lub lekarza.


Tabela

składnik Zawartość składnika w
1 naciśnięciu pompki dozującej
Zawartość składnika w
2 naciśnięciach pompki dozującej
Witamina D 1000 j.m. (25 µg)
500% RWS*
2000 j.m. (50 µg)
1000% RWS*

*RWS – referencyjna wartość spożycia

Skład

Składniki: Olej MCT pochodzenia roślinnego (średniołańcuchowe trójglicerydy), cholekalcyferol pozyskiwany z lanoliny (witamina D).

Dzienne spożycie

Zalecana dawka do spożycia:
-dzieci powyżej 1. roku życia – 1 naciśnięcie pompki dozującej (1000 j.m.) dziennie, bezpośrednio do ust lub do posiłku, w zależności od masy ciała i podaży witaminy D w diecie, przez cały rok.
-młodzież powyżej 11. roku życia i dorośli - 1 do 2 naciśnięć pompki dozującej (1000 - 2000 j.m.) dziennie, bezpośrednio do ust lub do posiłku, w zależności od masy ciała i podaży witaminy D w diecie, przez cały rok.

Przeznaczenie

Preparat przeznaczony do uzupełniania diety dzieci, młodzieży i dorosłych witaminą D.

Ostrzeżenia

Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C, w oryginalnym kartoniku, w sposób niedostępny dla małych dzieci. Chronić przed światłem.
Nie należy spożywać w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Zrównoważona dieta oraz zdrowy tryb życia to podstawa prawidłowego funkcjonowania organizmu. Przed zastosowaniem wskazane jest wykonanie badania 25(OH)D we krwi oraz konsultacja wyniku badania z lekarzem lub farmaceutą.

Waga

Pojemność netto: 10ml.

Producent

Phytopharm Klęka S.A.,
Klęka 1,
63-040 Nowe Miasto nad Wartą

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.