Bilobil Intense, 120 mg, 60 kapsułek twardych

Dostępny
27,14

O produkcie: Bilobil Intense, 120 mg, 60 kapsułek twardych

100000699

Opis

Nazwa Bilobil Intense
Nazwa międzynarodowa Ginkgonis extractum siccum raffinatum et quantificatum
Dawka 120 mg
Postać kapsułki twarde
Wielkość opakowania 60 sztuk
Działanie/właściwości
  • poprawia zdolności poznawcze osób starszych
  • poprawia jakość życia w łagodnej demencji

Bilobil Intense, 120 mg, 60 kapsułek twardych zawiera kwantyfikowany wyciąg z miłorzębu japońskiego.


Działanie

Jak działa Bilobil Intense?

Lek wykazuje korzystny wpływ na przepływu krwi w mózgu. Dodatkowo poprawia zaopatrzenie mózgu w tlen i glukozę.


Wskazania

Kiedy brać Bilobil Intense?

Lek ten jest produktem leczniczym roślinnym stosowanym w celu poprawy zdolności poznawczych u osób starszych (związanych z wiekiem) i poprawy jakości życia w łagodnej demencji.


Przeciwwskazania

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Bilobil Intense?

Leku nie należy stosować jeśli pacjent ma uczulenie na wyciąg z miłorzębu lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku oraz jeśli pacjentka jest w ciąży.


Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed rozpoczęciem stosowania leku Bilobil intense należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Jeśli u pacjenta występuje zwiększona skłonność do krwawień (skaza krwotoczna) lub przyjmuje leki przeciwzakrzepowe, powinien skontaktować się z lekarzem przed zastosowaniem tego leku.

Przed zabiegiem operacyjnym należy poinformować lekarza o stosowaniu tego leku. Zaleca się przerwać stosowanie leku przynajmniej 3 – 4 dni przed planowanym zabiegiem chirurgicznym.

Pacjenci z padaczką przed rozpoczęciem stosowania leku powinni zwrócić się do lekarza, gdyż przyjmowanie preparatów zawierających wyciąg z miłorzębu japońskiego może powodować pojawienie się kolejnych napadów.

Nie jest zalecane jednoczesne stosowanie tego produktu oraz produktów zawierających efavirenz.


Stosowanie leku u dzieci

Brak wskazań do stosowania produktu dzieci i młodzieży. Lek ten nie powinien być stosowany w tej grupie wiekowej.

Przyjmowanie innych leków

Z czym nie łączyć Bilobil Intense?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

W przypadku jednoczesnego przyjmowania leku z lekami, które zapobiegają krzepnięciu krwi (takim jak przeciwpłytkowe związki kumaryny, klopidogrel, kwas acetylosalicylowy i inne niesteroidowe leki przeciwzapalne), może to wpływać na ich działanie.
Jeśli pacjent przyjmuje warfarynę, lek stosowany w zapobieganiu krzepnięciu krwi, lekarz może zalecić monitorowanie pacjenta podczas leczenia, zwłaszcza w przypadku zmiany dawki lub zmiany produktu, ale także w przypadku rozpoczęcia lub zakończenia stosowania leku Bilobil intense.

Przyjmując ten lek z dabigatranem, lekiem stosowanym w zapobieganiu krzepnięciu krwi, jego działanie może być zwiększone. Należy skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem leczenia.

W przypadku jednoczesnego stosowania leku z nifedypiną, lekiem stosowanym w leczeniu niektórych zaburzeń serca i nadciśnienia, jej działanie może być zwiększone, co może prowadzić do zawrotów głowy lub większej liczby uderzeń gorąca. W takim przypadku należy skontaktować się z lekarzem.

Nie zaleca się stosowania leku w przypadku przyjmowania efawirenzu (lek stosowany w leczeniu zakażenia wirusem HIV), ponieważ działanie efawirenzu może być zmniejszone.


Ciąża

Czy stosowanie Bilobil Intense w ciąży i podczas karmienia piersią jest bezpieczne?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
Dane dotyczące bezpieczeństwa stosowania w czasie ciąży nie są wystarczające i może występować zwiększona podatność na krwawienia. Dlatego lek ten jest przeciwwskazany w czasie ciąży.
Ze względu na brak wystarczających danych na temat bezpieczeństwa stosowania, leku nie zaleca się stosować w okresie karmienia piersią.


Dawkowanie

Jak dawkować Bilobil Intense?

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zalecana dawka dobowa dla dorosłych i osób w podeszłym wieku wynosi 1 kapsułkę dwa razy na dobę. Nie przekraczać maksymalnej dawki dobowej 240 mg.

Tabletki należy połknąć, popijając wodą

Jak długo można stosować Bilobil Intense?

Lek ten powinien być stosowany co najmniej 8 tygodni.
Jeżeli po 3 miesiącach stosowania preparatu nie następuje poprawa lub jeżeli nastąpiło pogorszenie objawów, należy zwrócić się do lekarza w celu ustalenia czy kontynuacja leczenia jest uzasadniona.


Skutki uboczne

Jakie skutki uboczne może mieć stosowanie Bilobil Intense?

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Bardzo często (częściej niż u 1 osoby na 10):
- ból głowy.
Często (u 1 do 10 osób na 100):
- zawroty głowy,
- biegunka, bóle brzucha, nudności, wymioty
Częstość nieznana (nie może być określona na podstawie dostępnych danych):
- alergiczne reakcje skórne (obrzęk, rumień, świąd i wysypka);
- reakcje uczuleniowe (wstrząs alergiczny),
- krwawienie z poszczególnych narządów (oczu, nosa, krwotok z przewodu pokarmowego).


Skład

- Substancją czynną leku jest suchy wyciąg z liści miłorzębu japońskiego.
Jedna kapsułka twarda zawiera 120 mg wyciągu (w postaci kwantyfikowanego suchego wyciągu) z Ginkgo biloba L. folium (liście miłorzębu) (35-67:1), co odpowiada:
26,4 do 32,4 mg flawonoidów w przeliczeniu na glikozydy flawonowe,
3,36 do 4,08 mg ginkgolidów A, B i C
3,12 do 3,84 mg bilobalidu
- Ekstrahent: aceton 60% (m/m).
- Pozostałe składniki leku to: laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, talk, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian w rdzeniu kapsułki oraz żelaza tlenek czarny (E172), żelaza tlenek czerwony (E172), żelaza tlenek żółty (E172), tytanu dwutlenek (E171) oraz żelatyna w otoczce kapsułki, suszona powietrzem płynna glukoza jako substancja pomocnicza dodana do wyciągu.


Producent

KRKA, d. d., Novo mesto, Šmarješka cesta 6, 8501 Novo mesto, Słowenia


Dystrybutor

Krka Polska Sp. z o.o.
ul. Równoległa 5
02-235 Warszawa


Typ produktu

Lek bez recepty

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.