Bio-Pycnogenol, suplement diety, 30 tabletek

Suplement diety zawiera pycnogenol, który chroni przed wolnymi rodnikami.

Dostępny
51,57

O produkcie: Bio-Pycnogenol, suplement diety, 30 tabletek

100007176

Opis

Bio-Pycnogenol, suplement diety to ochrona przed wolnymi rodnikami. Dostarcza zdrowe bioflawonoidy, wspomaga prawidłowe krążenie, zawiera 40 mg opatentowanego ekstraktu. Wyprodukowany z kory, francuskiej sosny śródziemnomorskiej Pinus pinaster.

Właściwości

Suplement diety Bio-Pycnogenol w USA znany jest już od przeszło 40 lat jako preparat wzbogacający dietę w naturalne bioflawonoidy i kwasy owocowe naturalnego pochodzenia. Produkt zawiera ekstrakt z kory sosny śródziemnomorskiej. W każdej kapsułce znajduje się aż 40 mg tego wyciągu. Proces jego pozyskiwania jest opatentowany i w pełni zrównoważony (w trakcie produkcji nie stosuje się żadnych rozpuszczalników). Dzięki temu zawarte w suplemencie antyoksydanty, bioflawonoidy i naturalne kwasy owocowe są bezpieczne i wykazują działanie prozdrowotne.

  • Katechiny wykazują działanie antyoksydacyjne, chronią przed stresem oksydacyjnym.
  • Epikatechina zwiększa m.in. przepływ krwi i wspomaga prawidłowe krążenie.
  • Bioflawonoidy wzmacniają ściany naczyń krwionośnych.
  • Taksyfolina to przeciwutleniacz, który działa na poziomie błon komórkowych.
  • Kwasy owocowe tj. galusowy, kumarowy czy felurowy, które występują w Pinus Pinaster, są silnymi antyoksydantami.

Jak dawkować Bio-Pycnogenol?

Podobnie jak witaminy i minerały, suplement Bio-Pycnogenol należy stosować zgodnie z zaleceniami producenta opisanymi w dołączonej ulotce lub na opakowaniu produktu. W razie pytań lub wątpliwości warto skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, którzy udzielą fachowej odpowiedzi. Zwyczajowo podczas stosowania Bio-Pycnogenol dziennie przyjmuje się 2 tabletki. Kapsułek nie należy rozgryzać, lecz połknąć w całości, popijając odpowiednią ilością wody. Warto przyjmować w trakcie posiłku lub bezpośrednio po nim.

Jak działa Bio-Pycnogenol?

Aktywne składniki zawarte w Bio-Pycnogenol mają wielokierunkowe działanie. Zapobiegają tworzeniu zatoru i zakrzepicy w naczyniach krwionośnych, hamują proces uszkodzenia ścian naczyń krwionośnych, wywierają korzystny wpływ na komórki układu odpornościowego. Aktywne procyjanidy wpływają również na odbudowę włókien kolagenowych. Składniki preparatu wzbogacają codzienną dietę w przeciwutleniacze chroniące komórkę przed uszkodzeniami oksydacyjnymi, wspomagające prawidłowe krążenie krwi i wpływające na optymalny stan zdrowia.  

Jakie są przeciwwskazania do stosowania suplementu Bio-Pycnogenol?

Ekstrakt zawarty w Bio-Pycnogenol został szeroko przebadany i uznano go jako całkowicie bezpieczny do spożycia przez ludzi. Przeciwwskazaniem do stosowania suplementu są uczulenie lub nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu. Kobiety w ciąży lub karmiące piersią przed zastosowaniem suplementu powinny skonsultować się z lekarzem.


Tabela

Składniki: 1 tabletka
Pycnogenol 40 mg

Skład

Składniki: Celuloza mikrokrystaliczna, maltodekstryna, ekstrakt Pinus pinaster-Pycnogenol, hydroksypropylometyloceluloza, fosforan triwapniowy, stearynian magnezu.


Jak stosować

Nie należy rozgryzać tabletek tylko połknąć w całości podczas posiłku.

Dzienne spożycie

Zalecana porcja produktu przeznaczona do spożycia w ciągu dnia:

  • W pierwszym tygodniu przyjmować 2 tabletki 2 razy dziennie,
  • w kolejnych po 1 tabletce 2 razy dziennie.

W przypadku pytań lub wątpliwości należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.


Przeznaczenie

Przeznaczony w celu suplementacji składników zawartych w preparacie.

Ostrzeżenia

Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety i zdrowego trybu życia. Zdrowy styl życia oraz zróżnicowana i zbilansowana dieta są ważne dla utrzymania dobrego stanu zdrowia. Przedrostek Bio- nie odnosi się do uprawy ekologicznej tylko oznacza biodostępność produktu.


Waga

Masa netto 7,4 g (30 tabletek).

Producent

Pharma Nord Sp. z o.o.
Ul. Zwoleńska 24 c
04-761 Warszawa

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.