Biolevox HA, kwas hialuronowy, żel dostawowy 2,2%, ampułkostrzykawka 2ml

Żel dostawowy z kwasem hialuronowym, na układ mięśniowo-szkieletowy.

Dostępny
205,69

Klienci kupili również

O produkcie: Biolevox HA, kwas hialuronowy, żel dostawowy 2,2%, ampułkostrzykawka 2ml

100022242

Opis

Biolevox HA, kwas hialuronowy, żel dostawowy 2,2%, ampułko strzykawka 2ml


Właściwości

Biolevox HA Tendon to preparat ze składnikami, które pomagają obniżyć poziom odczuwanego bólu i poprawić funkcjonalność ścięgna dotkniętego procesem tendinopatii, wynikającej z długotrwałego przeciążenia lub urazów podczas aktywności sportowej. Produkt Biolevox HA Tendon ma pH równe 6,8-7,4.

Biolevox HA Tendon jest przeznaczony do iniekcji wokół ścięgna lub jego pochewki. Wyrób zawiera hialuronian sodu o wysokiej masie cząsteczkowej. Ten składnik aktywny zastosowany w produkcie pomaga zwiększyć poziom tej substancji naturalnie występującej w tkankach miękkich. Wspiera tworzenie odpowiedniego środowiska do regeneracji. Pomaga wzmocnić i nawilżyć miejsca objęte przeciążeniami i urazami. Jest stosowany w walce z dolegliwościami bólowymi. Hialuronian sodu to substancja, która nie pochodzi od zwierząt. Uzyskano ją na drodze fermentacji bakteryjnej. Została poddany sterylizacji i jest apirogenny.

Preparat Biolevox HA Tendon może być stosowany w przypadku takich problemów, jak urazy kolana, zmiany związane z przeciążeniami czy kontuzje. Jest odpowiedni m.in. dla osób borykających się z łokciem tenisisty czy tendinopatią stożka rotatorów. Wyrób służy wyłącznie do stosowania przez lekarza.

Jak stosować Biolevox HA 2,2%?

Preparat Biolevox HA Tendon należy wstrzykiwać ampułkostrzykawką dołączoną do opakowania w zdezynfekowanym miejscu. Przed iniekcją wystarczy usunąć zacisk Luerlock i nałożyć sterylną igłę. Przed wstrzyknięciem produktu Biolevox HA Tendon trzeba usunąć pęcherzyki powietrza.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Biolevox HA 2,2%?

Przeciwwskazaniem do stosowania preparatu Biolevox HA Tendon jest przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych, dermatoza w miejscu planowanej iniekcji, septyczne zapalenie ścięgien oraz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników produktu.

Z czym nie łączyć Biolevox HA 2,2%?

Do dezynfekcji skóry przed iniekcją nie należy stosować środków zawierających czwartorzędowe sole amoniowe. W kontakcie z tymi substancjami hialuronian zawarty w Biolevox HA Tendon może ulec wytrąceniu.


Skład

1 ml roztworu zawiera 22 mg hialuronianu sodu pochodzenia fermentacyjnego, słaby roztwór buforowy fosforanu, sterylny i izotoniczny jak i apirogenny, PH 7,2 oraz wodę do iniekcji.


Jak stosować

Skórę zdezynfekować w miejscu iniekcji. Wykonać zastrzyk zgodnie z instrukcją zawartą na ulotce wewnątrz opakowania.


Przeznaczenie

Preparat do użycia w przypadku dolegliwości bólowych i ograniczenia ruchomości stawów wynikających ze zmian zwyrodnieniowych lub pourazowych stanu kolanowego i innych stanów maziowych.


Ostrzeżenia

Biolevox musi być wstrzyknięty dokładnie do jamy stawowej. Należy unikać wstrzykiwania do naczyń krwionośnych lub otaczającej tkanki. Ponieważ nie ma żadnych klinicznych danych na temat stosowania preparatu u dzieci, kobiet ciężarnych lub karmiących piersią, nie stosować leku wśród podanych grup pacjentów. Nie stosować w przypadku gdy ampułkostrzykawka lub sterylne opakowanie są uszkodzone.


Dystrybutor

BIOVICO SP. Z O. O.
ul. Hryniewickiego 6B/135, 81-340 Gdynia


Producent

BIOVICO SP. Z O. O.
ul. Hryniewickiego 6B/135, 81-340 Gdynia


Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.