Biotyk, suplement diety, 30 kapsułek

Dostępny
16,99
Darmowa dostawa od 229,00 zł

O produkcie

100000902

Biotyk to innowacyjny synbiotyk, czyli połączenie bakterii kwasu mlekowego z inuliną. Dzięki wykorzystanej w produkcji technologii Microbac, żywe kultury bakterii skutecznie kolonizują jelita.

Właściwości

Biotyk to preparat, który uzupełnia codzienną dietę w bakterie kwasu mlekowego. Jest synbiotykiem, czyli połączeniem bakterii kwasu mlekowego z błonnikiem. Oznacza to, że zawiera nie tylko żywe kultury bakterii, ale również substancję, w tym przypadku – inulinę, która odżywia bakterie ułatwiając kolonizację i uzupełnienie flory jelitowej.
W skład suplementu diety Biotyk wchodzą jedne z najlepiej przebadanych szczepów bakterii – Lactobacillus rhamnosus GG (LGG). Dodatek inuliny stymuluje bakterie do wzrostu i aktywności.
Kapsułki synbiotyku Biotyk zostały wytworzone przy użyciu technologii Microbac – innowacyjnej technologii ochrony bakterii. Dzięki niej kolonizacja jelit jest skuteczniejsza, a same bakterie są lepiej chronione przed warunkami panującymi w przewodzie pokarmowym.

Bakterie kwasu mlekowego LGG, wchodzące w skład synbiotyku Biotyk, mają udokumentowane zastosowanie w uzupełnianiu mikroflory jelitowej w czasie biegunki związanej ze stosowaniem antybiotyków. Dzięki wykorzystaniu technologii Microbac, bakterie te są w stanie efektywniej pokonać początkowy odcinek przewodu pokarmowego i dostać się do jelit. Ściśle przylegają do ścian nabłonka, szybko rosną i namnażają się. Sprzyja temu dodatek inuliny, która jest pożywką dla bakterii.
Jeszcze lepszy skład synbiotyku – zawiera jeden z najlepiej przebadanych szczepów bakterii i inulinę.
Jeszcze skuteczniejsza suplementacja – bakterie zamknięte w kapsułce są lepiej chronione przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi.
Nie wymaga przechowywania w lodówce.

Tabela

Składniki Zawartość w 1 kapsułce
Lactobacillus rhamnosus GG 4x10^8 jtk*
Inulina 288 mg
jtk* - jednostka tworząca kolonię

Skład

Składniki: inulina, mikrokapsułkowane kultury bakterii kwasu mlekowego lactobacillus rhamnosus gg, substancja wypełniająca: hydroksypropylometyloceluloza, przeciwutleniacz: palmitynian l-askorbylu, substancja przeciwzbrylająca: dwutlenek krzemu, barwnik: dwutlenek tytanu

Jak stosować

doustnie

Dzienne spożycie

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia:
1 kapsułka
Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Przeznaczenie


Ostrzeżenia

Przechowywać w suchym miejscu w temperaturze nie wyższej niż 25 stopni, w sposób niedostępny dla małych dzieci. Chronić przed światłem.
Żywe kultury bakterii są wrażliwe na ciepło, dlatego też produktu nie należy narażać na działanie źródeł ciepła, promieni słonecznych i na gwałtowne zmiany temperatur.
Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.
Kobiety w ciąży i karmiące piersią mogą stosować preparat po konsultacji z lekarzem.

Waga

Masa netto: 12,78 g netto

Producent

Bausch Health Poland sp. z o.o.
Ul. Przemysłowa 2
35 – 959 Rzeszów

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.