Biotyk, suplement diety, 30 kapsułek

  • Suplement diety zawierający bakterie kwasu mlekowego oraz inulinę.
Dostępny
17,79

Klienci kupili również

O produkcie: Biotyk, suplement diety, 30 kapsułek

100000902

Opis

Biotyk to innowacyjny synbiotyk, czyli połączenie bakterii kwasu mlekowego z inuliną. Dzięki wykorzystanej w produkcji technologii Microbac, żywe kultury bakterii skutecznie kolonizują jelita.

Właściwości

Probiotyki to preparaty, które dostarczają organizmowi dobroczynnych bakterii, niezbędnych w odbudowie mikroflory jelitowej po antybiotykach. Wzbogacając je o pożywkę dla wzrostu tych bakterii, otrzymujemy synbiotyk Biotyk. Jest on źródłem najlepiej przebadanych szczepów bakterii Lactobacillus rhamnosus GG (LGG). Charakteryzuje się innowacyjną technologią, zapewniająca pełną i jak szybką kolonizację jelit. Każda kapsułka ma 5-krotnie większą przeżywalność bakterii w soku żołądkowym niż tradycyjna.

Biotyk zawiera w składzie bakterie kwasu mlekowego. Mają one udokumentowane działanie w uzupełnieniu mikroflory jelitowej podczas biegunki spowodowanej antybiotykami. Pokonują układ pokarmowy, przylegają do ściany jelit i szybko się namnażają. Do suplementu dodana jest także inulina, która stanowi pożywkę dla bakterii. Dodatkową zaletą suplementu jest fakt, że nie musi być przechowywany w lodówce.

Jak dawkować Biotyk?

Biotyk zaleca się spożywać raz dziennie, połykając 1 kapsułkę i popijając odpowiednią ilością wody (należy unikać popijania innymi napojami, gdyż mogą ograniczać przyswajalność preparatu). Preparat najlepiej przyjmować w trakcie posiłku lub bezpośrednio po nim. Poprawia to dostępność i przyswajalność preparatu. Przekraczanie zalecanej dawki nie wpłynie na efekt terapeutyczny ani nie przyspieszy osiągnięcia lepszej kolonizacji jelit.

Kiedy brać Biotyk?

Biotyk jest wskazany dla osób, które chcą utrzymać właściwą florę bakteryjną w przewodzie pokarmowym, pragną uregulować perystaltykę jelit, przywrócić równowagę po antybiotykoterapii lub dostarczyć bakterii, które łagodzą stany zapalne jelit.

Jak długo można stosować Biotyk?

Biotyk można stosować w sposób ciągły. Odbudowa prawidłowej mikroflory jelitowej po stosowaniu antybiotyku może potrwać tygodnie, a nawet miesiące. Wszystko zależy od tego, jak dużemu zniszczeniu uległa flora, ewentualnie jaki efekt chcemy osiągnąć. Nie ma również przeciwwskazań do stosowania synbiotyków profilaktycznie, nawet przez cały rok.


Tabela

Składniki Zawartość w 1 kapsułce
Lactobacillus rhamnosus GG 4x10^8 jtk*
Inulina 288 mg

jtk* - jednostka tworząca kolonię


Skład

Składniki: inulina, mikrokapsułkowane kultury bakterii kwasu mlekowego lactobacillus rhamnosus gg, substancja wypełniająca: hydroksypropylometyloceluloza, przeciwutleniacz: palmitynian l-askorbylu, substancja przeciwzbrylająca: dwutlenek krzemu, barwnik: dwutlenek tytanu


Jak stosować

Doustnie.


Dzienne spożycie

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia: 1 kapsułka.


Przeznaczenie

Wsparcie naturalnego mikrobiomu organizmu.


Ostrzeżenia

  • Przechowywać w suchym miejscu w temperaturze nie wyższej niż 25 stopni, w sposób niedostępny dla małych dzieci.
  • Chronić przed światłem.
  • Żywe kultury bakterii są wrażliwe na ciepło, dlatego też produktu nie należy narażać na działanie źródeł ciepła, promieni słonecznych i na gwałtowne zmiany temperatur.
  • Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.
  • Kobiety w ciąży i karmiące piersią mogą stosować preparat po konsultacji z lekarzem.

Waga

Masa netto: 12,78 g netto

Producent

Bausch Health Poland sp. z o.o.
Ul. Przemysłowa 2
35 – 959 Rzeszów

Typ produktu

Suplement diety

Opis produktu

[{"children":[{"tag":"body","children":[{"tag":"p","children":[{"html":"Biotyk to innowacyjny synbiotyk, czyli po\u0142\u0105czenie bakterii kwasu mlekowego z inulin\u0105. Dzi\u0119ki wykorzystanej w produkcji technologii Microbac, \u017cywe kultury bakterii skutecznie kolonizuj\u0105 jelita.","tag":"none"}]}]}]}]

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.