Bliznasil, hypoalergiczny żel na blizny, 15 g

Bezzapachowy, nieuczulający przezroczysty żel do stosowania na blizny.

Dostępny
25,75

Alternatywa od Dr. Maxa

Żel zawierający polidimetylosiloksan do stosowania na rozstępy i blizny.

O produkcie: Bliznasil, hypoalergiczny żel na blizny, 15 g

100010925

Opis

Żel hypoalergiczny BLIZNASIL to przezroczysty, szybko wysychający i bezzapachowy preparat przeznaczony do leczenia wszelkiego rodzaju blizn, w tym po zabiegach chirurgicznych, oparzeniach, urazach oraz po trądziku

Właściwości

Żel hypoalergiczny BLIZNASIL to przezroczysty, szybko wysychający i bezzapachowy preparat przeznaczony do leczenia wszelkiego rodzaju blizn, w tym po zabiegach chirurgicznych, oparzeniach, urazach oraz po trądziku. Wykorzystuje on potwierdzone naukowo właściwości medycznego silikonu, który jest uznawany za najskuteczniejszy składnik w leczeniu blizn. Odtwarza naturalną barierę właściwą dla zdrowej skóry. Regularnie stosowany zmniejsza widoczność i wielkość blizn oraz wyrównuje ich koloryt. Uelastycznia blizny oraz znosi uczucie napięcia i świądu. Przeznaczony szczególnie dla osób ze skórą wrażliwą oraz skłonnością do alergii i uczuleń.

Skład

polisiloksany, dwutlenek krzemu

Jak stosować

Leczoną bliznę należy umyć, a następnie wysuszyć. Dwa razy dziennie delikatnie wmasować niewielką ilość żelu hypoalergicznego BLIZNASIL. Pozostawić przez kilka minut do wyschnięcia. Jeżeli została zaaplikowana zbyt duża ilość żelu, to jego nadmiar należy usunąć chusteczką, aby nie poplamić ubrania.

Przeznaczenie

Żel hypoalergiczny BLIZNASIL można stosować na każdą bliznę, bez względu na sposób i czas jej powstania. BLIZNASIL jest przeznaczony do leczenia następujących rodzajów blizn:

  • blizny po operacjach chirurgicznych
  • blizny po operacjach plastycznych
  • blizny po terapiach laserowych
  • blizny po cesarskim cięciu
  • blizny pooparzeniowe
  • blizny pourazowe
  • blizny potrądzikowe
  • blizny przerostowe
  • bliznowce (keloidy)
  • rozstępy

Żel hypoalergiczny BLIZNASIL został opracowany specjalnie z myślą o osobach ze skórą wrażliwą, skłonnością do alergii i uczuleń. Może być stosowany u dorosłych oraz dzieci bez względu na wiek.

Żel hypoalergiczny BLIZNASIL można stosować zarówno na blizny nowe (do 6 miesięcy), jak i dojrzałe (nawet po upływie 10 lat od momentu ich powstania), choć leczenie blizn nowych z reguły trwa krócej – od 1 do 2 miesięcy. W wypadku blizn dojrzałych ich leczenie może trwać do 6 miesięcy.


Ostrzeżenia

Nie stosować na niezagojoną ranę Zaprzestać stosowania w wypadku podrażnienia Tylko do użytku zewnętrznego Chroić od światła i wilgoci. Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Dystrybutor

Noris Polska sp. z o.o.
ul. Wołoska 22
02-675 Warszawa

Producent

Noris Pharma AG
Gutenbergstrasse 1
CH-8002 Zürich, Szwajcaria

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.