Bliznasil, cieliste plastry na blizny 17x3,5 cm, 3 sztuki

Plastry silikonowe na blizny po cesarskim cięciu, operacjach, urazach.

Dostępny
81,04
Maksymalna dozwolona ilość: 1 szt.

O produkcie: Bliznasil, cieliste plastry na blizny 17x3,5 cm, 3 sztuki

100010932

Opis

Plastry na blizny po cesarskim cięciu, operacjach i urazach.

Właściwości

Bliznasil plastry to wyrób medyczny wspomagający leczenie blizn. Jego stosowanie jest rekomendowane przez lekarzy dermatologów oraz Polskie Towarzystwo Ginekologiczne*.  Komfort użytkowania tych plastrów zapewnia elastyczny, jedwabisty materiał w cielistym odcieniu, z którego są wykonane. Dzięki niemu opatrunki dopasowują się do powierzchni ciała, są dyskretne i pozwalają skórze oddychać.

Bliznasil plastry pomagają m.in. ograniczyć widoczność blizn i wyrównać ich koloryt dzięki wykorzystaniu właściwości silikonu medycznego.

 • Wspomagają odtworzenie naturalnej bariery właściwej dla zdrowej skóry
 • Wspierają łagodzenie uczucia napięcia i świądu podczas gojenia się blizn.
 • Pomagają zmniejszyć ryzyko powstania keloidów (bliznowców) i blizn przerostowych.

Bliznasil plastry nie odklejają się przypadkowo od skóry. Przez cały czas chronią bliznę przed otarciami i podrażnieniami. Można je dowolnie przycinać lub łączyć ze sobą. Dzięki temu możesz je stosować na mniejsze i większe blizny – np. po zabiegach operacyjnych, a w tym po cesarskim cięciu.

Jak działają Bliznasil plastry?

Wspomagają one uelastycznienie blizn. Jest to możliwe dzięki medycznemu silikonowi, który pomaga zabezpieczyć je przed utratą wody. Dzięki temu pozostają miękkie, nawilżone i niepodatne na napinanie.

Aby wspomóc leczenie blizn, można wykorzystać także właściwości krzemu. To pierwiastek, który pomaga zmniejszać ich widoczność, wspiera regenerację tkani łącznej oraz przywrócenie napięcia skórze.

Jak stosować Bliznasil plastry?

Przed użyciem plastra umyj i osusz bliznę. Następnie zdejmij z niego folię zabezpieczającą i przyklej go. Powinien on pozostać przyklejony do skóry przez przynajmniej 12 h w ciągu doby. Plaster należy codziennie odklejać, aby umyć bliznę. Powinien on wtedy znaleźć się na podkładce dołączonej do produktu i zostać położony stroną klejącą do dołu. Jednego plastra możesz używać przez 14 dni.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania plastrów Bliznasil?

Bliznasil plastry to bezpieczny wyrób medyczny, który można stosować bez względu na wiek i to także w przypadku skłonności do alergii.

*https://www.norispharma.pl/product-page/bliznasil-plastry-na-blizny, http://bliznasil.pl/dlaczego-warto/


Skład

polisiloksany, dwutlenek krzemu

Jak stosować

Leczoną bliznę umyć i osuszyć. Nie stosować na okolice blizny preparatów nawilżających ani olejków, aby nie zmniejszyć przylepności plastra. Usunąć folię zabezpieczającą z plastra i nakleić go bezpośrednio na bliznę. Plaster powinien pozostać na skórze przez co najmniej 12 godzin na dobę. Przynajmniej raz dziennie należy plaster zdjąć, aby przemyć bliznę mydłem bez substancji nawilżających. Na czas mycia blizny lub przerwy w kuracji, plaster odkładać na podkładkę dołączoną do opakowania, klejącą stroną do dołu. Plastry BLIZNASIL są samoprzylepne, jednak w wypadku stosowania ich w okolicy stawów (szczególnie kolana, łokcia i barku) można dodatkowo użyć plastra medycznego, aby zapewnić właściwe przyleganie plastra BLIZNASIL do blizny i zapobiec jego odklejaniu.l


Przeznaczenie

Plastry BLIZNASIL można stosować na każdą bliznę, bez względu na sposób i czas jej powstania. Plastry BLIZNASIL są przeznaczone do leczenia następujących rodzajów blizn:

 • Blizny po cesarskim cięciu
 • Blizny po operacjach chirurgicznych
 • Blizny po operacjach plastycznych
 • Blizny po operacjach laserowych
 • Blizny pourazowe
 • Blizny pooparzeniowe
 • Blizny przerostowe
 • Bliznowce (keloidy)
Plastry BLIZNASIL są łagodne i bezpieczne, dlatego mogą być stosowane u dorosłych (także ze skłonnościami do uczuleń i alergii) oraz u dzieci bez względu na wiek.

Plastry BLIZNASIL można stosować zarówno na blizny nowe (do 6 miesięcy), jaki i dojrzałe (nawet po upływie 10 lat od momentu ich powstania), choć leczenie blizn nowych trwa z reguły krócej – od 1 do 2 miesięcy. W wypadku blizn dojrzałych ich leczenie może trwać do 6 miesięcy.


Ostrzeżenia

Tylko do użytku zewnętrznego. Chronić od światła i wilgoci. Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Dystrybutor

Noris Polska sp. z o.o.
ul. Wołoska 22
02-675 Warszawa

Producent

Noris Pharma AG
Gutenbergstrasse 1
CH-8002 Zürich, Szwajcaria

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.