Bliznasil, plastry na blizny 17x3,5 cm, cieliste, 3 sztuki

Dostępny
75,95

O produkcie

100010932

Plastry na blizny po cesarskim cięciu, operacjach i urazach.

Właściwości

Plastry silikonowe BLIZNASIL wykorzystują potwierdzone naukowo właściwości medycznego silikonu, który jest uznawany za najskuteczniejszy składnik w leczeniu blizn. Odtwarzają naturalna barierę właściwą dla zdrowej skóry. Regularnie stosowane zmniejszają widoczność i wielkość blizn oraz wyrównują ich koloryt. Uelastyczniają blizny oraz znoszą uczucie napięcia i świądu.

Dodatkowo plastry BLIZNASIL, pokryte jedwabistym, elastycznym materiałem, zapewniają idealne dopasowanie do powierzchni ciała, pozwalają skórze oddychać, chroniąc jednocześnie delikatna bliznę przed ewentualnymi podrażnieniami i otarciami spowodowanymi przez ubranie. Ponadto cielisty materiał zapobiega rolowaniu i odklejaniu plastra, zapewnia komfort oraz dyskrecję stosowania.

Rozmiar plastrów jest dopasowany do długich blizn, szczególnie po cesarskim cięciu jednak każdy plaster można dopasować do mniejszej blizny przez docięcie. Plaster należy docinać przed odklejeniem folii zabezpieczającej, pamiętając o pozostawieniu co najmniej 5 mm zapasu od krawędzi blizny do końca plastra. Przy bardzo rozległych lub długich bliznach poszczególne plastry lub ich fragmenty można dowolnie łączyć, naklejając kolejne z nich obok siebie.

Skład

polisiloksany, dwutlenek krzemu

Jak stosować

Leczoną bliznę umyć i osuszyć. Nie stosować na okolice blizny preparatów nawilżających ani olejków, aby nie zmniejszyć przylepności plastra. Usunąć folię zabezpieczającą z plastra i nakleić go bezpośrednio na bliznę. Plaster powinien pozostać na skórze przez co najmniej 12 godzin na dobę. Przynajmniej raz dziennie należy plaster zdjąć, aby przemyć bliznę mydłem bez substancji nawilżających. Na czas mycia blizny lub przerwy w kuracji, plaster odkładać na podkładkę dołączoną do opakowania, klejącą stroną do dołu. Plastry BLIZNASIL są samoprzylepne, jednak w wypadku stosowania ich w okolicy stawów (szczególnie kolana, łokcia i barku) można dodatkowo użyć plastra medycznego, aby zapewnić właściwe przyleganie plastra BLIZNASIL do blizny i zapobiec jego odklejaniu.l

Przeznaczenie

Plastry BLIZNASIL można stosować na każdą bliznę, bez względu na sposób i czas jej powstania. Plastry BLIZNASIL są przeznaczone do leczenia następujących rodzajów blizn:

  • Blizny po cesarskim cięciu
  • Blizny po operacjach chirurgicznych
  • Blizny po operacjach plastycznych
  • Blizny po operacjach laserowych
  • Blizny pourazowe
  • Blizny pooparzeniowe
  • Blizny przerostowe
  • Bliznowce (keloidy)
Plastry BLIZNASIL są łagodne i bezpieczne, dlatego mogą być stosowane u dorosłych (także ze skłonnościami do uczuleń i alergii) oraz u dzieci bez względu na wiek.

Plastry BLIZNASIL można stosować zarówno na blizny nowe (do 6 miesięcy), jaki i dojrzałe (nawet po upływie 10 lat od momentu ich powstania), choć leczenie blizn nowych trwa z reguły krócej – od 1 do 2 miesięcy. W wypadku blizn dojrzałych ich leczenie może trwać do 6 miesięcy.

Ostrzeżenia

Tylko do użytku zewnętrznego. Chronić od światła i wilgoci. Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Dystrybutor

Noris Polska sp. z o.o.
ul. Wołoska 22
02-675 Warszawa

Producent

Noris Pharma AG
Gutenbergstrasse 1
CH-8002 Zürich, Szwajcaria

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.