Calmapherol

  (6)

Calmapherol to marka należąca do polskiej firmy Red Pharma Laboratories założonej w 2013 roku w Warszawie. Zajmuje się produkcją wyrobów kosmetycznych dla osób borykających się z wrażliwą skórą. Marka oferuje wyroby dla dorosłych i dzieci w różnym wieku.

Sortuj według

  Kosmetyki Calmapherol na problemy skórne

  Calmapherol produkuje kosmetyki do skóry podrażnionej. Niektóre preparaty tej marki mogą być stosowane także u niemowląt. Calmapherol oferuje produkty dla osób, które borykają się z rumieniem wywołanym przez promienie słoneczne, alergicznym kontaktowym zapaleniem skóry, łuszczącymi się fragmentami naskórka, swędzeniem, i zaczerwienieniami. W asortymencie marki znaleźć można też produkty na atopowe zapalenie skóry. To kosmetyki do pielęgnacji twarzy i ciała.

  Calmapherol oferuje mleczka kojące, maści niesterydowe, kremy regenerujące i balsamy do skóry podrażnionej oraz wrażliwej. Kosmetyki te są przeznaczone do pielęgnacji cery i ciała nawet kilka razy dziennie, w zależności od rodzaju produktu. Wiek stosowania różni się w zależności od typu preparatu. Niektóre wyroby są przeznaczone dla noworodków, a inne można stosować u dzieci od 6. roku życia. Ceny kosmetyków do ciała Calmapherol różnią się w zależności od ich typu.

  Preparaty Calmapherol o innowacyjnych składach

  Preparaty na problemy skórne Calmapherol dostępne w Dr. Max nie zawierają sztucznych substancji zapachowych i barwników. To preparaty wolne od parabenów. Marka oferuje produkty, które mogą być stosowane po zabiegach dermatologicznych i kosmetycznych – depilacji laserowej, oczyszczaniu twarzy, peelingach itd. Niektóre preparaty są przeznaczone dla osób borykających się z liszajami, zajadami, otarciami naskórka i zadrapaniami. Jednym z najważniejszych produktów marki jest krem niesterydowy do skóry podrażnionej Calmapherol S.C. To produkt, który można stosować u osób od 3. roku życia.

  W kosmetykach Calmapherol marka stosuje m.in. sól cholinową glicerofosfoinazytolu GPI, czyli innowacyjny składnik aktywny pochodzenia roślinnego. Wspiera on system kontrolny, który odpowiada za ograniczanie uwalniania kwasów tłuszczowych powodujących stany zapalne. Kosmetyki Calmapherol wzbogacono też witaminami, alantoiną, siarczanem cynku, emolientami, tlenkiem cynku i siarczanem miedzi.