Calmapherol S.C, maść niesterydowa do skóry podrażnionej, 20 g

Maść niesterydowa przeznaczona jest do pielęgnacji skóry podrażnionej.

Dostępny
22,49

O produkcie: Calmapherol S.C, maść niesterydowa do skóry podrażnionej, 20 g

100008590

Opis

Maść niesterydowa na stany zapalne i podrażnienia skóry.

Właściwości

Calmapherol S.C to maść zawierająca składniki aktywne, które wspomagają miejscową pielęgnację podrażnionej, swędzącej, przesuszonej i zaczerwienionej skóry.

  • Sól cholinowa glicerofosfoinozytolu „GPI” to pochodna lecytyny. Jest innowacyjnym składnikiem aktywnym pochodzenia roślinnego. Sole GPI wspierają fizjologiczny system kontrolny. Ponadto pomagają nadzorować uwalnianie kwasów tłuszczowych odpowiadających za rozwój procesu zapalnego. Wspomagają łagodzenie zaczerwienienia i podrażnienia skóry.
  • Tlenek cynku wspomaga gojenie i regenerowanie podrażnień oraz zmniejszanie stanów zapalnych skóry.
  • Witamina E pomaga minimalizować utratę wilgoci co pośrednio wspomaga nawilżanie i przywracanie naturalnych funkcji ochronnych skóry. Dodatkowo intensywnie wspiera regenerację skóry suchej, wrażliwej i podrażnionej. Wspomaga łagodzenie zaczerwienień naskórka oraz zmniejszanie uczucia napięcia i szorstkości. Pomaga minimalizować ryzyko wysuszania i pękania skóry.
  • Wazelina ma specyficzną strukturę, dzięki której pomaga tworzyć na powierzchni naskórka warstwę okluzyjną wspierającą zatrzymywanie wody. Ponadto jest emolientem — wspomaga zmiękczanie i wygładzanie.

Jak działa Calmapherol S.C?

Calmapherol S.C, podobnie jak maści na egzemę, zawiera składniki aktywne wspomagające pielęgnację suchej i podrażnionej skóry. Sole GPI pomagają kontrolować uwalnianie kwasów tłuszczowych powodujących proces zapalny. Dodatkowo wspierają łagodzenie i redukowanie zaczerwienienia skóry. Tlenek cynku wspiera gojenie i regenerację. W Calmapherol S.C znajduje się również witamina E, która odpowiada za wsparcie nawilżenia i przywracania naturalnych funkcji ochronnych skóry oraz za wspomaganie redukowania napięcia i szorstkości. Wazelina pomaga tworzyć na skórze warstwę chroniącą przed utratą wilgoci. Ponadto wspiera zmiękczanie i wygładzanie.

Kiedy brać Calmapherol S.C?

Maść Calmapherol S.C jest odpowiednia dla dzieci od 3 miesiąca życia i osób dorosłych. Można stosować ją wspomagająco podczas kuracji na atopowe zapalenie skóry (AZS), alergicznego kontaktowego zapalenia skóry i rumienia wywołanego UVB. Po maść mogą sięgnąć też osoby borykające się ze swędzącą, podrażnioną, zaczerwienioną i przesuszoną skórą w celu jej regeneracji i odżywienia. Ponadto preparat Calmapherol S.C sprawdzi się podczas pielęgnacji suchych i łuszczących się stanów zapalnych skóry o podłożu alergicznym z nadmiernym rogowaceniem i swędzeniem.

Czy stosowanie Calmapherol S.C w ciąży jest bezpieczne?

Nie ma informacji odnośnie do bezpieczeństwa stosowania Calmapherol S.C w ciąży.


Skład INCI

Petrolatum, Zinc Oxide (and) Triethoxycaprylylsilane, Aqua (and) Glycerophosphoinositol choline (and) Phenoxyethanol (and) Ethylhexylglycerin, Cetearyl Alcohol, Tocopheryl Acetate

Jak stosować

Niewielką ilość maści nanieść na uprzednio oczyszczoną i wysuszoną powierzchnię skóry, rozsmarować i pozostawić do wchłonięcia. Stosować miejscowo. Najlepsze rezultaty osiąga się stosując minimum 2 razy na dziennie.


Przeznaczenie

Preparat przeznaczony na skórę całego ciała od 3 miesiąca życia.

Ma zastosowanie w przypadku:

  • atopowego zapalenia skóry,
  • alergicznego kontaktowego zapalenia skóry
  • rumienia wywołanego UVB,
  • świądu,
  • regeneracji ,odżywiania i pielęgnacji skóry: podrażnionej i zaczerwienionej;
  • suchych łuszczących się stanów zapalnyc skóry o podłożu alergicznym przebiegającym z nadmiernym rogowaceniem i swędzeniem.

Pojemność

20 g netto


Uwagi

Receptura opracowana we współpracy z lekarzami dermatologii.

Nie zawiera substancji zapachowych, barwników, parabenów.


Producent

Red Pharma Laboratories Polska Sp. z o. o.

ul. Fieldorfa 49A, 04-125 Warszawa 


Typ produktu

Kosmetyk

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.