Cardiobon, suplement diety, 60 kapsułek

Marka: BONIMED

Suplement diety zawiera ekstrakt z głogu, który wspiera pracę serca.

Dostępny
43,49

O produkcie: Cardiobon, suplement diety, 60 kapsułek

100017598

Opis

Cardiobon to suplement diety zawierający składniki które wzmacniają serce oraz regulują ciśnienie krwi.

Właściwości

Preparat powstał z myślą o osobach, które chcą poprawić słabe krążenie oraz utrzymać prawidłową pracę serca i ciśnienie krwi. Jest przeznaczony wyłącznie dla dorosłych. Suplement diety Cardiobon zawiera starannie dobrane składniki aktywne, wśród których znalazły się ekstrakty roślinne. Są to:

  • ekstrakt z kwiatostanu głogu (Crataegus oxyacantha vel monogyna) – dostarcza m.in. flawonoidy, kwasy triterpenowe, sole mineralne; wspiera pracę serca oraz wspomaga jego ukrwienie; przyczynia się do utrzymania prawidłowego ciśnienia tętniczego krwi,
  • ekstrakt z liści miłorzębu japońskiego (Ginkgo biloba L.) – jest źródłem glikozydów flawonowych oraz laktonów terpenowych; pomaga zachować koncentrację; wspiera prawidłowe funkcjonowanie narządu słuchu oraz równowagi; wspomaga utrzymanie prawidłowego ukrwienia mózgu.

Ten suplement diety ma postać kapsułek, których otoczka została wyprodukowana z żelatyny. W składzie znalazła sole magnezowe kwasów tłuszczowych (jako substancje przeciwzbrylające) pochodzenia naturalnego. Jedno opakowanie (60 sztuk) zawiera 60 rekomendowanych porcji do spożycia, co wystarczy na 2-miesięczną suplementację. 

Jak działa Cardiobon?

Ten suplement diety zawiera ekstrakty roślinne, które przyczyniają się do usprawnienia krążenia oraz pomagają w prawidłowej pracy serca oraz mózgu. Jest przeznaczony do uzupełnienia codziennej diety w składniki aktywne.

Jak stosować Cardiobon?

Suplement diety Cardiobon stosuj zgodnie z zaleceniami producenta. Nie przekraczaj rekomendowanej porcji do spożycia – przyjmuj 1 kapsułkę dziennie. Preparat spożywaj przed posiłkiem.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Cardiobon?

Nie stosuj tego preparatu, jeśli wykazujesz nadwrażliwość na którykolwiek z jego składników. Ponadto produkt nie jest zalecany kobietom w ciąży i karmiącym piersią. Nie podawaj go również dzieciom. Jeżeli chorujesz na padaczkę lub zmagasz się z zaburzeniami krzepliwości krwi, skonsultuj się z lekarzem przed rozpoczęciem suplementacji.

Z czym nie łączyć Cardiobon?

Nie łącz tego suplementu diety z lekami obniżającymi krzepliwość krwi – z uwagi na zawartość ekstraktu z miłorzębu japońskiego, który może zwiększać skłonność do krwawień. Dlatego przerwij suplementację na ok. 4 dni przed planowanym zabiegiem chirurgicznym.

Czy Cardiobon ma skutki uboczne?

Preparat może przyczynić się do zwiększenia krwawień w przypadku jednoczesnego przyjmowania leków obniżających krzepliwość krwi. W razie wątpliwości co do skutków ubocznych, zasięgnij porady lekarskiej.


Tabela

Składniki: 1 kapsułka
Ekstrakt z kwiatostanu głogu 120 mg
Ekstrakt z liści miłorzębu japońskiego 70 mg

Skład

Składniki: mleczan magnezu, ekstrakt z kwiatostanu głogu (Crataegus oxyacantha vel monogyna), żelatyna, ekstrakt z liści miłorzębu
japońskiego (Ginkgo biloba L.), substancje
przeciwzbrylające (sole magnezowe kwasów
tłuszczowych*, dwutlenek krzemu).
* pochodzenia naturalnego

Jak stosować

Przyjmować doustnie, przed jedzeniem, popijając odpowiednią ilością wody.

Dzienne spożycie

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia: 1 kapsułka.
Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Przeznaczenie

Przeznaczony w celu uzupełnienia diety w składniki zawarte w preparacie.

Ostrzeżenia

Nie stosować u osób uczulonych na składniki produktu.
Nie zaleca się suplementacji preparatem w  okresie ciąży i karmienia piersią oraz u dzieci.

Ze względu na zawartość ekstraktu z miłorzębu japońskiego preparat może zwiększać skłonność do krwawień oraz nasilać działanie leków obniżających krzepliwość
krwi. W związku z tym należy przerwać spożywanie produktu 4 dni przed planowanymi zabiegami chirurgicznymi.
W przypadku padaczki lub zaburzeń krzepliwości krwi suplement stosować
w porozumieniu z lekarzem.
Zdrowy styl życia, w tym zrównoważony sposób żywienia stanowią podstawę w zachowaniu dobrego stanu zdrowia. 

Waga

Opakowanie zawiera 60 kapsułek.

Producent

Laboratorium Medycyny Naturalnej BONIMED,
ul. Stawowa 23,
34-300 Żywiec, Polska

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.