Cardiomin, suplement diety, 60 kapsułek

Dostępny
28,90
Darmowa dostawa od 229,00 zł

O produkcie

100036572

Właściwości

Cardiomin® jest źródłem ważnych składników mineralnych takich jak magnez i potas w połączeniu z witaminą B6 oraz koenzymem Q10. Magnez korzystnie wpływa na funkcjonowanie mięśnia sercowego oraz utrzymuje równowagę elektrolitową. Potas pomaga utrzymać prawidłowe ciśnienie krwi oraz kompleksowo, współdziałając z magnezem i witaminą B6, przyczynia się do odpowiedniego funkcjonowania układu nerwowego. Potas występuje w postaci dobrze przyswajalnej organicznej soli – cytrynianu potasu. Cytrynian potasu nie wykazuje działania drażniącego na układ pokarmowy w przeciwieństwie do chlorku potasu. Witamina B6 wraz z magnezem przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia.

Liczne badania wykazały, że dieta DASH m.in. bogata w produkty o dużej zawartości m.in. magnezu i potasu, wpływa korzystnie na ciśnienie krwi. Koenzym Q10 jest składnikiem wpływającym na ograniczenie stresu oksydacyjnego w organizmie, w tym – w naczyniach krwionośnych. Badania wskazują, że cytrynian potasu ma wpływ na ciśnienie tętnicze u osób z prawidłowym, jak i podwyższonym ciśnieniem krwi. 

Tabela

Składniki aktywne  2 kapsułki zawierają  % RWS 
 Potas (cytrynian potasu)  400 mg  20%*
 Magnez (sole magnezowe kwasu cytrynowego)  100 mg  27%*
 Witamina B6 (chlorowodorek pirydoksyny)  4 mg  286%*
 Koenzym Q10  30 mg  -

*referencyjna wartość spożycia

Skład

Składniki: cytrynian potasu, sole magnezowe kwasu cytrynowego, kapsułka: żelatyna wieprzowo-wołowa; koenzym Q10; substancja przeciwzbrylająca: sole magnezowe kwasów tłuszczowych, substancja przeciwzbrylająca: dwutlenek krzemu; chlorowodorek pirydoksyny.

Jak stosować

Doustnie, podczas posiłku. 

Dzienne spożycie

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia: 2 kapsułki. 

Ostrzeżenia

Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Zrównoważony sposób żywienia i prawidłowy tryb życia jest ważny dla funkcjonowania organizmu człowieka. Korzystne działanie składników preparatu, o którym mówią oświadczenia zdrowotne, wynika z odpowiedniej ilości składników aktywnych stosowanych zgodnie ze sposobem użycia. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia. Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu. Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym miejscu niedostępnym dla małych dzieci.

Dystrybutor

NUTROPHARMA SP. Z O.O.

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.