Collaflex, kolagen typu II, 120 kapsułek

Suplement diety zawierający kolagen, chondroitynę i kwas hialuronowy.

Dostępny
59,89

Klienci kupili również

O produkcie: Collaflex, kolagen typu II, 120 kapsułek

100001330

Opis

Collaflex w kapsułkach polecany jest osobom dorosłym dbającym o prawidłową kondycję chrząstek i stawów. Produkt zawiera kolagen, chondroitynę i kwas hialuronowy.

Właściwości

Collaflex kapsułki zawiera 3 ważne składniki przyczyniające się do utrzymania prawidłowego funkcjonowania chrząstek i stawów. Pierwszy z nich – kolagen typu II jest jednym z głównych składników budulcowych tkanki chrzęstnej i ścięgien. Kolejnym składnikiem kapsułek Collaflex jest kwas hialuronowy, który ma zdolność do wiązania dużej ilości wody oraz korzystnie wpływa na ruchomość stawu. Ponadto, Collaflex zawiera siarczan chondroityny będący istotnym budulcem macierzy tkanki chrzęstnej. W produkcie wszystkie wyżej wymienione składniki występują w postaci opatentowanej formuły Collatrin. Wykazuje ona wysoką przyswajalność z przewodu pokarmowego. Do receptury kapsułek Collaflex została dodana witamina C, która wspiera prawidłową produkcję kolagenu oraz chroni przed stresem oksydacyjnym. Collaflex

Czym wyróżnia się Collaflex?

Suplement diety zawiera substancje, które naturalnie występują w chrząstce stawowej: kolagen typu II, siarczan chondroityny i kwas hialuronowy. Dzięki zhydrolizowanej, niskocząsteczkowej formie cechują się one dobrą przyswajalnością z przewodu pokarmowego. Ponieważ w składzie preparatu znajduje się także witamina C, stymuluje ona dodatkowo prawidłową produkcję kolagenu przez organizm. Atutem witaminy C w suplemencie jest również zapewniana przez nią ochrona komórek przed stresem oksydacyjnym. Jeden z rezultatów przewlekłego stresu oksydacyjnego w organizmie stanowi osłabienie mięśni i stawów, a także ich dolegliwości bólowe.

Dlaczego warto suplementować kolagen?

Kolagen odgrywa bardzo ważną rolę budulcową w ludzkim organizmie. Jest niezbędny dla kości, zębów, ścięgien, chrząstek i skóry, a także dla naczyń krwionośnych czy rogówki oka. Sprzyja budowie i utrzymywaniu masy mięśniowej i minimalizuje ryzyko urazów. Jego niedobór wiąże się zatem z gorszą sprawnością stawów, słabą kondycją skóry i spowolnioną regeneracją organizmu. Osoby z niedoborem kolagenu są bardziej narażone na kontuzje w trakcie uprawiania sportu lub innej aktywności ruchowej. Degradacja włókien kolagenowych stanowi naturalną konsekwencję starzenia i nie można jej zapobiec w 100%. Warto jednak spowolnić ten proces poprzez suplementację kolagenu. W tym celu można stosować odpowiednią dietę, a także sięgać po specjalne preparaty takie jak Collaflex. Umożliwiają one systematyczne przyjmowanie określonej dawki kolagenu i innych składników korzystnych dla stawów.

Efekty suplementacji kolagenu

Odczuwalne rezultaty suplementacji kolagenu stanowią kwestię indywidualną, wynikającą przede wszystkim z wieku, ale również płci oraz kondycji zdrowotnej. Niektóre osoby zauważą pożądane efekty po 1 miesiącu zażywania preparatu z kolagenem, a inne będą musiały poczekać dłużej na rezultat. Dzięki suplementacji kolagenu ścięgna, więzadła oraz stawy zyskują większą odporność na obciążenie i eksploatację. Organizm jest również zdolny do szybszej regeneracji po urazach i operacjach. Oprócz zwiększonej sprawności ruchowej suplementacja kolagenu przekłada się także na poprawę w kondycji skóry, włosów i paznokci. Stają się one mocniejsze i odporniejsze na szkodliwe oddziaływanie czynników zewnętrznych. W przypadku tego suplementu diety kondycję skóry dodatkowo poprawia zawarty w preparacie kwas hialuronowy, który sprzyja jej prawidłowej gęstości oraz nawilżeniu.

Jak stosować Collaflex?

Rekomendowane spożycie suplementu to 1 kapsułka 2 razy dziennie. Nie powinno się przekraczać zalecanej porcji w ciągu dnia. Należy również mieć na uwadze, że preparat nie stanowi zamiennika pełnowartościowej diety. Aby wspomóc działanie suplementu, należy zadbać o zdrowy jadłospis obfitujący w kolagen i odpowiedni poziom aktywności fizycznej.

Na co jest suplement Collaflex?

Główne przeznaczenie preparatu to zachowanie prawidłowej kondycji chrząstek oraz kości. Z tego powodu suplement zaleca się do suplementacji przede wszystkim osobom w podeszłym wieku, a także osobom uprawiającym sport, których kości i stawy są nadmiernie obciążone. Ze względu na zawartość kolagenu typu II preparat uzupełnia dietę o ten składnik. Zalecane do spożycia w ciągu dnia 2 kapsułki dostarczają organizmowi 420 mg kolagenu typu II. Oprócz tego zawierają również 140 mg siarczanu chondroityny, 70 mg kwasu hialuronowego i 80 mg witaminy C, które również pozytywnie wpływają na kości i stawy, a także na skórę, włosy i paznokcie.

Collaflex – jak długo stosować?

Ponieważ Collaflex to suplement diety, w celu uzyskania pożądanych efektów należy suplementować go długoterminowo i regularnie. Producent nie podaje jednak zalecanej długości przyjmowania tego preparatu. Osoby w podeszłym wieku nie powinny rezygnować z zażywania suplementu po uzyskaniu pozytywnych rezultatów, ponieważ proces degradacji włókien kolagenowych w ich organizmie postępuje. W trakcie suplementacji należy informować lekarzy o przyjmowanych tabletkach.


Skład

Kolagen typu II, siarczan chondroityny, kwas hialuronowy, żelatyna, kwas L-askorbinowy, sole magnezowe kwasów tłuszczowych, inulina, dwutlenek krzemu, dwutlenek tytanu.

Jak stosować

1 kapsułka dwa razy dziennie.

Dzienne spożycie

1 kapsułka dwa razy dziennie.

Ostrzeżenia

Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji.
Dla utrzymania prawidłowego stanu zdrowia należy stosować zróżnicowaną dietę i prowadzić zdrowy tryb życia.
Suplement diety nie może być stosowany jak substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.
Przechowywać w temperaturze pokojowej.
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.

Waga

ok 30,5 g

Dystrybutor

Oleofarm Sp. z o.o., ul. Mokronoska 8, 52-407 Wrocław

Producent

Oleofarm Sp. z o.o.

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.