Colosan Ex, suplement diety, 200 g

Suplement diety zawiera błonnik, który wspomaga procesy trawienia.

Dostępny
21,58

O produkcie: Colosan Ex, suplement diety, 200 g

100008332

Opis

Preparat Colosan Ex to połączenie roślinnych składników: mielonych nasion lnu zwyczajnego, łusek babki jajowatej, błonnika jabłkowego oraz inuliny. Mielone nasiona lnu zwyczajnego wspomagają proces trawienia i przyczyniają się do prawidłowego funkcjonowania jelit. Preparat charakteryzuje się wysoką zawartością błonnika pokarmowego.

Właściwości

Suplement diety Colosan Ex przeznaczony jest do wewnętrznego stosowania przez osoby dorosłe i dzieci od 12. roku życia. W składzie preparatu wyróżnić można m.in. łuski babki jajowatej, błonnik jabłkowy, inulinę, a także mielone nasiona lnu zwyczajnego. Składniki produktu usprawniają proces trawienia i poprawia funkcjonowanie jelit. Właściwości błonnika sprawiają, że jest to składnik często wykorzystywany w produkcji suplementów diety usprawniających procesy trawienia. Surowiec ma tendencję do pęcznienia pod wpływem wilgoci i oczyszczania jelit z zalegających pozostałości pokarmowych i toksyn.

Co więcej, błonnik obniża poziom tzw. złego cholesterolu LDL. Z jego właściwości korzystają często osoby, które chcą stracić masę ciała, ponieważ daje on uczucie sytości i tym samym zmniejsza apetyt. Niedobór błonnika w diecie może powodować m.in. wzdęcia, zaparcia, gromadzenie gazów w jelitach, a nawet rozwój poważniejszych schorzeń, w tym otyłości, miażdżycy i nowotworów. Producentem preparatu jest OLEOFARM. W opakowaniu znajduje się 200 g proszku.

Jak działa Colosan Ex?

Suplement diety Colosan Ex charakteryzuje się wysoką zawartością błonnika pokarmowego w składzie. Preparat rekomendowany jest osobom, które chcą uzupełnić swoją codzienną dietę w jego składniki. Może być przyjmowany jako element diety oczyszczającej i odchudzającej. Należy pamiętać, że szczupła sylwetka i dobry metabolizm to nie tylko suplementacja, ale przede wszystkim lekka i zbilansowana dieta. Nie wolno zapominać o codziennej aktywności fizycznej, a także piciu dużej ilości wody mineralnej (ok. 2,5 litra dziennie).

Jak stosować Colosan Ex?

Colosan Ex może być przyjmowany przez dorosłych i dzieci powyżej 12. roku życia.

Rekomendowana dzienna dawka wynosi: 2 razy (najlepiej przed śniadaniem i kolacją) po 5 g (ok. 1 czubata łyżeczka). Odmierzyć i wymieszać ze 100 ml chłodnej wody i dodatkowo popić dużą ilością wody. Nie przekraczać zalecanych dobowych porcji.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Colosan Ex?

Przeciwwskazaniami do stosowania preparatu Colosan Ex są:

  • wiek poniżej 12. roku życia,
  • nadwrażliwość na którykolwiek ze składników.

Diabetycy powinny przyjmować preparat pod nadzorem lekarza.

Z czym nie łączyć Colosan Ex?

Brak danych dotyczących interakcji składników suplementu diety z innymi substancjami aktywnymi.

Czy Colosan Ex ma skutki uboczne?

Brak informacji na temat ewentualnych skutków ubocznych stosowania suplementu diety.


Tabela

Składniki10 g
Mielone nasiona lnu zwyczajnego3,87 g
Łuski babki jajowatej1 g
Inulina1,2 g
Błonnik jabłkowy0,56 g

Skład

Składniki: mielone nasiona lnu zwyczajnego (Linum usitatissimum) uzyskane w procesie odtłuszczania, maltodekstryna, inulina, mielone łuski babki jajowatej (Plantago ovata), błonnik jabłkowy.

Jak stosować

Preparat wymieszać ze 100 ml chłodnej wody, natychmiast wypić i dodatkowo popić szklanką wody. Najlepiej stosować na 30 min. przed posiłkiem.Dzienne spożycie

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia: dorośli i dzieci powyżej 12-go roku życia: dwa razy dziennie (przed śniadaniem i kolacją) po 5 g (ok. 1 czubata łyżeczka).

Przeznaczenie

Preparat polecany jest w celu wzbogacania diety w błonnik i składniki wspomagające prawidłową pracę jelit. Może być stosowany jako dodatek do diet odchudzających i oczyszczających.

Ostrzeżenia

W cukrzycy stosować w porozumieniu z lekarzem lub dietetykiem. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji. Suplement diety nie może być stosowany jak substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Zrównoważony sposób żywienia i prawidłowy tryb życia jest ważny dla funkcjonowania organizmu człowieka. Przechowywać w temperaturze pokojowej. Chronić od wilgoci i światła. Produkt powinien być przechowywany w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. W cukrzycy stosować w porozumieniu z lekarzem lub dietetykiem. Utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia wymaga zrównoważonego odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia.

Przechowywać w zamkniętym opakowaniu, w temperaturze pokojowej, w suchym miejscu. Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.


Waga

200 g netto

Producent

OLEOFARM
Mokronoska 8
Wrocław

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.