Curaprox Enzycal 950, pasta do zębów, 75 ml

Przeciwpróchnicza pasta do zębów zawierająca 3 enzymy wzmacniające.

Dostępny
27,99

O produkcie: Curaprox Enzycal 950, pasta do zębów, 75 ml

100013630

Opis

Curaprox Enzycal 950 PPPM to łagodna, enzymatyczna pasta do zębów. Enzycal z fluorkiem sodu o wartości 950 ppm.

Właściwości

Wyrób Curaprox Enzycal 950 to enzymatyczna pasta do zębów przeznaczona dla osób zastanawiających się, jak dbać o higienę jamy ustnej w sposób naturalny i jednocześnie efektywny. Formuła produktu bazuje na fluorku sodu i enzymach, które wspomagają fizjologiczną ochronę zębów i dziąseł. Pasta jest odpowiednia dla dzieci powyżej 6. roku życia i osób dorosłych. Ma łagodny smak i nie podrażnia delikatnej śluzówki jamy ustnej.

W produkcie Curaprox Enzycal 950 znajduje się normalna zawartość fluorków (950 ppm) odpowiadających za przeciwdziałanie próchnicy. Wykazują one właściwości wzmacniające szkliwo i wspomagają jego fizjologiczną odporność na oddziaływanie kwasów wytworzonych przez bakterie. Fluorek sodu sprzyja też remineralizacji obszarów, które zostały zniszczone przez kwasy. Jednocześnie pomaga minimalizować rozwój szkodliwych mikroorganizmów w jamie ustnej.

Enzymy znajdujące się w paście imitują naturalne substancje zawarte w ślinie, które odpowiadają za utrzymanie higieny i czystości jamy ustnej. Pomagają uzupełnić utracone minerały i wapń w szkliwie. Jednocześnie wspierają działanie antywirusowe i przeciwgrzybicze. Wpływają na zmniejszenie suchości w ustach, sprzyjając utrzymaniu odpowiednich funkcji naprawczych i ochronnych śliny.

Formuła pasty Curaprox Enzycal 950 jest przyjazna i delikatna dla jamy ustnej. Niemal nie zawiera czynników żrących (RDA 30), dzięki czemu nie powoduje ścierania szkliwa. Ponadto w jej składzie nie ma czynnika spieniającego SLS (ang. Sodium Lauryl Sulfate), który poprzez oddziaływanie na komórki błony śluzowej może przyczyniać się do powstawania bolesnych podrażnień, urazów i wrzodów w jamie ustnej. Zamiast laurylosiarczan sodu w wyrobie zastosowano inny składnik o neutralnym charakterze. Pasta nie zawiera też triclosanu czy mikrogranulek z tworzywa sztucznego. Produkt wyprodukowano w Szwajcarii*.

Jak działa pasta Curaprox Enzycal 950?

Składniki pasty pomagają chronić szkliwo przed próchnicą i przyczyniają się do utrzymania zębów, dziąseł i jamy ustnej w dobrej kondycji. Wspomagają usuwanie płytki bakteryjnej i kamienia. Sprzyjają naturalnej ochronie zębów przed próchnicą.

Jak stosować pastę Curaprox Enzycal 950?

Stosuj pastę podczas codziennej pielęgnacji jamy ustnej rano i wieczorem. Produkt nadaje się do używania ze szczoteczką soniczną.

Czy pasta Curaprox Enzycal 950 ma przeciwwskazania do stosowania?

Szczoteczka nie powinna być używana przez dzieci poniżej 6. roku życia.

*https://curaprox.pl/shop/pasta-do-zebow/enzycal/enzycal-950-75-ml


Skład

Składniki: Aqua, Sorbitol, Hydrated Silica, Steareth-30, Gliceryna, Chondrus Crispus Extract, Aromat, Titanium Dioxide, Disodium Phosphate, Sodium Fluoride, Citric Acid, Sodium Benzoate, Sodium Saccharin, Potassium Thiocyanate, Lactoperoxidase, Amyloglucosidase, Glucose Oxidase.

Jak stosować

Do codziennego stosowania.

Dzieci w wieku 6 lat i powyżej: Stosowanie pasty w ilości ziarnka grochu pod nadzorem dorosłych.

Ostrzeżenia

W razie spożycia fluorków z innych źródeł, skonsultuj się z lekarzem lub stomatologiem.

Waga

Masa/objętość netto:75 g

Dystrybutor

CURADEN Polska Sp. z o.o.
ul. Jana Długosza 48
PL-51-162 Wrocław

Producent

CURADEN INTERNATIONAL AG

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.