Curaprox

  (39)

Curaprox to marka spółki Curaden założonej w 1972 roku w Szwajcarii. Firma specjalizuje się w produkcji preparatów do higieny jamy ustnej oraz akcesoriów dla dzieci. Curaden organizuje też szkolenia dla specjalistów z branży dentystycznej z całego świata.

Sortuj według

Produkty do higieny jamy ustnej Curaprox

Produkty do higieny jamy ustnej Curaprox to przede wszystkim szczoteczki: manualne i soniczne,  pasty do zębów oraz skrobaczki do języka. Wśród najpopularniejszych produktów do higieny jamy ustnej Curaprox można wyróżnić pastę do zębów Curaprox Enzycal z dodatkiem fluorku i laktoperoksydazy, która wspomaga właściwości przeciwbakteryjne śliny i wspiera jej wydzielanie.

W pastach do zębów Curaprox dostępnych w Dr. Max zastosowano także zamiennik SLS o neutralnych właściwościach. Składniki preparatu pomagają uchronić błonę śluzową jamy ustnej przed wysuszeniem i pękaniem. Kosmetyki do higieny jamy ustnej Curaprox to produkty delikatne, z dodatkiem niewielkiej ilości olejków eterycznych.

Szczoteczki soniczne do zębów Curaprox

Szczoteczki do zębów Curaprox to produkty pozwalające na czyszczenie zębów i linii dziąseł. Pomagają pozbyć się bakterii powodujących paradontozę i stany zapalne. Marka ma w swojej ofercie także szczoteczki do przestrzeni międzyzębowych. Wyposażono je w cienkie, długie i elastyczne włókna. Modele soniczne osiągają prędkość nawet 42 000 delikatnych ruchów na minutę, dzięki czemu mogą szybciej i skuteczniej usuwać zabrudzenia z zębów i dziąseł. Curaprox stosuje w swoich produktach innowacyjne technologie, jak np. włókna z „efektem otwierania parasola” i systemem zatrzaskowym Click do wszystkich rodzajów uchwytów.

Produkty dla niemowląt i dzieci Curaprox

Produkty dla niemowląt Curaprox posiadają niewielkie rozmiary, dzięki czemu pozwalają na dotarcie do trudno dostępnych przestrzeni w jamie ustnej. Wyposażono je w drobne, gęsto ułożone włókna Curen®. Ich budowa zapobiega uszkodzeniom delikatnej błony śluzowej w trakcie szczotkowania. Szczoteczki Curaprox dla dzieci powstają z antypoślizgowych materiałów, ułatwiających trzymanie.

Firma oferuje także smoczki dla dzieci od 1. dnia życia do 3 lat. Akcesoria z serii Baby są zgodne z europejską normą EN 1400 i dopasowują się do kształtu ust małego użytkownika. W asortymencie dostępne są także gryzaki wspomagające rozwój sensoryczny i motoryczny najmłodszych. Ceny wyrobów Curaprox zależą od ich przeznaczenia i zastosowanych technologii.