Pharmovit Czarnuszka olej tłoczony na zimno, suplement diety, 60 kapsułek

Dostępny
26,47

O produkcie

100045484

Pharmovit Czarnuszka olej tłoczony na zimno, suplement diety, 60 kapsułek to preparat, którego składnik wpływa korzystnie na utrzymanie odpowiedniego poziomu cholesterolu we krwi.

Właściwości

  • Wspomaga zachowanie prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi.

Czarnuszka olej tłoczony na zimno charakteryzuje się wysoką zawartością tłuszczów nienasyconych, w tym tłuszczów wielonienasyconych, do których należą kwasy omega-6.

Kwasem tłuszczowym z rodziny omega-6 jest kwas linolowy (LA), który pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi. Korzystne działanie występuje w przypadku spożywania 10 g LA dziennie. Zastępowanie w diecie tłuszczów nasyconych tłuszczami nienasyconymi pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi [jedno- i wielonienasycone kwasy tłuszczowe są tłuszczami nienasyconymi]. 

Witamina A pomaga zachować zdrową skórę oraz pomaga w utrzymaniu prawidłowego widzenia.

Tabela

Składniki w porcji dziennej
2 kapsułki

Olej z czarnuszki siewnej (Nigella sativa) tłoczony na zimno

1000,00 mg

– w tym nienasycone kwasy tłuszczowe:

843,00 mg

– wielonienasycone kwasy tłuszczowe

597,00 mg

– kwas linolowy (Omega-6)

571,00 mg

– jednonienasycone kwasy tłuszczowe

246,00 mg

– kwas oleinowy (Omega-9)

231,00 mg

Witamina A

320,00 µg (40% RWS)*
*RWS – Referencyjne Wartości Spożycia

Skład

Składniki: Olej z nasion czarnuszki siewnej tłoczony na zimno; otoczka kapsułki: żelatyna; substancja utrzymująca wilgoć: glicerol, witamina A (palmitynian retinylu).

Jak stosować

Doustnie, w trakcie posiłku. Popić wodą (250 ml).

Dzienne spożycie

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia: 1 kapsułka 2 razy dziennie.

Ostrzeżenia

Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników. Produkt dla dorosłych. Spożywania produktu nie zaleca się kobietom w ciąży i karmiącym piersią. Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Ważne jest prowadzenie zdrowego trybu życia i zrównoważonego sposobu żywienia.

Chronić przed światłem. Przechowywać w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w temperaturze pokojowej, w suchym miejscu, w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Producent

Pharmovit Dystrybucja Sp. z o.o.
ul. Kostrogaj 9D
09-400 Płock

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.