Oleofarm D-Vitum forte 1000 j.m., aerozol, suplement diety, 6 ml

Dostępny
22,58

O produkcie: Oleofarm D-Vitum forte 1000 j.m., aerozol, suplement diety, 6 ml

100049010

Opis

Oleofarm D-Vitum forte 1000 j.m., aerozol, suplement diety, 6 ml to preparat, który zawiera witaminę D3 w oleju MCT. Przeznaczony dla dzieci od 1. roku życia i dorosłych.


Właściwości

  • Witamina D w postaci aerozolu.
  • Dla dzieci od 1. roku życia i dorosłych.
  • Zawiera około 100 porcji w opakowaniu.
  • Z wygodną pompką dozującą.
  • Suplement diety.

D-Vitum forte 1000 j.m. zawiera w składzie witaminę D3, która pomaga w utrzymaniu zdrowych kości i zębów, a także w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni. Ponadto wpomaga prawidłowe wchłanianie/wykorzystywanie wapnia i fosforu, utrzymanie prawidłowego poziomu wapnia we krwi, a także prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego. Witamina D zawarta w produkcie rozpuszczona jest w oleju MCT (trójglicerydy o średniej długości łańcucha).


Tabela

Składniki 1 naciśnięcie pompki % RWS*
Witamina D3 25 µg (1000 j.m.) 500%

*RWS - Referencyjna Wartość Spożycia


Skład

Składniki: olej MCT (trójglicerydy o średniej długości łańcucha), cholekalcyferol (witamina D3), przeciwutleniacz: mieszanina tokoferoli.


Jak stosować

Na buteleczkę z preparatem należy zamontować pompkę dozującą dołączoną do opakowania. Pompka pozwala na precyzyjne odmierzenie właściwej do spożycia porcji produktu. Przed pierwszym użyciem kilkakrotnie nacisnąć pompkę aż do pojawienia się pierwszej dozy.

Dzieci od 1. roku życia i dorośli 1 naciśnięcie pompki dozującej jeden raz dziennie bezpośrednio do ust lub do posiłku


Dzienne spożycie

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia: dzieci od 1. roku życia i dorośli – 1 naciśnięcie pompki dozującej.


Przeznaczenie

Preparat polecany jest dla dzieci od 1. roku życia i dorosłych.


Ostrzeżenia

Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia wymaga zrównoważonego odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia.

Ostrzeżenie: Przed zastosowaniem wskazane jest wykonanie badania 25-(OH)D we krwi oraz konsultacja wyniku badania z lekarzem lub farmaceutą. U dzieci od 1. roku życia należy stosować po konsultacji z pediatrą.

Przechowywanie

Przechowywać w temperaturze pokojowej w suchym i ciemnym miejscu. Chronić przed światłem. Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci. Preparat należy zużyć w ciągu trzech miesięcy od otwarcia buteleczki.


Waga

6 ml netto


Producent

Oleofarm Sp. z o.o.
ul. Mokronoska 8
52-407 Wrocław


Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.